Сабақтың тақырыбы: Модельдер типтері. Модельдеудің тәсілдері. Модельдер құру /ашық сабақ/ 9-сынып Пән мұғалімі: М. Бекболатова



Дата13.02.2017
өлшемі9,13 Kb.
#9343

Сабақтың тақырыбы: Модельдер типтері.Модельдеудің тәсілдері. Модельдер құру /ашық сабақ/ 9-сынып Пән мұғалімі: М.Бекболатова

  • Оңтүстік Қазақстан облысы
  • Шардара ауданы
  • Қ.Тұрысбеков ауылдық округі
  • А.Әлімбетов атындағы жалпы орта мектеп
  • Сабақтың мақсаты:
  • Сабақтың мақсаты:
  • Сабақтың мақсаты: Модель, модельдеу түсініктерін беру арқылы модельдеудің маңыздылығын және оның қажеттілігін түсіндіру.
  • Міндеттері :Модельдің әдістерін қарастыру;Ақпараттық модельдерді құру;Объектінің қасиеттерін бейнелеу, ой-өрістерін кеңейту.
  • Күтілетін нәтиже:·модель, модельдеу түсінігін, модельдеудің әдістерін үйренеді;·модельдерге әртүрлі мысалдар келтіріп, қасиеттері бойынша ажырата алатын болады;·сыни тұрғыдан ойлауға қалыптасады.
  • Негізгі идея:Модельді құруға дағдыланады. Білімдерін модель құруда қолдана білуге үйренеді. Есте сақтау қабілеттерін жетілдіреді.
  • Сабақтың жоспары:
  • І кезең. Ұйымдастыру.
  • Топқа бөлу.
  • Оқушылар ойын сабаққа аудару.
  • ІІ кезең.Ой қозғау
  • Үй тапсырмасын сұрау.
  • ІІІ кезең. Жаңа сабақ
  • ІҮ кезең.Сәйкесін тап ( топпен жұмыс ).
  • Ү кезең: Практикалық жұмыс
  • ҮІ кезең. Дұрысын тап.
  • ҮІІ кезең. Сергіту сәті
  • ҮІІІ кезең.Сабақты пысықтау
  • Тест сұрақтары
  • ІХ кезең. Рефлексия
  • ХІ кезең. Бағалау.
  • ХІІ кезең. Үйге тапсырма беру.
  • ІІ.кезең Үй тапсырмасын сұрау
  • 1.Модель дегеніміз не?
  • 2.Модель термині қандай мағына береді?
  • 3.Модельдеу де геніміз не?
  • 5.Динамикалық модельдер
  • 6 Ақпараттық модель дегеніміз?
  • 7.Вербальдық модель дегеніміз?
  • ІІІкезең. Жаңа сабақ
  • Модельдер типтері.Модельдеудің тәсілдері. Модельдер құру.
  • Модельдер уақыт факторы бойынша жіктеледі:
  • Статикалық модельдер нақты бір уақыт аралығында болып жатқан өзгерістерді елеп ескерілмейтін нысанды сипаттайды.
  • Динамикалық модель бір уақыт ішінде нысанның өзгеру үдерісін сипаттайды.
  • Модельдердің көрсету тәсіліне қарай жіктелуі.
  • Материалдық (заттық) модельдер- тұпнұсқасының физикалық және геометриялық қасиеттерін көрсетеді.
  • Ақпараттық модельдер – Бұл тәсіл қоршаған ортамен теориялық түрде танысу әдісі болып табылады.
  • Вербальдық модель дегеніміз – Ойша немесе әңгіме түрінде жасалған модельдер.
  • Иерархиялық-нысандар саты бойынша жіктеліп, бір-біріне бағынышты болып орналасады.
  • Модельдерді қасиетіне қарай мынадай топтарға бөлуге болады.
  • Электорндық оқулық
  • Электрондық оқулық
  • Үйдің макеті
  • Ғылыми-техникалық
  • Глобус, электрондық оқулық
  • Материалдық
  • Балаларға екпе жасау
  • Тәжірибелік
  • Презентация слайд жасау
  • Имитациялық
  • Вербальдік
  • Екі адамның әңгімелесуі
  • Компьютерлік
  • ІҮ кезең.Сәйкесін тап
  • Ү Кезең. Практикалық жұмыс
  • Ү Кезең. Практикалық жұмыс
  • *
  • * *
  • *********************
  • * *
  • * *
  • * *
  • *********************
  • ҮІ.Дұрысын тап!
  • Сергіту сәті
  • ҮІІІ кезең.Сабақты пысықтау
  • Тест сұрақтары

ҮІІІ кезең. Рефлексия

  • ҮІІІ кезең. Рефлексия
  • ІХкезең. Рефлексия
  • Х кезең. Бағалау.
  • ХІ кезең. Үйге тапсырма беру.

Каталог: kopilka -> uploaded files
uploaded files -> Оқып үйренудің негізгі мақсаты Оқытуда қалыптасатын әдіс-тәсілдер
uploaded files -> Жүсіпбек Аймауытовтың «Әнші» әңгімесіндегі дара тұлға
uploaded files -> Тақырыптың туындау себептері
uploaded files -> Сабақ тақырыбы: Қазақстан Республикасының Тұңғыш Президенті Н.Ә. Назарбаевтың ерекше тұлғалық болмысы
uploaded files -> Ххі ғасыр көшбасшысы өткізген
uploaded files -> Жарық туралы дуализм Квант дегеніміз не? Абсолют қара дене Фотон
uploaded files -> Өмірбаяны 1858 жылы қазіргі Павлодар облысының Баянауыл
uploaded files -> Презентация №50 Абай атындағы орта мектеп
uploaded files -> Атақты жазушы Біздің жерлесіміз
uploaded files -> Сабақтың барысы: Сабақтың кезеңі Мұғалім іс-әрекеті Оқушы іс-әрекеті


Достарыңызбен бөлісу:




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет