Күні:13.12.2017
Сынып: 1 «Б»
|
Қатысқандар саны:
Қатыспағандар саны:
|
Сабақтың тақырыбы
|
Мен және табиғат. Ү дыбысы мен әрпі.
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)
|
1.7 Тыңдалған материал бойынша өз пікірін айту
1.8 Берілген тақырыпқа әңгіме құрап айту
1.9 Сөздерді, дыбыстарды орфоэпиялық нормаларға сәйкес дұрыс айту
|
Сабақтың мақсаттары
|
Барлығы: Жаңа білімді меңгереді.
Көбі: Тақырыпты түсініп, тыңдап, жетекші сұрақтар арқылы талқылайды.
Кейбірі: Алған білімді өмірде қолдана алады.
|
Жетістік критерийлері
|
Айтылған сөздер мен сөйлемдердің көпшілігін дұрыс қайталай алады.
Нақты сөйлеу арқылы, мәселені түсінгенін көрсете алады.
|
Құндылықтарды дарыту
|
Оқушыларды бір-біріне деген құрмет көрсетуіне тәрбиелеу.
|
Пәнаралық байланыс
|
Өнер, ана тілі сабағы
|
АКТ қолдану дағдылары
|
Аудиожазба , таныстырылым.
|
Тілдік құзыреттілік
|
Ү дыбысы мен әрпі.
|
Сабақ барысы
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері
|
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет
|
Ресурстар
|
Сабақтың басы
Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру
2 минут
3 минут
|
(МК; Ұ) Амандасу. Психологикалық дайындық.
Қол алысып, қәне, біз,
Достасайық бәріміз.
Айтарым бар сендерге,
Тез тұрыңдар шеңберге.
Қандай жақсы бір тұру,
Достарменен бір жүру!
Қандай жақсы дос болу!
– Балалар, бір-біріміздің қолымыздан ұстап, алақан арқылы жүректің жылуын сезініп үйренген қандай тамаша, қандай қуаныш!
(МК;Ұ)
Доппен ойын.(Өткен сабақты еске түсіру.)
1-тапсырма.Суреттермен жұмыс.
-Енді барлығымыз суреттерге назар аударайық.Балалар, суретте нені коріп тұрсыңдар? Кім жауап береді? (Үкі,күшік,түлкі,күміс, күн)
-Жарайсыңдар ,балалар. Ендеше, бүгін біз « Ү » дыбысымен танысамыз. Жіңішке дауысты дыбыс.
|
Шаттық шебері
Таныстырылым
|
Сабақтың ортасы
8 минут
|
(МК;Ұ;Т)
2-тапсырма.Тыңдалым.
Жәркен Бөдеш.«Қандай жақсы!»
Өлең мазмұны бойынша сұрақтар қою.
(МК;Ө) Оқылым.
3- тапсырма. Дауыстап оқуды ұйымдастыру.Сөздерді тізбектеп оқу. 73-бет,2 тап.
Үн, күн, үш, күш, сүт, күт, күшік, күміс, түлкі, күлкі.
(МК; Т) 4-тапсырма. «Бауырсақ» ертегісін жалғастыру. (Cахналау)
Сюжет не туралы екенін болжатып, аяқтау. Ертегіні қалай аяқтар едің?
«От шашу» шапалақ арқылы оқушыларға қолдау көрсету.
|
Аудио үнтаспа,
оқулықпен жұмыс
|
Сергіту сәті
2 минут
|
Видеодағы әуен ырғағымен билеу.
|
видео
|
Қызықты тапсырма
8 минут
Аяқталуы
16 минут
|
(МК; Ұ;Ө) 5-тапсырма. Сөздерді талдау. Карточкамен жұмыс.
«Тез ойла» ойыны. Әр жұпқа әріптер беріледі, әріптерден сөз құрау. Сөздерге дыбыстық талдау жасау. Үкі, күшік, күрек, түлкі, күн.
Осы сөздерді ламинатталған параққа дыбыстық талдау жасау.
(МҚ;Ө;) 6 тапсырма. Жазылым. Сөздерді оқу, жазу. Әріптерді бір-бірімен дұрыс байланыстырып жазуын, қатесіз әрі көркем жазуын қадағалау.
|
қима әріптер маркерлер.
Дәптерлермен жұмыс. №2 дәптер.47- бет
|
Сабақтың соңы
2 минут
|
Кері байланыс.
Гүлдерге көбелек қондыру арқылы жүзеге асыр
|
Гүлдер, көбелектер.
|
Дифференциация – оқушыларға көбірек қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырмалар қоюды жоспарлап отырсыз?
|
Оқушылар сабақ соңында:
-өлеңді түсініп оқып, мағынасын талдай біледі;
-сюжетті жалғастыру арқылы, сахналай алады;
-оқушылыр жұбымен сөздер құрай алады;
-сурет арқылы дыбыстық талдау жасай алады;
-гигиеналық талаптарға сай жаза алады;
|
Пәнаралық байланыс
Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы
АКТ
Құндылықтармен байланыс (тәрбие)
|
Қолдау көрсету.
Қабілеті жоғары оқушылар айтылған сөздер мен сөйлемдердің көпшілігін дұрыс қайталай алады.
|
Оқушылар өздері жасаған бет-бейнелеріне қарап бір-біріне көңіл- күйлерін айтады. (қуанышты, көңілді, көңілсіз, ашулы)
|
Өнер, ана тілі сабағы
Оқушыларды бір-біріне деген құрмет көрсетуіне тәрбиелеу.
|