Сабақтың тақырыбы: «Мынау қонжық па?»



Дата13.08.2017
өлшемі53,33 Kb.
#23367
түріСабақ
Сабақтың тақырыбы: «Мынау – қонжық па?» 

Сынып: 2а,б,в

Күні: 14.11.16
Білім беру саласы: «Қатынас» 
Басқа білім саласымен байланыс: «Таным» 
Ұйымдастырылған оқу іс-әрекеті: «Тіл дамыту» 
Мақсаты: балалардың қоршаған орта туралы түсініктерін қалыптастыру барысында сөздік қорын дамыту. Аңдардың тіршілігі туралы түсінігін кеңейтіп, оларға байланысты сөзді жекеше, көпше түрінде айтуға үйрету. 
Оқу іс-әрекетінің тәсілдері: көрсету, түсіндіру, әңгімелеу, сұрақ-жауап. 
Көрнекі-құралдар: орман көрінісі, аңдардың суреттері, үнтаспа, атрибуттар, ойыншықтар. 
Әрекет кезеңдері Тәрбиешінің іс-әрекеті Балалардың 
іс-әрекеттері 
Психологиялық дайындық 
Мотивациялық қозғаушы 
Дидактикалық ойын 
Сергіту сәті 
Дидактикалық ойын 
Қимылды ойын 
Ұйымдастыру кезеңі: 
Шаттық шеңбері 
Күй тартамыз күмбірлі, 
Ән айтамыз көңілді. 
Би билейміз ырғақты, 
Біз бастаймыз сабақты. 
-Сәлеметсіздер ме,
Балалар, қазір жылдың қай мезгілі? 
-Көктемде аю ұйықысынан оянуы керек еді. Ал, мына қонжық әлі ұйықтап жатыр. Оны ұйқысынан ояту үшін біз жабайы аңдарды атап шығымуымыз керек? Сендер қандай жабайы аңдарды білесіңдер? 
-Оларды неге жабайы аңдар дейміз? 
-Балалар, аю ұйқысынан оянды. Бірақ ол аңдардың балаларының аттарын ұмытып қалыпты. Қазір біз аңдардың балаларының аттарын аюдың есіне түсірейік, иә. 
«Баласын ата» 
Балалар біртіндеп шығып, әр аңның баласын алып, атын атап жанына қояды. 
1.Аюдың баласы-қонжық. 
2.Қасқырдың баласы-бөлтірік. 
3.Қоянның баласы-көжек. 
4.Түлкінің баласы-түлкішек. 
Қорбаңдаған аюдың, 
Құлпынайы көп екен. 
Теріп-теріп алайық, 
Қалтамызға салайық. 
Тілдік қарым-қатынас. 
Балалар ойыншықтар арқылы аңдарды жекеше, көпше түрде атайды. 
Аю-аюлар, түлкі-түлкілер, қоян-қояндар, қасқыр-қасқырлар. 
«Қайсысы нені жақсы көреді?» 
Балалар аңдардың тұсына олардың жақсы көретін тағам түрлерін қояды. 
1.Қоян сәбізді жақсы көреді. 
2.Аю балды жақсы көреді. 
3.Маймыл бананады жақсы көреді. 
4.Тиін жаңғақты жақсы көреді. 
«Аюлар мен аралар» 
Үнтаспадан аю мен аралардың дыбысын тыңдату. 
-Ал, енді аюдың қалай бал жейтінін көрсетейікші. 
-Сол кезде аюға кімдер тиіседі. 
-Аралар қандай дыбыс шығарады? 
-Аю қандай дыбыс шығарып қашады? 
Қимылды ойын арқылы оқу іс-әрекеті қорытындыланады. 
-Көктем. 
-Аю, қоян, қасқыр, түлкі. 
-Өйткені, олар орманда өмір сүреді. 
-Иә. 
Жабайы аңдардың балаларының атын атайды. 
Сергіту жаттығуын орындайды. 
Барлығы бірге қайталайды. 
Аңдардың сүйікті тағамдарын атап, жапсырады. 
-Аралар. 
-З-з. 
-У-у. 
Күтілетін нәтиже: 
Білуі керек: жабайы аңдарды ажырата білуі керек. 
Үйренуі керек: аюдың іс-әрекетін, дыбысын салуды, сурет арқылы аңдарды жекеше, көпше түрде атауды. Тәрбие.орг сайтынан «Аю қалай бал жейді?» Қосымша сабақ жоспары материалды тегін жүктеп сабақ барысында қолдануға рұқсат етіледі. Жарияланған материалға tarbie.org сайтының әкімшілігі жауапты емес

Үйге тапсырма: 53 бет, 6 тапсырма

Бағалау.
Каталог: uploads -> doc -> 1040
doc -> Сабақтың тақырыбы Бала Мәншүк ( Мәриям Хакімжанова) Сілтеме
doc -> Ана тілі №2. Тақырыбы: Кел, балалар, оқылық Мақсаты
doc -> Сабақ жоспары «Сәулет және дизайн» кафедрасының арнаулы пән оқытушысы, ҚР «Еуразиялық Дизайнерлер Одағының» мүшесі: Досжанова Галия Есенгелдиевна Пәні: Сурет және сұңғат өнері
doc -> Сабақ Сабақтың тақырыбы : Кіріспе Сабақтың мақсаты : «Алаштану» курсының мектеп бағдарламасында алатын орны, Алаш қозғалысы мен Алашорда үкіметі тарихының тарихнамасы мен дерекнамасына қысқаша шолу
doc -> Тәрбие сағаттың тақырыбы: Желтоқсан жаңғырығы
doc -> Сабақтың тақырыбы : Әбунасыр Әл- фараби Сабақтың мақсаты
doc -> Сабақ жоспары Тақырыбы: Үкілі Ыбырай Мектеп:№21ом мерзімі
1040 -> Сабақ тақырыбы сағат саны мерзімі талданатын шығармалар әдебиет теориясы
1040 -> Сабақтың өтілетін мерзімі: Сыныбы: 7
1040 -> Сабақтың тақырыбы: Менің қаламдағы кинотеатр


Достарыңызбен бөлісу:




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет