Сабақтың тақырыбы Нәтиже сабақ. Мен не үйрендім? Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу



Дата26.08.2017
өлшемі69,73 Kb.
#29603
түріСабақ

Сабақ: 1 Сауат ашу

Мектеп: № 51 гимназия Ақтөбе облысы, Ақтөбе қаласы

Күні: 16.02.17

Мұғалімнің аты-жөні: Қалжанова Күлмайра

Сынып: 1 «Е»

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

Нәтиже сабақ.Мен не үйрендім?

Осы сабақ арқылы

жүзеге асатын оқу

мақсаттары

1.3.3.1.мұғалім көмегімен мәтінге суреттер,сызбалар арқылы жоспар құрып, оған ат( тақырып) қою.1.1.8.1 Берілген сюжетті сурет бойынша әңгіме құрап айту 1.1.9.3. Сөздің буыннан тұратынын түсіну және сөздегі буын санын анықтау.1.3.8.1. Жазу жолын, жоларалық кеңістікті, жолдың жоғарғы және төменгі сызығын сақтап, әріп элементтерін каллиграфиялық талаптарға сай жазу.1.1.9.1.Сөздегі дыбыс түрлерін ( дауысты, дауыссыз, жуан, жіңішке дауыстылар) ажырату және дұрыс дыбыстау.

Сабақ мақсаттары

Барлық оқушы орындай алады: Мәтін иллюстрациясы бойынша сұрақтар қоя білу немесе сұраққа жауап беру. Сөздің буыннан тұратынын түсіну және сөздегі буын санын анықтау.

Оқушылардың көпшілігі орындай алады: Берілген сюжетті сурет бойынша әңгіме құрап айтады. Сөз,сөйлем сызбасын оқиды.

Кейбір оқушылар орындай алады:Жазу жолын, жоларалық кеңістікті,жолдың жоғарғы және төменгі сызығын сақтап, әріп элементтерін каллиграфиялық талаптарға сай жазу. Өз білімдерін жүйелі қолдану. Дауысты,дауыссыз дыбыстарды ажырату. Мәтінді оқиды, мазмұнын әңгімелейді.

Тілдік мақсат

Оқушылар орындай алады: Сурет бойынша сөйлей алады. Сөздерді буынға бөлу, буын санын анықтауды біледі. Сызба бойынша сөйлем ойлау. Мұғалімнің көмегімен оқиғаның ретін сақтай отырып баяндау.Сөз, сөйлем сызбасын оқу

Түйінді сөздер мен сөз тіркестері:

Сырғанақ, аққала,ақпан,шаңғы



Сыныптағы диалог/жазылым үшін сай келетін тіл стилі:

Талқылауға арналған сұрақтар:- Сырғанақ қалай жасалады?

- Сендер сырғанақ тепкенді жақсы көресіңдер ме?-Неліктен?

Не себепті ….деп ойлайсыз?-Сырғанақ тепкенде сендер қандай көңіл-күйде боласыңдар?


Ишара: қысқы ойындар (қар лақтырысу,шаңғы,коньки)




Алдыңғы оқу:


Тыңдау арқылы мәтін немесе өлеңнің не туралы айтылғанын түсінеді. Сурет бойынша жұмысты біледі. Сөз, сөйлемді дыбыс пен әріпті ажырата алады және сөйлем құрастырады. Оқи алады.

Жоспар

Жоспарланған уақыт есебі

Мұғалімнің әрекеті

Оқушының әрекеті

Ресурстар

Басы

Топқа бөлу «Аққала арқылы»

1.«Қыс қызығы»- бейнефильм көрсету

-Балалар, бейнефильмнен не байқадыңдар?



Оқушылар 5 топқа бөлініп отырады

Ұжымдық жұмыс.

Балалар бейнефильмнің не туралы екенін айтады





Ортасы

2.Оқылым және тыңдалым:

Мұғалімнің оқуы

- Бұл шығарма өлең бе, әңгіме ме?

- Неліктен?

- Өлең не туралы?Өлеңге қандай ат қоюға болады?

күллі алап-барлық жер, айнала-

ның барлығы

3.«Болжап айт»-топпен жұмыс

Берілген жауаптардың сұрақтарын

болжату,суретке сұрақ болжау
4.Топпен жұмыс: Суретті сөзжұм-

бақты шешу арқылы (әр топ бір сөз)жазу,оқу,артық сөзді табу(ақпан, аққала, сырғанақ, қараша,желтоқсан)


5.Сергіту сәті «Қысқы ойындар»

(қар лақтырысу,шаңғы тебу, коньки тебу)ишаралау



6.Дәптермен жұмыс:Сөйлемді жазу (диктант)дыбыстық талдау жасау

7.ҰЖ -«Ойлан, тап!»

- Бұл сөздердің жазылуынан не байқадыңдар?- Дыбыстарды өзгерту арқылы басқа қандай сөздер айтуға болады?-Алакөл сөзі неге үлкен әріппен жазылған?



Ұжымдық жұмыс.Балалар сұрақтарға жауап береді,өлеңге ат қояды, дауыстап мәнерлеп оқиды,тізбектей оқиды,сырға-

нақтың қалай жасалатынын айтады.

Ашық жерге көп қарды үйеді. Оның бетін

тегістейді. Тегістелген қар бетіне су құяды. Оны қатқанша қояды. Жып- жылтыр сырғанақ пайда болады.

Топпен жұмыс Балалар берілген сұрақтардың ішінен қажетті сұрақтарды болжап, жауаптардың алдына жапсырады,

2оқушы диалогты оқиды,сюжетті сурет бойынша 1-2сұрақты өздері болжайды



- Бұл жылдың қай мезгілі?

- Балалар не істейді?-Атам қайда барды? –Қыста ауа райы қандай болады?

- Жаңбыр жауды ма?


ТЖ Балалар суретті сөзжұмбақтан сөздер

құрап жазады,сөздердің ішінен артық сөзді

табады,себебін түсіндіреді,ауызша сөйлем

ойлап айтады


Дәптермен жұмыс:Сөйлемдерді жазады, дыбыстық талдау жасайды

Қар жауды.Дала жылы. Балалар ойнады.

Ұжымдық жұмыс. Оқушылар жасырынған сөздерді анықтап,ұқсас

сөздер ойлап айтады

( төл, көл,шөл, сөл, бөл )


Оқулық және жұмыс дәптері

бейнефильм, слайд,мазмұнды сурет,

А-3 қағаздарға жазылған

сөйлемдер,

сұрақтар жазылған жолақшалар,

суретті сөзжұмбақ,

сөзжұмбақ,

кері байланысқа(бұлт, күн)

сары түсті жолақшалар,көк

түсті тамшылар


ламинатталған парақша,

маркер


Соңы

8. Кері байланыс

Күн мен бұлт




-Бүгінгі сабақта бәрін түсіндім, сабақ

ұнады деген оқушылар сары жолақшаларды

күннің жанына,ал сабақ қиын болды,

түсінбедім деген оқушылар көкшіл түсті

тамшыларды бұлттың астына жапсырады





Қосымша мәліметтер

Саралау – оқушыға

мейлінше қолдау

көрсетуді қалай

жоспарлайсыз?

Қабілетті оқушыға тапсырманы

қалай түрлендіресіз? Жеке тапсырма беру (өзі білетін х,һ дыбысы бар сөздер жазу)

Бағалау-оқушы білімін тексеруді қалай

жоспарлайсыз?

Қалыптастырушы бағалау

ша...мат,жи...һаз,...ат сөздеріндегі көп нүктенің орнына қ,х,һ әріптерінің тиістісін қойып жазу,өздерінің жұмысын тақтамен тексеру,тапсырманы дұрыс орындаған оқушылар «аққала»суретін көтереді




Пəнаралық байланыс –көркем еңбек

Денсаулық жəне қауіпсіздік

АКТ-мен байланыс

Құндылықтармен байланыс

(тəрбие элементі) - достық

Рефлексия

Сабақтың мақсатымен оқу міндеттері

орындалды ма?Бүгін оқушылар

не үйренді?Сабақ қалай өтті,қандай деңгейдеөтті?Жоспарланғансаралау жақсыіске асты ма?(тапсырмалар

сəйкес болды ма?)Уақытты қалай

пайдаландым?Жоспарымақандай өзгерістеренгізді?



Өз сабағыңызды талдау үшін осы бос орынды пайдаланыңыз. Сол жақта берілген сұрақтарға жауап беріңіз.


Қорытынды бағалау

Ең жақсы өткен екі нəрсені атап көрсетіңіз (оқыту мен оқуға қатысты)

1:

2:

Қандай екі нəрсе немесе тапсырма сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді (оқытумен оқуға қатысты)?



1:

2:

Осы сабақтың барысында барлық сынып немесе жекелеген оқушылар жөнінде келесі



сабағыма қажет болуы мүмкін қандай ақпарат білдім?

1:

2:





Достарыңызбен бөлісу:




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет