Күні: 21.02.2020
Сынып: 5 ә
|
Қатысқандар саны: 11
Қатыспағандар саны: 0
|
Мектеп: № 5 Михаил Ломоносов
|
Мұғалімнің аты-жөні: Наралиев Нуркен Тлеукабылович
|
Сабақтың тақырыбы:
|
Ойын арқылы қиындықты шешу жолдарына оқыту.
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)
|
5.2.8.1 түрлі қимыл-қозғалыс негіздерімен шарттастырылған рөлдерді анықтай білу;
|
Сабақтың мақсаттары
|
- қозғалмалы ойындағы шарттастырылған рөлдерді атқарады;
- таяқты мәре сызығында тұрып, алға қарай лақтырады;
- келесі ойыншы ауадағы таяққа тигізеді;
- рөлдерін ауыстырады, қимыл-қозғалыстарын жақсартады.
|
Жетістік критерийлері
|
Қимыл-қозғалыстармен шарттастырылған рөлдерді
анықтайды
Қозғалмалы ойын арқылы қимыл-қозғалыстарын
жақсартады
|
Құндылықтарды дарыту
|
Оқушыларды салауатты өмір сүруге тәрбиелеу.
|
Пәнаралық байланыс
|
Бұл сабақта өзін-өзі тану пәнімен өзара пәнаралық байланыс орнатуға болады.
|
АКТ қолдану дағдылары
|
таныстырылым.
|
Сабақ барысы
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері
|
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет
|
Ресурстар
|
Сабақтың басы
5 минут
|
Ынтымақтастыру атмосферасын орнату. Оқушыларды сапқа тұрғызу,сәлемдесу.
Жалпы жетілдіру жаттығулары:
1. Бір орында: Оңға,солға,кері бұрылу.
2.Жүру: Қолды жоғары көтеріп, аяқтың ұшымен жүру. Қолды жанға созып өкшемен жүру. Жартылай отырып, толық отырып жүру.
3.Жүгіру: Еркін жүгіру, тізені көтеріп жүгіру, аяқты артқа сермеп жүгіру. Жүріске ауысып, тыныс алу жаттығуларын орындау. Бір орында жалпы дене шынықтыру жаттығуларын орындау.
|
Жаттығулар көрсетілімі материалдар.
|
Сабақтың ортасы
25 минут
|
(С, К, Ф) «Күзетшілер және барлаушылар». Ойнышылар екі командаға - «барлаушыларға» және «күзетшілерге» - бөлінеді және бір-бірінен 18-20 м арақашықтықта алаңның екі қарама-қарсы бөлігін бойлай сапқа тұрады. Саптан үш қадам алда сызық жүргізіледі, ал сызылған шеңбердің ортасына волейбол добы салынады.
Командалардағы ойыншылар рет нөмірлері бойынша саналады. «Барлаушылар» командасының міндеті – допты өз сызықтарынан асыра алып кету, басқа команда ойыншыларының міндеті - бұған кедергі жасау. Мұғалім нөмірді
дауыстап атайды және қарама-қарсы тұрған ойыншылар (осы нөмір бар) допқа жүгіріп келеді. Егер «күзетші» кідіріп қалса, «барлаушы» допты қағып әкетіп, оны ала өз үйіне қарай жүгіреді, ал «күзетші» тұтқынға түседі де, «барлаушы» артына барып тұрады. Егер екі ойыншы да ортаға бір уақытта жүгіріп шықса, онда «барлаушының» міндеті - бірқатар алаңдатпа әрекеттер орындау (қолдарын қозғалту, орнында тұрып секіру, бұрулу, құлау және т.б.).
|
Бор, секунд өлшегіш, жоспарланған әрекет түрі үшін үлкен бос кеңістік.
Оқушылардың талап етуі бойынша, олар таңдаған ойынға сәйкес.
Жуков М.Н. Қозғалыс ойындары: Пед. ЖОО студенттеріне арналған оқу құралы. - М.: «Академия» баспа орталығы, 2000. - 160 б.
|
Сабақтың соңы
5 минут
|
Рефлексия
Бүгінгі сабақтан не түсіндің?
-не білдің?
-не білгің келеді?
-не үйрендің?
|
Сұрақ-жауап
|
Дифференциация – оқушыларға көбірек қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсыр-малар қоюды жоспарлап отырсыз?
|
Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін тексеру жоспарыңыз?
Сөйлеу-речи-speeches
|
Пәнаралық байланыс
Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы
АКТ
Құндылықтармен байланыс (тәрбие)
|
Қолдау көрсету.
Қабілеті жоғары оқушылар айтылған сөздер менсөйлемдердің көпшілігін дұрыс қайталай алады.
|
Оқушылар өздері жасаған бет-бейнелеріне қарап бір-біріне көңіл- күйлерін айтады. (қуанышты, көңілді, көңілсіз, ашулы)
|
Бұл сабақта өзін-өзі тану пәнімен өзара пәнаралық байланыс орнатуға болады.
|