Сабақтың тақырыбы: Менің киімдерім Сабақтың мақсаты: Білімділік



Дата27.12.2016
өлшемі11,56 Kb.
#6076
түріСабақ

3 “В” СЫНЫБЫ

  • Казақ тілі пәні мұғалімі: Алдабергенова Жұлдызай Мұратқызы.

МЕНІҢ КИІМДЕРІМ

  • ТАҚЫРЫБЫ:
  • Пәні: Қазақ тілі
  • Сыныбы: 3 В
  • Сабақтың тақырыбы: Менің киімдерім
  • Сабақтың мақсаты:
  • Білімділік: Оқушыларға киімдер, киім түрлері туралы түсінік беру, жаңа тақырып бойынша сөйлесу әрекетіне жетелеу, бағыт-бағдар беру;
  • Дамытушылық: Оқушылардың сауатты оқу, жазу дағдыларын қалыптастыру, ақыл – ойын,білімге деген ынталарын дамыту,сұрақ - жауап беруге машықтандыру;
  • Тәрбиелік: Оқушыларды киімдерін күтіп ұстауға, тазалыққа, әдептілікке тәрбиелеу.
  • Сабақтың түрі: аралас сабақ
  • Сабақтың әдістері: баяндау, топтық жұмыс , сұрақ-жауап, әңгімелесу, ойын элементтері.
  • Сабақтың көрнекілігі: суреттер, интерактивті тақта, қағазға жазылған сөздер.
  • Сабақтың барысы:
  • І. Ұйымдастыру кезеңі:
  • а) Сәлемдесу;
  • - Оқушылар, біздің бүгінгі сабағымыз жай сабақ емес, ерекше сабақ. Бізге бүгін қонақтар келіп отыр. Олай болса, ұстаздарға сәлем берейік.
  • Үлкенге де сіз
  • Кішіге де сіз
  • Сәлем бердік сіздерге
  • Құрметпенен біз
  • ә) Сыныпты түгендеу;
  • б) Мұғалім сөзі: - Біз бүгінгі сабақта сұрақтарға жауап береміз, әңгімелейміз, грамматикалық тақырыптарды қайталаймыз, жаттығуларды орындаймыз.
  •  
  • ІІ. Үй жұмысын тексеру, сұрау кезеңі:
  • 1 қатар 2 қатар 3 қатар
  • Дүкен туралы Дүкен туралы Тақпақ
  • әңгіме диалог
  • ІІІ. Білімдерін жан - жақты тексеру кезеңі:
  • Оқушылар, қазір жылдың қай мезгілі?
  • Көктем айлары қандай?
  • Көктемде қандай мерекелер болады?
  • Көктемнің бірінші айы қандай ай?
  • Көктем саған ұнай ма?
  • Өткен тақырыпты қайталау. Сурет бойынша сұраққа жауап беру.
  • Оқу құралдары
  • Сұрақ: Не? Не үшін керек?
  • IV.Жаңа сабаққа дайындық, мақсат қою кезеңі:
  • - Сонымен, біз өткен тақырыпта «Дүкенде» деген тақырыпты өттік.
  • Дүкенде не сатылады?
  • - Тағы не сатылады?
  • - Егер, сен киімді дүкеннен өзіңе сатып алсаң, ол кімнің киімі болады?
  • - Сонымен, біздің бүгінгі өтетін тақырыбымыз «Менің киімдерім» деп аталады.
  • Жаңа сабақты түсіндіру кезеңі:
  • Ендеше, дәптерлеріңді ашып бүгінгі күнді жазыңдар.
  • (Дәптерге күнді жаздыру)
  • Киімдерді есімізге түсірейік. (Суретпен жұмыс)
  • Киімдерді үлкен үш топқа бөліп карастырамыз.
  • Бас киімдер: құлақшын,тақия,бөрік,қалпақ, бөкебай.
  • Киімдер: көйлек,жейде,тон, костюм,шалбар,пальто, жемпір,күрте,қолғап.
  • Аяқ киімдер:бәтеңке,туфли,етік.
  • Киімдер жыл мезгілдеріне сәйкес қысқы, жазғы,күзгі болады.
  • Киімді күтіп кию керек. Таза ұстау керек.
  • - Сөздікпен жұмыс. Фонетикалық жұмыс
  • Таза ұстау- содержать в чистоте
  • Ки (повелительная форма) –одень
  • Киемін-одену
  • Жуамын – мою, стираю
  • Тазалаймын – чищу
  • Ілемін – вешаю
  • -Қазақ тіліне тән дыбыстар бар ма?
  • -Кім оларды атайды?
  • Ұ-дауысты,жуан
  • І-дауысты,жіңішке
  • VI.Жаңа сабақты түсінгенін тексеру кезеңі:
  • 1-тапсырма. Мәтінді оқы, сөйлеп үйрен.
  • Мәтінді мұғалім мәнерлеп оқиды, сосын оқушылар кезекпен мәнерлеп оқиды.
  • Аударады, сұрақтарға жауап береді.
  • - Бұл не?
  • - Киім шкафыңда не бар?
  • - Қандай киімдер бар?
  • - Сен киімдеріңді қалай ұстайсың?
  • - Енді, балалар, мәтіннен тәуелдеулі сөздерді табайық. Тақтаға жазайық.
  • (Шкафым, киімдерім,етіктерім, туфлилерім)
  • Сергіту сәті: Қолды белге қояйық
  • Басты солға бұрайық
  • Басты оңға бұрайық
  • Бір отырып, бір тұрып
  • Біз дем алып алайық.

АШЫҚ САБАҚ

  • 2-тапсырма. Сөйлеп үйрен. Мен, сен есімдіктерін тақтаға ілемін. Оларға сәйкес жалғаулы сөздерді тапқызып, тұсына ілгіземін.Дәптерге жаздырту.
  • Мен Сен
  •  
  • Киемін, киесің, жуамын, жуасың, тазалаймын, тазалайсың, ілемін, ілесің.
  • Сөйлемдер құрату.
  •  
  • Мұғалім: Адам киімдерін таза ұстауы керек. Кірлесе жуып, костюмін ілгішке іліп,етікті шөткілеп тұру керек. (Сурет арқылы түсіндіру)
  •  
  • VII.Жаңа сабақты бекіту,оқушыларды бағалау кезеңі:
  • «Керекті сөзді тауып айт» ойыны.
  • Киім алма
  • Аяқ-киім картоп
  • Жеміс етік
  • Көкөністер шалбар
  • Бас киім тон
  • Киім құлақшын
  • 5-тапсырма. Сөз тіркесін құра
  • Керекті сөздер:
  • кітабым, компьютерім, сағатың, етігің, киімім, сызғышың, добың, дәптерім,
  • қаламым, телефоным.
  •  
  • «Неге жатады?» ойыны.
  •  
  • Құлақшын,тақия,бөрік,қалпақ, бөкебай,
  • көйлек,жейде,тон, костюм,шалбар,пальто, жемпір,күрте,қолғап,
  • бәтеңке,туфли,етік.
  •  
  • Менің
  • Сенің
  • Аяқ киімдер
  • Бас киімдер
  • Киімдер
  • Не артық?» ойыны.
  • Етік
  • Шал
  • бар
  • Қал
  • ам
  • Күр
  • те
  • Туф
  • ли
  • Жей
  • де
  • Тон
  • Көй
  • лек
  • Оқушылардың сабақтағы белсенділіктерін ескеріп,бағаларын қою
  • VIII. Үй жұмысын хабарлау,нұсқау беру кезеңі:
  • 3 - тапсырма 173 бет, оқу, мазмұнын айту.

ҚОСЫМША


Каталог: uploads -> doc -> 0288
doc -> Сабақ тақырыбы: Шерхан Мұртаза «Ай мен Айша» романы Сабақ мақсаты: ҚР «Білім туралы»
doc -> Сабақтың тақырыбы Бала Мәншүк ( Мәриям Хакімжанова) Сілтеме
doc -> Ана тілі №2. Тақырыбы: Кел, балалар, оқылық Мақсаты
doc -> Сабақ жоспары «Сәулет және дизайн» кафедрасының арнаулы пән оқытушысы, ҚР «Еуразиялық Дизайнерлер Одағының» мүшесі: Досжанова Галия Есенгелдиевна Пәні: Сурет және сұңғат өнері
doc -> Сабақ Сабақтың тақырыбы : Кіріспе Сабақтың мақсаты : «Алаштану» курсының мектеп бағдарламасында алатын орны, Алаш қозғалысы мен Алашорда үкіметі тарихының тарихнамасы мен дерекнамасына қысқаша шолу
doc -> Тәрбие сағаттың тақырыбы: Желтоқсан жаңғырығы
doc -> Сабақтың тақырыбы : Әбунасыр Әл- фараби Сабақтың мақсаты
doc -> Сабақ жоспары Тақырыбы: Үкілі Ыбырай Мектеп:№21ом мерзімі
0288 -> Сабақтың мақсаты: білімділі к: Оқушыларды компьютерлік графика ұғымымен
0288 -> Наурыз. Сәкен Сейфуллин. Сабақтың мақсаты


Достарыңызбен бөлісу:




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет