Сабақтың тақырыбы Мен не үйрендім? Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары



Дата14.03.2023
өлшемі19,82 Kb.
#172476
түріСабақ
Байланысты:
ҚМЖ Нурманқызы А


Қысқа мерзімді жоспар
Математика 
Сембаев Думан С.Думан Серикбаевич

Бөлім:

1С бөлім-Шамалар және олардың өлшем бірліктері

Мұғалімнің аты-жөні


Орындаған:
Күні:

 Нурманқызы.Акниет



Сынып: 2

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

Мен не үйрендім?

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

2.1.3.3** - шамалар мәндерін: ұзындық (см, дм, м)/ масса (кг,
ц)/ көлем (сыйымдылық) (л) өлшем бірліктерін салыстыру
және амалдар орындау

Сабақтың мақсаты

Барлық оқушылар: 100 көлеміндегі сандарды ондықтан аттап ауызша қосу мен азайтуды орындай алады, есепті бір-екі амалмен моделдей алады.
Көптеген оқушылар: 100 көлеміндегі сандарды ондықтан аттап ауызша қосу мен азайтуға мысалдар келтіреді.
Кейбір оқушылар: жылдам есептеулер жүргізе алады.

Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі/ уақыт

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы 
5 мин

Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру ширату жаттығуларын жасау арқылы жүреді.
Оқу материалын жариялау: «Ауызша жаттығу» әдісі арқылы жүреді.
-72 мен 5-тің қосындысын ата.
-32 бірлік пен 2 бірліктің айырмасынешеге тең?
-84 бен 7-нің қосындысын тап.
-36 мен 5-тің қосындысын тап. 
-45 пен 3-тің айырмасы болатын санды ата. Тсс
-37 мен 7-нің айырмасы болатын санды ата. Тсс
- Бүгінгі сабағымыздың мақсаты не болады деп ойлайсыңдар?

Ширату жаттығуларын жасайды.
Сандардың қосындысын, айырмасын ауызша табады.



Сабақтың ортасы
15 мин
2 мин
13 мин

(Д) 1- тапсырма «Орындап көр» әдісі арқылы жүзеге асады.
Балалар демалыста ауылға барып өнім жинауға көмектесті.Себеттердің массасын анықта. Есептер құрастыр.
А)
Қияр-9кг-3кг
Қызанақ -10кг-4кг ?кг 
Ш: 1)9кг-3кг=6кг
2)10кг-4кг=6кг
3) 6кг+6кг=12кг
Ж: Балалар барлығы 12 кг өнім жинады
ә)
Алма-6кг+2кг
Алмұрт -8кг+2кг ?кг 
Ш: 1)6кг+2кг=8кг
2)8кг+2кг=10кг
3) 8кг+10кг=18кг
Ж: Балалар барлығы 18 кг өнім жинады
Дескриптор:_-_Бірнеше_амалмен_шығатын_есептер_құрастырып,_шығарады._Саралау_тәсілі:_«Қарқын»'>Дескриптор:
- Бірнеше амалмен шығатын есептер құрастырып, шығарады.
Саралау тәсілі: «Қарқын» әдісі арқылы жүзеге асады
Қарқыны жоғары оқушыға: 
- 100 көлеміндегі сандарды ондықтан аттап ауызша қосу мен азайтуға мысалдар келтір.
Қарқыны баяу оқушыларға: уақыт беріледі.
Сергіту сәті «Көңілді күн» әуенімен жаттығу жасайды.
(Д) 2- тапсырма «Есептеп көр» әдісі арқылы жүзеге асады.
А) Есепті шығар:
Алма-8 с.
Алмұрт-?, 3-еуі кем ? с.
Дескриптор:
- Есептің шешуін, жауабын шығарады.
­ - Есептеуді түсіндіріп, әр мысалдың дұрыстығын тексереді.
Саралау тәсілі: «Қарқын» әдісі арқылы жүзеге асады
Қарқыны жоғары оқушыға: 
- 5-тапсырманы уақытқа есепте.
Қарқыны баяу оқушыларға: уақыт беріледі.

Есептер құрастырып, шығарады.
Балалар 9кг қияр жинауға тиіс еді, одан 3кг аз жинады. Ал қызанақтан 10кг жинауға тиіс болып, бірақ 4кг аз жинады. Балалар барлығы неше кг өнім жинады?
Ә) Балалар 8кг алмажинауға тиіс еді, одан 2кг артықжинады. Ал алмұрттан 8кг жинауға тиіс болып, бірақ 2кг артықжинады. Балалар барлығы неше кг өнім жинады?
Сергіту жаттығуын жасайды. 
Есептің шешуін, жауабын шығарады.
­ Ш: 8+(8-3)=13 (себет)
Ж: барлығы 13 себет жеміс.

ҚБ: 1-10 балдық жүйе.
ҚБ: 
1-10 балдық жүйе.

Оқулық, дәптер қалам
Оқулық 

Сабақтың соңы
5 мин

Кері байланыс: «Жетістік баспалдағы» әдісі бойынша өтеді.





Достарыңызбен бөлісу:




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет