Сабақтың тақырыбы, оқып үйренудің негізгі мақсаттары Оқытуда қолданылатын белсенді әдіс-тәсілдер



Дата05.01.2017
өлшемі71,12 Kb.
#6412
түріСабақ
Бекітемін:

Мектеп директоры:

_____Г.Жакашева

« » қазан 2015жыл


( 12 - 13 жасар) әдебиет пәнінен тізбектелген сабақтар топтамасының орта мерзімді жоспарлауы

р/с

Сабақтың тақырыбы, оқып – үйренудің негізгі мақсаттары


Оқытуда қолданылатын белсенді әдіс-тәсілдер

Қолданылған модульдер

Өтілетін тақырып бойынша күтілетін нәтиже

Үйрету мақсатында бағаны қою,бағалау.

Негізгі дерек көздері, ресурстар

1

Сабақтың тақырыбы:

А.Құнанбайұлы « Қансонарда бүркітші шығады аңға».



Мақсаты:Ақын өмірі, шығармашылығы жайлы оқушылардың жас ерекшеліктеріне сай түсінік беру.Сыни ойлау әдістері арқылы шығарма тілі,композициялық құрылымымен таныстыру.


-Топқа бөлу.Топ ережесін құру. «Ми шабуылы» әдісі бойынша өткен сабақты қорытындылау.

Сабақ тақырыбын ашудағы топтық жұмыстар:

-INSERT кестесі арқылы берілген тапсырмаға жұмыс жасау.

- Екі түрлі түсініктеме күнделігі әдісі.

-Аквариум әдісі.

- «Алтын баған» әдісі.

- Үш минуттық эссе

-Кері байланыс: «Қосу, алу, қызықты»




-Оқушылардың жас ерекшеліктеріне сәйкес оқыту және оқу.

-Сыни тұрғыда ойлауға үйрету.

-Талантты және дарынды балаларды оқыту.

-Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер.

-Оқытуды басқару және көшбасшылық.


- Абай Құнанбайұлы жайлы өз жас ерекшеліктеріне сай толық мәлімет алды.

-Шығарма мазмұнымен, тілімен , ақын идеясымен толық танысты.

-Композициялық құрылым туралы дерекпен танысты.

-Әр-түрлі шығармашылық тапсырмалар арқылы ойларын еркін, жүйелі жеткізе білуге жетісті.

-Өлеңдегі ақын тілінде кездесетін күрделі сөз тіркестерімен танысты.Оны талдай білуге жетісті.

-топпен,жұппен жұмыс жасауға үйренді.



-формативті бағалау.

-өзін-өзі бағалау.

-жұптық бағалау.

-топтық бағалау.

-«Екі жұлдыз, бір тілек»

-ұжымдық шапалақ.

-мұғалімнің жиынтық баңасы.


Р.Құтқожин,.Қ.Бітібаева, Е.Арын.

Әдебиет.Жалпы білім беретін

мектептің 7-сыныбына арналған оқулық.Алматы, «аАтамұра»2012ж

Абай суреттері.Слайдтар.маркер, А3 парқтары.



2


Сабақтың тақырыбы:

А.Құнанбайұлы «Қараңғы түнде тау қалғып».



Мақсаты:Оқушылардың жан-жақты шығармашылық қабілеттеріне сүйене өлеңнің мазмұнын ашу.


-Топқа бөлуПарлары әдісі бойынша.

-Сергіту сәті «Жыланша әдісі»

-Ой қозғау сұрақтарын қоя отырып, өткен тақырыпты қайталау.

-Топқа бағытталған тапсырмалар:

-Жигсо әдісі

- «Ойлан, бірік, бөліс»

-БФ әдісі.

- «Аңыз адам әдісі»

- «Галлерея» стратегиясы.

-«Сезімнен шыққан ойлар»стратегиясы.

-Кері байланыс: «Бестармақ»синквейн

Блоб ағашы.



-Талантты және дарынды балаларды оқыту.

-Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер.

-Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету.

-Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау.

-Оқытуды басқару және көшбасшылық.

-АКТ- ны пайдалану.



- Сынып топпен жұмыс істей отырып, өлеңнің мазмұнымен толық танысты.

-Шығарманың әуенімен айтылуына көңіл бөле білді.

-Әр-түрлі әдәс тәсілдер арқылы

Топпен, жұппен, шығармашылықпен жұмыстар жасауға дағдыланды.

-Тыңдай білуге, ести білуге дағдыланды.


Мадақтау,

оқушылардың өзара бағалауы,

бас бармақ,. Екі жұлдыз, бір тілекі, кері байланыс орнатылады, жиынтық бағалау.Өзін-өзі формативті бағалау. «3мируттық үзіліс »стратегиясы.

Р.Құтқожин,.Қ.Бітібаева, Е.Арын.

Әдебиет.Жалпы білім беретін

мектептің 7-сыныбына арналған оқулық.Алматы, «аАтамұра»2012ж

Абай суреттері.Слайдтар.маркер, А3 парқтары. Стикерлер.


3

Сабақтың тақырыбы:А.Құнанбайұлы

«Көңіл құсы құйқылжыр шартарапқа»



Мақсаты:Зерттеу жұмыстары негізінде өлеңнің идеясын,ақынның ойын, сезімін жан-жақты ашу.



-Топқа бөлу.Өлең жолдары бойынша Жұптық әңгіме.

-Топқа бағытталған тапсырмалар:

-Джиксо әдісі.

-Авторға базарлық.

-Постер.

- «Нобайын жазу», «Пирамида» әдісі.

- «Алтын баған»әдісі.

- «Автор орындығы» әдісі.

-«Поэзия минуты» әдісі.

-Бағалау «Бутерброд»әдісі.

-Кері байланыс:

-«Ақылдың 6 қалпағы».




-Талантты және дарынды балаларды оқыту.

-Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер.

-Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету.

-Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау.

-Оқытуды басқару және көшбасшылық .


-Шығарманы топқа бағытталған тапсырмалар арқылы өзіндік талдау, зерттеулер арқылы талқылауға үйренді.

-Сабақ барысында бірін-бірі тыңдауға дағдыланды.

-Ойларын жүйелі қорытуға,мәтін тіліне талдау жасай білуге үйренді.


стикер арқылы бағалау, көшбасшы бағалайды,

жарқын жұлдыз,,

жиынтық баға.

Смайлк арқылы бағалау.Жапондық бағалау.



Р.Құтқожин,.Қ.Бітібаева, Е.Арын.

Әдебиет.Жалпы білім беретін

мектептің 7-сыныбына арналған оқулық.Алматы, «аАтамұра»2012ж

Абай суреттері.Слайдтар.маркер, А3 парқтары. Стикерлер.Абай туралы презентациялар.



4

Сабақтың тақырыбы: А.Құнанбайұлы « Жиырма тоғызыншы қара сөзі»

Мақсаты:Диалогты үйрету негізінде Абай қара сөзінің мәнін, айтпақ ойын, тәрбиелік мазмұнын ашып түсіндіру.

-Топқа бөлу

-РАФТ әдісі.

-Стикердегі диалог әдісі.

- «Т»кестесі.

-Балалар философиясы әдісі.

-Жұптық әңгіме әдісі.

-Ойлан, жұптас, талқыла.

-Кері байланыс.Бүгін сабақтан не меңгердім? Сауалнама.



-Оқытуды бағалау және көшбасшылық.

-Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер.

-Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету.

-Талантты және дарында балаларды оқыту.

- Оқушылардың жас ерекшеліктеріне сәйкес оқыту және оқу.



-Абай қара сөздерінің мәні, мазмұнымен, ақын ойымен танысты.

-Топтық, жұптық жұмсытарда қара сөздерге талдау жасай білді.

-Тиімді әдіс-тәсілдер арқылы жұмыстар жасауға дағдыланды.

-жеке, жұппен талқылау жұмыстарын жүргізе білді.



Топ мүшелерінің бағалауы, бағдаршам, спикер бағалауы жиынтық баға

Р.Құтқожин,.Қ.Бітібаева, Е.Арын.

Әдебиет.Жалпы білім беретін

мектептің 7-сыныбына арналған оқулық.Алматы, «аАтамұра»2012ж

Абай суреттері.Слайдтар.маркер, А3 парқтары. Стикерлер.



я

Достарыңызбен бөлісу:




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет