Бөлім:
|
Сөз және оның мағынасы
|
Педагогтің аты- жөні:
|
Айсенова А.О
|
Күні:
|
|
Сынып: 1
|
Қатысушылар саны:
|
Қатыспағандар саны:
|
Сабақтың тақырыбы
|
Нұр-Сұлтан мен Алматы. Бас әріптен басталып жазылатын сөздер
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары
|
1.2.1.2 оқу түрлерін (буындап оқу, тұтас оқу, мәнерлеп оқу, түсініп оқу) қолдану;
1.4.1.1 айтылуы мен жазылуы бірдей сөздерді есту, есте сақтау арқылы жазу;
1.4.1.3 бас әріппен жазылатын сөздерді (кісі аттары, жер-су атаулары, жануарларға арнайы қойылған аттар) анықтау
|
Сабақтың мақсаты
|
Оқу түрлерін (буындап оқу, тұтас оқу, мәнерлеп оқу, түсініп оқу) қолданады. Айтылуы мен жазылуы бірдей сөздерді есту, есте сақтау арқылы жазады.
Бас әріппен жазылатын сөздерді (кісі аттары, жер-су атаулары, жануарларға арнайы қойылған аттар)
анықтайды.
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/уақыт
|
Педагогтің әрекеті
|
Оқушының әрекеті
|
Бағалау
|
Ресурстар
|
Басы
|
Психологиялық ахуал қалыптастыру Ұжымдық жұмыс. Өздерінің көңіл күйін суретпен көрсету.
|
Смайликтер бойынша көңіл күйін көрсетеді.
|
|
Смайликтер
|
Ортасы
|
«Миға шабуыл» стратегиясы арқылы тақырыпты ашу.
Мұғалім жаңа сабаққа кіріспе ретінде оқушыларға интербелсенді тақтадан Алматыдағы және Нұр-Сұлтан қаласындағы зәулім ғимараттардың, көрікті жерлердің суретін көрсетеді. («Медеу» мұзайдыны, «Шымбұлақ» демалыс орны, метро, «Бәйтерек» монументі,
«Думан» ойын-сауық орталығы, Конгресс холл т.б.).
1-жаттығу. «Нұр-Сұлтан мен Алматы»
Оқушылар қолдарындағы тірек сөздерді пайда-
|
|
ҚБ.
«Бағдаршам» арқылы бір-бірін бағалау.
|
Оқулық. Астананың көрікті жерлері
Алматының көрікті жерлері
|
|
ланып, суреттер бойынша мұғалімнің сұрақта- рына жауап береді.
Таулы аймақта орналасқан қай қала? (Алматы)
«Өмір ағашы» қай қалада орналасқан? (Нұр- Сұлтанда)
Алматының табиғаты Нұр-Сұлтанға қарағанда қандай болады? (жылырақ)
Алматының жазы Нұр-Сұлтанға қарағанда ... (ыстығырақ).
Нұр-Сұлтан қаласы Қазақстанның қай жерінде орналасқан? (орталығында)
Қалаға қарағанда ауылда жеміс-жидектер ...
(көбірек).
(Оқушылар суреттер мен қойылған сұрақтар бойынша сабақтың тақырыбын ашады, мұғалім сабақтың мақсатын хабарлайды.)
Мұғалім оқушылардың назарын өзіне аударады. Автор туралы мәлімет.
Серікбай Оспанұлы 1945 жылы Торғай облысын- дағы (қазіргі Қостанай) Жангелдин ауданының Шилі ауылында туған. Алғашқы топтама өлеңі 1967 жылы «Жер жүрегі», 1969 жылы «Жас керуен» атты ұжымдық жинақтарға енген.
1-жаттығу. Оқулықтағы «Нұр-Сұлтан мен Алматы» өлеңін мәнерлеп оқиды. Сөздік жұмысын жүргізеді. Өлеңде аталған қалалар туралы білетіндерін сұрайды. Өлеңді хормен оқытады. Жеке оқушыларға оқытады.
|
Сұрақтарға толық жауап береді.
1-жаттығу. Өлеңді мәнер- леп оқиды. Парақтағы кеңістікті бағдарлай білу. Жазу жолының жоғары және төменгі
сызықтары мен тік көлбеу сызықтарынан шықпау.
Әріптерді байланыстырып жазу.
|
ҚБ. «Отшашу» арқылы бір-бірін бағалау.
|
Нұр-Сұлтан мен Алматының суреттері
|
Дәптермен жұмыс
Жазылым ерекшелігі: дұрыс отырғызу, дәптердің көлбеу орналасуы және жазу кезінде қаламды ұстай білуін қалыптастыру.
|
|
Достарыңызбен бөлісу: |