Сабақ:
Қазақ әдебиеті
|
Мектеп:
|
Күні:
|
Мұғалімнің аты-жөні:
|
Сынып: 9 Т1
|
Қатысқан оқушылар саны:
|
Қатыспағандар:
|
Бөлім тақырыбы
|
Тарихи шындық пен көркемдік шешім
|
Сабақтың тақырыбы
|
Нысанбай жырау «Кенесары-Наурызбай» жыры
|
Сабақтың түрі
|
Жаңа сабақ
|
Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары
|
9.2.2.1 автор бейнесінің идеялық-стилистикалық тұтастырушы ретіндегі рөліне талдау жасау;
|
Сабақтың мақсаттары
|
Барлық оқушылар
Автор бейнесіне талдау жасайды;
Көптеген оқушылар
Автордың идеялық-стилистикалық тұтастырушы ретіндегі рөлін анықтайды;
Кейбір оқушылар
Автор бейнесінің идеялық-стилистикалық тұтастырушы ретіндегі рөліне талдау жасайды;
|
Бағалау критерийі
|
Автор бейнесінің идеялық-стилистикалық тұтастырушы ретіндегі рөліне талдау жасайды.
|
Тілдік мақсаттар
|
Пән лексикасы және терминология: автор бейнесі, идеясы, стилистикасы, идеялық-тұтастырушы рөлі, талдау.
Диалог және жазылым үшін қажетті сөз тіркестер: менің ойымша, сіздің ойыңызша, мынандай дәлелдер келтіруге болады т.б.
|
Пәнаралық байланыс
|
Тарих
|
Мектеп құндылықтары
|
Академиялық адалдық: өзге адамдардың пікірі мен идеяларына деген құрмет, академиялық адалдық ұстанымдарын сақтау
|
Осыған дейін меңгерілген білім
|
Алдыңғы біліммен байланыстыру:
ЖЖ.«Түрлі –түсті хатқалта» арқылы мұғалім алдыңғы біліммен байланыс жасай алады.
|
Жоспар
|
Жоспарланатын уақыт
|
Жоспар бойынша орындалуы тиіс іс-әрекеттер
|
Дереккөздер
|
Сабақтың басы
1 минут
7 минут
|
Оқушыларға
Бөлім атауы;
Сабақтың тақырыбы;
Оқу мақсаты таныстырылады.
«Сұрақ-жауап» әдісі.
Тақтадан сұрақтар көрсетіледі.
Бірінші қатарда отырған оқушы осы сұрақты жұбына қояды, берген жауабын стикерге жазып алады.
Келесі сұрақты екінші қатарда отырған оқушы қояды, жауабын стикерге жазады.
Ұсынылатын сұрақтар:
Автор Кенесары мен Наурызбайдың қазасы қай халықтан болды деп есептейді?
Қырғыздан кегін алу үшін Кенесары кімдерден қолдау күтті?
Кенесары мен қызғыздардың дауына не себеп болды?
Жырдағы Жанқара пен Жантай деген кім?
Тақтадан сұрақтың дұрыс жауабы көрсетіледі. Оқушылар жұбының жауабын тақтадағы нұсқамен салыстырады, бағалайды.
|
Оқушылар тақтадан көрінген сұрақтарға өзара ақылдаса отырып жауап береді. Бір-бірінің жауабын толықтыруға мүмкіндіктері бар.
|
|