р/с
|
Сабақтың тақырыбы, оқып – үйренудің негізгі мақсаттары
|
Оқытуда қолданылатын белсенді әдіс-тәсілдер
|
Қолданылған модульдер
|
Өтілетін тақырып бойынша күтілетін нәтиже
|
Үйрету мақсатында бағаны қою,бағалау.
|
Негізгі дерек көздері, ресурстар
|
1
|
Сабақтың тақырыбы:
А.Құнанбайұлы « Қансонарда бүркітші шығады аңға».
Мақсаты:Ақын өмірі, шығармашылығы жайлы оқушылардың жас ерекшеліктеріне сай түсінік беру.Сыни ойлау әдістері арқылы шығарма тілі,композициялық құрылымымен таныстыру.
|
-Топқа бөлу.Топ ережесін құру. «Ми шабуылы» әдісі бойынша өткен сабақты қорытындылау.
Сабақ тақырыбын ашудағы топтық жұмыстар:
-INSERT кестесі арқылы берілген тапсырмаға жұмыс жасау.
- Екі түрлі түсініктеме күнделігі әдісі.
-Аквариум әдісі.
- «Алтын баған» әдісі.
- Үш минуттық эссе
-Кері байланыс: «Қосу, алу, қызықты»
|
-Оқушылардың жас ерекшеліктеріне сәйкес оқыту және оқу.
-Сыни тұрғыда ойлауға үйрету.
-Талантты және дарынды балаларды оқыту.
-Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер.
-Оқытуды басқару және көшбасшылық.
|
- Абай Құнанбайұлы жайлы өз жас ерекшеліктеріне сай толық мәлімет алды.
-Шығарма мазмұнымен, тілімен , ақын идеясымен толық танысты.
-Композициялық құрылым туралы дерекпен танысты.
-Әр-түрлі шығармашылық тапсырмалар арқылы ойларын еркін, жүйелі жеткізе білуге жетісті.
-Өлеңдегі ақын тілінде кездесетін күрделі сөз тіркестерімен танысты.Оны талдай білуге жетісті.
-топпен,жұппен жұмыс жасауға үйренді.
|
-формативті бағалау.
-өзін-өзі бағалау.
-жұптық бағалау.
-топтық бағалау.
-«Екі жұлдыз, бір тілек»
-ұжымдық шапалақ.
-мұғалімнің жиынтық баңасы.
|
Р.Құтқожин,.Қ.Бітібаева, Е.Арын.
Әдебиет.Жалпы білім беретін
мектептің 7-сыныбына арналған оқулық.Алматы, «аАтамұра»2012ж
Абай суреттері.Слайдтар.маркер, А3 парқтары.
|
2
|
Сабақтың тақырыбы:
А.Құнанбайұлы «Қараңғы түнде тау қалғып».
Мақсаты:Оқушылардың жан-жақты шығармашылық қабілеттеріне сүйене өлеңнің мазмұнын ашу.
|
-Топқа бөлуПарлары әдісі бойынша.
-Сергіту сәті «Жыланша әдісі»
-Ой қозғау сұрақтарын қоя отырып, өткен тақырыпты қайталау.
-Топқа бағытталған тапсырмалар:
-Жигсо әдісі
- «Ойлан, бірік, бөліс»
-БФ әдісі.
- «Аңыз адам әдісі»
- «Галлерея» стратегиясы.
-«Сезімнен шыққан ойлар»стратегиясы.
-Кері байланыс: «Бестармақ»синквейн
Блоб ағашы.
|
-Талантты және дарынды балаларды оқыту.
-Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер.
-Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету.
-Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау.
-Оқытуды басқару және көшбасшылық.
-АКТ- ны пайдалану.
|
- Сынып топпен жұмыс істей отырып, өлеңнің мазмұнымен толық танысты.
-Шығарманың әуенімен айтылуына көңіл бөле білді.
-Әр-түрлі әдәс тәсілдер арқылы
Топпен, жұппен, шығармашылықпен жұмыстар жасауға дағдыланды.
-Тыңдай білуге, ести білуге дағдыланды.
|
Мадақтау,
оқушылардың өзара бағалауы,
бас бармақ,. Екі жұлдыз, бір тілекі, кері байланыс орнатылады, жиынтық бағалау.Өзін-өзі формативті бағалау. «3мируттық үзіліс »стратегиясы.
|
Р.Құтқожин,.Қ.Бітібаева, Е.Арын.
Әдебиет.Жалпы білім беретін
мектептің 7-сыныбына арналған оқулық.Алматы, «аАтамұра»2012ж
Абай суреттері.Слайдтар.маркер, А3 парқтары. Стикерлер.
|
3
|
Сабақтың тақырыбы:А.Құнанбайұлы
«Көңіл құсы құйқылжыр шартарапқа»
Мақсаты:Зерттеу жұмыстары негізінде өлеңнің идеясын,ақынның ойын, сезімін жан-жақты ашу.
|
-Топқа бөлу.Өлең жолдары бойынша Жұптық әңгіме.
-Топқа бағытталған тапсырмалар:
-Джиксо әдісі.
-Авторға базарлық.
-Постер.
- «Нобайын жазу», «Пирамида» әдісі.
- «Алтын баған»әдісі.
- «Автор орындығы» әдісі.
-«Поэзия минуты» әдісі.
-Бағалау «Бутерброд»әдісі.
-Кері байланыс:
-«Ақылдың 6 қалпағы».
|
-Талантты және дарынды балаларды оқыту.
-Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер.
-Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету.
-Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау.
-Оқытуды басқару және көшбасшылық .
|
-Шығарманы топқа бағытталған тапсырмалар арқылы өзіндік талдау, зерттеулер арқылы талқылауға үйренді.
-Сабақ барысында бірін-бірі тыңдауға дағдыланды.
-Ойларын жүйелі қорытуға,мәтін тіліне талдау жасай білуге үйренді.
|
стикер арқылы бағалау, көшбасшы бағалайды,
жарқын жұлдыз,,
жиынтық баға.
Смайлк арқылы бағалау.Жапондық бағалау.
|
Р.Құтқожин,.Қ.Бітібаева, Е.Арын.
Әдебиет.Жалпы білім беретін
мектептің 7-сыныбына арналған оқулық.Алматы, «аАтамұра»2012ж
Абай суреттері.Слайдтар.маркер, А3 парқтары. Стикерлер.Абай туралы презентациялар.
|
4
|
Сабақтың тақырыбы: А.Құнанбайұлы « Жиырма тоғызыншы қара сөзі»
Мақсаты:Диалогты үйрету негізінде Абай қара сөзінің мәнін, айтпақ ойын, тәрбиелік мазмұнын ашып түсіндіру.
|
-Топқа бөлу
-РАФТ әдісі.
-Стикердегі диалог әдісі.
- «Т»кестесі.
-Балалар философиясы әдісі.
-Жұптық әңгіме әдісі.
-Ойлан, жұптас, талқыла.
-Кері байланыс.Бүгін сабақтан не меңгердім? Сауалнама.
|
-Оқытуды бағалау және көшбасшылық.
-Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер.
-Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету.
-Талантты және дарында балаларды оқыту.
- Оқушылардың жас ерекшеліктеріне сәйкес оқыту және оқу.
|
-Абай қара сөздерінің мәні, мазмұнымен, ақын ойымен танысты.
-Топтық, жұптық жұмсытарда қара сөздерге талдау жасай білді.
-Тиімді әдіс-тәсілдер арқылы жұмыстар жасауға дағдыланды.
-жеке, жұппен талқылау жұмыстарын жүргізе білді.
|
Топ мүшелерінің бағалауы, бағдаршам, спикер бағалауы жиынтық баға
|
Р.Құтқожин,.Қ.Бітібаева, Е.Арын.
Әдебиет.Жалпы білім беретін
мектептің 7-сыныбына арналған оқулық.Алматы, «аАтамұра»2012ж
Абай суреттері.Слайдтар.маркер, А3 парқтары. Стикерлер.
|