Сабақтың тақырыбы Ойын ережесі деген не? Ц дыбысы мен әрпі



Дата12.03.2018
өлшемі76,67 Kb.
#39114
түріСабақ

Күні: 03.03.17
Сынып: 1

Мектеп:Капитоновка ОМ

Мұғалімнің аты-жөні: Тулеубаева Н.К.

Қатысқандар саны: 3

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

Ойын ережесі деген не? Ц дыбысы мен әрпі.

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

1.7 Тыңдалған материал бойынша өз пікірін айту

1.8 Берілген тақырыпқа әңгіме құрап айту

1.9 Сөздерді, дыбыстарды орфоэпиялық нормаларға сәйкес дұрыс айту


Сабақтың мақсаттары

Барлығы: Жаңа білімді меңгереді.

Көбі: Тақырыпты түсініп, тыңдап, жетекші сұрақтар арқылы талқылайды.

Кейбірі: Алған білімді өмірде қолдана алады.


Жетістік критерийлері

Айтылған сөздер мен сөйлемдердің көпшілігін дұрыс қайталай алады.

Нақты сөйлеу арқылы, мәселені түсінгенін көрсете алады.



Құндылықтарды дарыту

Оқушыларды бір-біріне деген құрмет көрсетуіне тәрбиелеу.

Пәнаралық байланыс

дүниетану

АКТ қолдану дағдылары

Бейнежазба, таныстырылым

Тілдік құзыреттілік

Цирк

Сабақ барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет

Ресурстар

Сабақтың басы

Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру




(Ұ) Әр тілде амандасу.
Оқушылар бір-бірімізбен әр тілде амандасып көрейікші.

  • Қазақша

  • Орысша

  • Ағылшынша

  • Қытайша

  • Жапонша

  • Жарайсыңдар!



(Ұ) Ойын: «Ойлан тап»

- Балалар біз сендермен ойын ойнаймыз. Ойын ережесі бойынша дөңгелене тұра қалып, мен сендерге доп лақтырамын, допты лақтырған кезде сұрақ қоямын, сендер допты ұстап алып, маған сұраққа жауап беріп, қайта лақтырасыңдар.


- Қазақ тілінде әріп бар?

- Дыбыстар нешеге бөлінеді?

- Дыбысты біз не істейміз?

- Әріпті біз не істейміз?

- Дауысты дыбыстар қандай текшемен белгіленеді?

- Дауыссыз дыбыстар қандай текшемен белгіленеді?

Жарайсыңдар! Отыра қойындар.

Шаттық шеңбері

Доп



Сабақтың ортасы

(Ұ,МК) Ойын: «Сөз ойла, тез ойла»

Балалар, біз сендермен көп әріптерді өттік. Ендеше, біз сендермен бір ойын ойнайық.



  • Мен сендерге интербелсенді тақтадан әріптер көрсетемін. Сендер сол әріпке байланысты сөзді қазақша, орысша,ағылшынша айтуларын қажет.

  • А,Ә,Б,М,Т,И т.б

  • Жарайсыңдар, өзімізге қол шапалақтайық!

(Ұ,МК) Тақырыпты ашу.

  • Балалар, мен сендерге бір бейне жазбаны көрсетем сендер мұқият тыңдап отырыңдар.

  • Балалар, бейнежазбадан кімдерді көрдік?

  • Олар не істеп жүр?

  • Сайқымазақтар тағы қай жерде кездеседі?

  • Жарайсыңдар!

  • Цирк туралы не білесіңдер?

  • Циркте нелер болады?

  • Ендеше қазір цирк туралы бейне жазбаны көрейік.

  • Циркте тағы нелер болады екен? Сендер циркке барып көрдіңдер ме?

  • Жақсы, балалар!

  • Ал, балалар, цирк сөзі қандай әріптен басталған?

  • Ц әрпі.

  • Ц дыбысын бірге айтайықшы. Ц дауысты ма, дауыссыз ба?

  • Дауыс кедергісіне ұшырады ма?

  • Ендеше, біз бүгін қандай әріп өтеміз?

  • Ц дыбысын және әрпін.

  • Ал сайқымазақтар бейнежазба не істеп жүр еді?

  • Ойнап жүр.

  • Ендеше біз бүгін Ц дыбысы мен әрпі және ойын ережесе дегеніміз не екенін білеміз.

  • Балалар, біз бүгін Ц дыбысы туралы не білеміз деп ойлайсыңдар?

  • Ал ойын туралы ше?

  • Жақсы ендеше, біз Ц дыбысын оқып тану, ажырата, жаза білуге үйренеміз және ойын ережесі дегеніміз не екенін білеміз.

(Ө) Дыбыстық талдау.

  • Балалар, тақтаға қарайықшы клоун өзінің доптарын жоғалтып алыпты.

  • Оған көмектесейікші.

  • Ендеше цирк сөзіне дыбыстық талдау жасайық.

  • Цемент, концерт сөздеріне дыбыстық талдау жасайық.

  • Жарайсыңдар, клоун өзінің доптарын тауып алып мәз.

(Ұ) Тақтамен жұмыс.

- Ал, балалар, тақтадағы сөздерді тізбектеп оқып жіберейік.

- Жарайсыңдар!

- Ендеше, біз ц дыбысымен таныстық, оқып үйрендік.

- Енді, не істейміз деп ойлайсыңдар?

- Жақсы!


(Ө,МК) Дәптермен жұмыс

- Ендеше, ц дыбысын жазып үйренейік.

- Мені мұқият тыңдаймыз.

- Үлкен жолдың ортасынан жоғары қарай сәл көтеріп, оңға қарай бұрып, сәл ілмек салып, төменге қарай түсіреміз, қайтадан жоғары көтеріп, үстінен басып қайта төменге түсіресіңдер, оңға қарай сәл көтеріп, ілмек жасаймыз.

- Енді, дәптерімізге жазамыз.

- Алдымен жазбастан бұрын ауаға жазып көрейік.

- Ламинат тақтасына жазып көрейік.

- Жақсы, дәптермізді ашып, ц әрпін жазамыз. Орындықта түзу отырамыз. Қолымыз парта үстінде болсын. Дәптерімізді көлбеу қойып, жазамыз.

- Жақсы, балалар, ендеше, бір демалып алайық.

(Ұ) Сергіту сәті

(Т) Ойын: «Сөз құрастыр»


  • Балалар, біз ц әрпін жазып, оқып үйрендік.

  • Қазір біз ойын ойнаймыз. Ойын ережесі бойынша мен сендерге буындар беремін.Сендер мына буындардан сөздер құрастырасыңдар. Кейін ортаға шығып қорғайсыңдар.

  • Бұл топтық жұмыс болғандықтан, жұмысты бірге орындаймыз.

  • Құрастырған сөздерді оқыңдар.

  • Ц дыбысы сөздің қай жеріңде кездескен?

  • Жарайсыңдар!

(Ұ) Мәтінмен жұмыс

- Қане, оқулықты ашып, мәтінде тізбектеп оқып шығайық.

- Жарайсыңдар!

- Бұл ойын қалай аталады?

- Ойын ережесі деген не?

- Ол ойынның жүргізілу тәртібі ме?

- Жақсы!


(Ұ, МК) Ойын: «Асық ату»

- Балалар, бұл мәтінде балалар не істеді?

- Ойнады.

- Сендердің ойнағыларын келе ме?

- Ендеше, ортаға шығып «Асық ату» ойынын ойнайық.

- Алдымен ойынды кім бірінші бастайтынын біліп алайық.

- Менің қолымдағы сандықшадан бір асық таңдап алайық.

- Жақсы, ойын ережесі: балалар қолымыздағы асық сақа деп аталады. Осы сақамен дөңгелектің ішінде тұрған асықты атып түсіруіміз қажет.

- Ойынды бастайық.

- Жарайсыңдар!



(Ұ) Суретпен жұмыс.

- Балалар, біз қандай ойын ойнадық?

- Тақтаға қарайықшы, бұл ойындардың аты қандай екен?

- Жарайсыңдар!

(Ө)Карточкамен жұмыс

- Балалар, мен сендерге карточка беремін, карточкада берілген сөздерде әріптер түсіп қалған сол әріптерді жазуларын қажет.

- Сөздерді оқиық.

- Жарайыңдар!





Таныстырылым

Бейнежазба

Қызыл, көк жалаушалар

клоун суреті

сөздер

Ламинат тақтасы, маркер
Оқулық, дәптерлер.


Сабақтың соңы

2 минут



(Ұ) Кері байланыс

- Балалар, біз сабақтың басында не істейміз деп айтып едік?

- Ц дыбысын танып, үйрендік пе?

- Ойын ережесі дегеніміз не екенін білдік пе?

- Ендеше, балалар, қарайықшы, мына сайқымазақтардың көңіл-күйін, біреуінің көңіл-күйі көтеріңкі, ал екіншісі мұңайып тұр.

- Сендердің көңіл-күйлерін қалай?

- Соған сәйкес сайқымазаққа доп сыйлаңдар.

- Жақсы, ендеше біздің сабағымыз аяқталды.

- Сау болыңдар!

Түрлі түсті қағаз



Дифференциация – оқушыларға көбірек қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырмалар қоюды жоспарлап отырсыз?



Пәнаралық байланыс

Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы


АКТ
Құндылықтармен байланыс (тәрбие)

Қолдау көрсету.

Қабілеті жоғары оқушылар айтылған сөздер мен сөйлемдердің көпшілігін дұрыс қайталай алады.


Оқушылар өздері жасаған бет-бейнелеріне қарап бір-біріне көңіл- күйлерін айтады. (қуанышты, көңілді, көңілсіз, ашулы)


Өнер, ана тілі сабағы

Оқушыларды бір-біріне деген құрмет көрсетуіне тәрбиелеу.

Каталог: uploads -> doc -> 0e7e
doc -> Ғарыш әлеміне саяхат
doc -> Сабақ тақырыбы: Шерхан Мұртаза «Ай мен Айша» романы Сабақ мақсаты: ҚР «Білім туралы»
doc -> Сабақтың тақырыбы Бала Мәншүк ( Мәриям Хакімжанова) Сілтеме
doc -> Ана тілі №2. Тақырыбы: Кел, балалар, оқылық Мақсаты
doc -> Сабақ жоспары «Сәулет және дизайн» кафедрасының арнаулы пән оқытушысы, ҚР «Еуразиялық Дизайнерлер Одағының» мүшесі: Досжанова Галия Есенгелдиевна Пәні: Сурет және сұңғат өнері
doc -> Сабақ Сабақтың тақырыбы : Кіріспе Сабақтың мақсаты : «Алаштану» курсының мектеп бағдарламасында алатын орны, Алаш қозғалысы мен Алашорда үкіметі тарихының тарихнамасы мен дерекнамасына қысқаша шолу
doc -> Тәрбие сағаттың тақырыбы: Желтоқсан жаңғырығы
doc -> Сабақтың тақырыбы : Әбунасыр Әл- фараби Сабақтың мақсаты
doc -> Сабақ жоспары Тақырыбы: Үкілі Ыбырай Мектеп:№21ом мерзімі
0e7e -> Сабақтың тақырыбы: Таза бұлақ. Ы. Алтынсарин Мұғалім: Кумекова І. Б мақсаты


Достарыңызбен бөлісу:




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет