Сабақтың тақырыбы: Ұлттық мерекелік тағамдар Мақсаты



Дата26.08.2017
өлшемі126,53 Kb.
#29330
түріСабақ
Қысқа мерзімді сабақ жоспары

Сынып 4 «А» Күні: 06.05.2017ж.

Сабақтың тақырыбы: Ұлттық мерекелік тағамдар
Мақсаты:

Балалар мерекелік тағам атауларымен танысады. Берілген тапсырмаларды орындау барысында топта жұмыс істеу арқылы коммуникативтік қарым қатынас жасауды жүзеге асырады және жаңа сөздермен сөз тіркестерін құрастыруға дағдыланады.


Міндеттері:

1. Топтық жұмыс арқылы мерекелік тағамдар жайлы түсінік қалыптасады.

2. Оқушылар мәтінді оқу барысында ережелерді түсіне отырып дұрыс қолануды үйренеді;

3. Өзара бағалау арқылы тақырыпты түсініп, пәнге деген қызығушылықтары артады;



Күтілетін нәтиже:

  • Барлығы тақырып төңірегінде кездесетін жаңа сөздерді үйренеді; топты немесе жұбын бағалау арқылы топтағы ахуалды жақсартады.

  • Көпшілігі қандай да бір оң нәтижеге жетуге ұмтылады; сол арқылы сабақтың қызықты өтуі өрбиді.

  • Кейбіреуі өзін-өзі бағалап, артық-кем кеткен тұстарын саралап, келесі сабақта оны қайталамауға немесе сол бағытты ұстанып жұмыс жасауға талпынады.


Қолданылатын модульдер:

1. «Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер»; (Диалог арқылы оқыту)



  1. «Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау»;

  2. «Оқыту мен оқуда ақпараттық – коммуникациялық технологияларды (АКТ) пайдалану»;

  1. «Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету»;

  2. «Оқытуды басқару және көшбасшылық»;

  3. «Талантты және дарынды балаларды оқыту»;

  4. «Оқушылардың жас ерекшеліктеріне сәйкес оқыту және оқу»




Сабақ кезеңдері уақыты

Кезеңнің мазмұны

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Оқыту үшін бағалау, оқу үшін бағалау

Ресурстар

Кіріспе

5минут


Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру

Топқа бөлу




Білу. Үй тапсырмасын тексеру.

Оқушылармен сәлемдесу, түгендеу. Назарларын сабаққа аудару.
Армысыздар,балалар!

Дайынбыз ба сабаққа?

Қазақ тілін үйреніп,

Сай келейік талапқа.

Ойымызды айтайық.

Білімімізді сынайық,

Мына отырған ұстаздар,

Қалсын бір сәт марқайып!

Оқушыларды шеңбер бойына тұрғызу.

«Комплименттер бұрқасыны» стратегиясы.

Жаз мезгілінде өсетін Раушан, Түймедақ, Қызғалдақ гүлдері бойынша 3 топқа бөліну.

1-топ: «Раушан»

2-топ: «Түймедақ»

3-топ: «Қызғалдақ»
Топ басшылары сайланады.

(Топ басшыларына бағалау парақтары беріледі)

«Туған күн» тақырыбына жазған ашық хаттарын «Ыстық орындық» стратегиясын қолдана отырып тексереді.


Оқушылар мұғаліммен, келген қонақтармен амандасады.

Оқушылар шеңбер бойында тұрып бір –біріне гүл ұсыну арқылы комплимент айтады.

Оқушылар топқа бөлініп, орындарына отырады.

3-4 оқушы ашық хатын оқиды




Мадақтау.

- Тамаша!

- Жарайсың!

Мадақтау.

  • Өте жақсы.

  • Рақмет!



Оқушылар «Бас бармақ» стратегиясы арқылы тыңдаған эсселерді бағалайды.




Тұсаукесер

8 минут


1.Қызығушылықты ояту.

Ой шақыру


2.Табысқа жетудің қадамдарын анықтау

3.Күрделі тапсырмаларды орындау үшін қолайлы ортаны қамтамасыз ету



«Мерекелік тағамдар» тақырыбына слайд көрсету.

Слайдтарды көрсете отырып, сабақтың тақырыбы мен мақсатын ашу.




«Түртіп алу және қосжазба күнделік» стратегиясын қолдана отырып слайдты көріп, түсінгенін талқылау.





Слайд

Видеоролик.



Негізгі бөлім

22минут


1.Мағынаны тану, ажырату



Сөздікпен жұмыс.

Мәтінмен жұмыс

    1. Мәтінді аудио жазбадан тыңдау.

    2. Түсіне отырып, жұптасып оқу, аудару.

    3. Мәнерлеп, тізбектеп оқу.

Флипчартта жұмыс: тағамдарды түрлері бойынша классификациялау.


Жазбаша тапсырма. Мәтіннен 4 зат есімді тапқызып, шығыс септігінің жалғауын жалғап, жазғызу.
Сергіту сәті.
Сурет бойынша постер жасау, қорғау.

Септіктерді қайталап, семантикалық картамен жұмыс жасайды



Оқушылар жаңа сөздермен жұмыс жасайды. Әр топ жаңа сөзбен бір сөз тіркесін және сөйлем құрастырып, айтады.
Берілген тапсырмаларды «Ойланып, жұптас, бөліс» стратегиясын пайдалана отырып, топта талқылайды.
Оқушылар флипчартта жұмыс жасайды.
Мәтіннен 4 зат есімді табады, шығыс септігінің жалғауын ажыратып, жалғайды.
Оқушылар сергіту сәтін орындайды

Оқушылар берілген тақырып бойынша постер жасайды, қорғайды

Семантикалық картамен жұмыс


Топтар бір – бірінің жұмыстарын смайликтер арқылы бағалайды.

Топтың спикері бағалау парағын толтырып отырады.

  • Жарайсыңдар!

Флипчартта істеген жұмыстарын гүлдердің түстері арқылы бағалайды. (әр дұрыс жауап үшін оқушылар алтын сандықтан тәтті тиын алып отырады)

Дайын критерийлер бойынша бағалайды.

Бір–бірінің жұмысын критерийлер бойынша бағалайды.



Флипчартта жұмыс

Қорытынды

10минут


1.Ой-толғаныс

2.БАҒАЛАУ(формативті)



Өзін-өзі бағалауы. Өзара бағалауы



Кемелерін толқынға жапсырады.








Достарыңызбен бөлісу:




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет