Қысқа мерзімді сабақ жоспары
Сабақтың тақырыбы: Күш
|
Мектеп: «Ш.Уалиханов атындағы орта мектеп» КММ
|
Күні: 29.11.17ж
|
Мұғалімнің есімі: Ерсаинова Б.Т.
|
СЫНЫП: 7 А
|
Қатысқандар саны:
|
Қатыспағандар: 0
|
Сабақ негізделген оқу
мақсаты (мақсаттары)
|
7.2.2.2 – күнделікті өмірден күштердің әрекет етуіне мысалдар келтіру
|
Сабақ мақсаттары
|
Барлық оқушылар:
Денелердің өзара әрекеттесуінің өлшемі болатын шама күш екенін түсінеді, күш шамасының таңбасын, ХБЖ-дағы өлшем бірлігін біледі. Күштердің әрекет етуіне мысалдар келтіре алады.
|
Оқушылардың көпшілігі:
Тұрмыста және техникада күштердің әрекет етуіне мысалдар келтіре отырып, тәжірибеде көрсете алады.
|
Кейбір оқушылар:
Күш әсерлерінің әр түрлі факторларға тәуелділігін талдай алады.(бағытына, қандай нүктеге түсірілетіндігіне, жылдамдықтың өзгеруіне) Теориялық білімдерін қолдана отырып, өз тұжырымдарын дәлелдей біледі.
|
Бағалау критерийі
|
Күш ұғымының физикалық мағынсын түсінеді.
Күштердің әрекет етуіне мысалдар келтіре алады.
|
Тілдік мақсат
|
Оқушылар:
Не істей алады?
Салыстырады, себебін түсіндіреді, дәлелдейді.
|
Негізгі сөздер мен тіркестер (пәнге арналған сөздік және терминология):
Масса, жылдамдық, күш, Исаак Ньютон
|
Сыныптағы диалог/ жазылым үшін пайдалы тілдік бірліктер
|
Талқылауға арналған сұрақтар:
«Біріксең алмайтын қамал жоқ», «Білекті бірді жығады, білімді мыңды жығады»
|
Сіз неліктен ... екенін айта аласыз ба?
Сіз неліктен күштердің әрекеті дененің масса мен жылдамдығы ұғымдарымен тікелей байланысты деп ойлайсыз?
|
|
Ресурстар
|
Оқулық, суреттер, топқа бөлуге арналған кеспе қағаздар және әртүрлі заттар, топтық тапсырмалар, кері байланыс, стикер.
|
Әдіс-тәсілдер
|
Сұрақ-жауап, әңгімелеу, түсіндіру, ойын. Рефлексия.
|
Пәнаралық байланыс
|
Математика, қазақ тілі.
|
Алдыңғы тақырып
|
Инерция құбылысы
|
Сабақ барысы
Жоспарланған
уақыт
|
Жоспарланған жаттығулар (төменде
жоспарланған жаттығулармен қатар,
ескертпелерді жазыңыз)
|
Ресурстар
|
Басталуы
5 минут
7 мин
|
Оқушылармен сәлемдесу, назарларын сабаққа аудару.
Психологиялық ахуал қалыптастыру: «Шаттық шеңбері»
Кіші топтарда әр топтан 3 оқушыдан тілек тілейді - 3 минут
Топқа бөлу 2 минут
Түрлі түсті карточка түрлеріне қарай 3 топқа бөлініп отырады.
Топ ережесін еске түсіру:
Бірін-бірі тыңдау
Белсенді болу
Тәртіпті болу
Ынтымақтаса жұмыс жасау
Уақытқа бағыну
Әділ бағалау
Үй тапсырмасын тексеру:
1.
Қазақша
|
Орысша
|
Ағылшынша
|
Жол
|
Путь
|
Way
|
Жылдамдық
|
Скорость
|
Velositas
|
Көлем
|
Объем
|
Volume
|
Масса
|
Масса
|
Mass
|
Уақыт
|
Время
|
Time
|
Ұзындық
|
Длина
|
Length
|
Шама
|
Величина
|
Amount
|
2. Физикалық шамаларды өлшем бірліктерімен сәйкестендіреді.
3. Инерция тақырыбына берілген сұрақтарға «дұрыс – бұрыс» жауаптарын береді.
|
1-топ
2-топ
3-топ
Презентация
Карточкалар
А-3, маркер
Презентация
|
Ортасы
20 минут
|
Миға шабуыл
«Білегі күшті бірді жығады, білімі күшті мыңды жығады».
«Көптің күші – бірлікте». Мақал-мәтелдерді сабақпен байланыстырып жаңа сабақ тақырыбын анықтайды.
Білу және түсіну 10 минут
Оқулықтағы мәтінмен жұмыс
«Ойлан – жұптас – бөліс» әдісі
|
Достарыңызбен бөлісу: |