математикадан қысқа мерзімді сабақ жоспары
|
алгебра
|
8- сынып 19.12.14
|
Сабақтың тақырыбы
|
Квадрат тендеудің түбірлерінің формулалары.Есептер шығару
|
Сілтеме
|
Алгебра 8. Ә.Н.Шыныбеков, слайд. мұғалімге арналған нұсқаулық,
|
Сабақтың мақсаты
|
Квадраттық тендеулерге есептер шығара алу ,формулаларды пайдалана білу,сөйлеу, сыни тұрғыдан ойлау қабілеттерін дамыту;
Оқушының ой-өрісін, өзіндік іс-әрекетіне жауап беру дағдысын қалыптастыру. Өздігінен қорытынды шығаруға машықтандыру, пәнге деген қызығушылығын және белсенділігін арттыру. Сенімділікке, ұқыптылыққа, шапшаңдылыққа, ұйымшылдыққа тәрбиелеу
|
Оқыту нәтижесі
|
Оқуға,топтық жұмыс жүргізуге бағыт-бағдар беру;
-Өз ойын қорытып, еркін жеткізе білуге баулу;
-оқулықпен өз бетінше жұмыс жасауға бағыттау;
-сыни ойлауға үйрету.
- Өзінің және сыныптастарының жұмысын бағалау;
|
Сабақтың түрі,
әдіс тәсілдері
Күтетін нәтиже
|
Жұпта, топта жұмыс істеу, диалогтік оқыту, сыни тұрғыдан ойлау, бірін бірі бағалау .
Квадрат тендеулер, толымсыз тендеулерді шығара алады, білімдері толықтырылады, жеке, жұпта, топта жұмыс жасай біледі, ауыз-екі сөйлеу тілін қолданады,өз ойын қорытып, еркін жеткізе алады, ережені меңгереді,оқулықпен өз бетінше жұмыс жасай алады, бір бірімен пікір алмаса алады, өздерін және сыныптастарын бағалай алады.
|
№
|
Сабақ кезеңдері
|
Мұғалімнің іс-әрекеті
|
Оқушы іс-әрекеті
|
1.
|
Ұйымдастыру кезеңі
|
-Оқушылармен амандасу, сынып оқушыларын түгендеу, сынып бөлмесінің тазалығына көңіл бөлу.
-Сыныпта психологиялық ахуал тудыру, шаттық шеңбері.
-Сыныпты топқа бөлу.
Квадрат тендеулер , толымды тендеулер, толымсыз тендеулер бейнеленген түрлі-түсті қағаздар арқылы топқа бөлу
2) Топ ережесімен таныстыру.
|
еңбер болып тұрайық,
Алақанды созайық!
Сәттілік тілеп сабақта,
Көңілді де болайық!
Әр оқушы бір-бірден алып, сол фигураларға сәйкес келетін столға орналасып, топ құрады. Топ басшысын және әр бала өз міндеттерін алады.
|
3
|
Жаңа сабақ
Ой қозғау
Оқулықпен жұмыс
Сергіту сәті
Өзіндік жұмыс
Бағалау
Үйге тапсырма
Кері байланыс
|
Бағалау критерийі:
Білімділігі
Ойлау жылдамдығы
Математикалық тілі
Топпен жұмыс жасауы
Жекелей жұмыс жасауы
1.Бүгінгі сабақтың мазмұнын ашу үшін слайд арқылы теңдеулер түрлеріне тоқталу.
1. Квадрат теңдеудің формуласы
2. Квадрат теңдеудің түбірлері неге тәуелді?
3. Егер Д≥0 болса, неше түбірі болады?
4. Егер Д≤0 болса, неше түбірі болады?
5. Егер Д =0 неше түбірі болады?
1- топ . жалпы квадрат тендеу.
2-топ толымсыз квадрат тендеу
3-топ келтірілген квадрат тендеу тақырыптарына постер қорғау.
|
Бағалау критериімен танысады,сабақ соңында бағалайды.
Әр топ мүшелері орындайды, жауаптарын сыныпқа хабарлайды.
Топ баяндамашылары қорғайды.
Әр топ мүшелері орындайды, жауаптарын сыныпқа хабарлайды.
Топ баяндамашылары қорғайды.
|
Кестені толтыр!
Денгейлік есептер беріледі
|
Есептерді шығарып жауаптарын тақтаға жазады.
|
№136, №137 есептерді шығарады.
Шығармашылық жұмыс
Жаттығулар
Тест т апсырмаларын орындайды.
Әр топ оқушылары бірін бірі бағалау критерийі бойынша бағалайды.
№135,136 формулаларды жаттау
Кішкене саусақ – бүгін қандай білім алдым
Аты жоқ саусақ – бүгін не үйрендім
Ортаңғы саусақ – бүгінгі көңіл күйім қандай болды
Сұқ саусақ – басқаларға қандай көмегім тиді
Бас бармақ – бүгінгі сабақта мен үшін не маңызды болды.
|
№132, №133 есептерді топтағы оқушылар шығарады.
Тақтаға шығарады
Логикалық есеп шығарады
Күлімдеп күн бүгін, қарады маған да.
Күлімдеп күн бүгін қарады саған да. Шуақпен нұр төгіп, көңілді кеттің көтеріп.
Интерактивті тақтадан тест жазады.
Қағазға саусақтарын сызып , өз ойларын жазып береді. Не білдім, не білемін ? нені үйрену қиын болды.
|
Достарыңызбен бөлісу: |