Сабақтың тақырыбы: Ойнай білу де-өнер Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары



Дата06.02.2022
өлшемі431,53 Kb.
#80838
түріСабақ
Байланысты:
ОЙНАЙ БІЛУ ДЕ ӨНЕР


Оқу ісінің меңгерушісі:-----------------------------

Пәні:әдебиеттік оқу

Мектеп:

Күні: .2020 ж

Мұғалімнің аты-жөні:

Сынып: 3 « »

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны:

Ортақ тақырып:

« Өнер»

Сабақтың тақырыбы:

Ойнай білу де-өнер

Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары

3.1.4.1 сөйлеу барысында мақал-мәтелдерді/ нақыл сөздерді, вербалды емес тілдік құралдарды қолдану; 3.2.5.1 көркем шығармадағы оқиғаның басталуын, дамуын және аяқталуын анықтау;

Сабақ мақсаты

Сөйлеу барысында мақал-мәтелдерді қолданады;

Мәтіннің композициялық құрылымын анықтайды;

Вербалды емес тілдік құралдарды қолданады;

Бағалау критерийлері

1.Сөйлеу барысында мақал-мәтелдерді/ нақыл сөздерді, вербалды емес тілдік құралдарды қолданады;
2. Көркем шығармадағы оқиғаның басталуын, дамуын және аяқталуын анықтайды;

Тілдік мақсат

Өнер-искусство-art

Түйінді сөздер мен сөз тіркестері:
Тірек сөздердің айтылуын ,есте сақтау дағдысын қалыптастыру; тірек сөздерді сабақ барысында қайталату. Кішіпейіл,әділетті,мейірімді, тілалғыш

  1. Талқылауға арналған сұрақтар:
    Не себепті......деп ойлайсыз
    1.Қазақтың билерін атаңдар
    2.Төле би туралы неше жасынын бастап ел билеу ісіне араласқан?
    3.Қаздауысты Қазбек би қайда дүниеге келген?
    4.Әйтеке би медреседе қай тілдерді үйренді?




Алдыңғы оқу

Атқа міну-өнер

Жоспар

Жоспарланған уақыт есебі

Басы




Психологиялық ахуал
«Еркін әңгіме» коммуникативті дағдынын қалыптастыру мақсатында 1 минуттық еркін әңгіме айдарын ұсынамын. Алдыңғы білімдерін бекіту мақсатында «Эпицентр» әдісін қолданамын.
Балаларды сабақ мақсатымен, бағалау критерийлерімен таныстырамын. Ортақ тақырыпқа байланыстырып білім алушыларды 4 топқа бөлемін.
Топтарға ат қою:
ІІ топ : «Күйшілер»
ІІ топ: «Суретшілер»
ІІІ топ:«Әншілер»
ІV топ: «Бишілер»
Жаңа тақырып туралы видеоматериал ұсына отырып, сабақтың мақсатын ашуға мүмкіндік беремін. Балалар көріп , естігендерінен тұжырым жасайды. Өз пікірлерін ортаға салады.
1-тапсырма. «Түсіндір» ҰЖ

Дескриптор:
1. Шешендік сөзді оқып, мәнін түсіндіреді;
2. Сурет бойынша әңгімелейді;
3.Бір-бірін тыңдап, толықтырады;
Кері байланыс: «Житондар
ҚБ
« Жұлдызшалар»

Ресурстар
Сары ,қызыл,
жасыл , житондар







Видеоматериал білім ленд


«Абай Құнанбаев»


Тыңдалым






Ортасы





2-тапсырма: «Түсініп оқы» ӨЖ
Дескриптор:
1.Мәтінді тізбектеп, дауыстап оқиды;
2.Қолдануға,бағалауға және шығармашылыққа негізделген сұрақтар қояды және жауап береді;
Кері байланыс: «житондар»
ҚБ «жұлдызшалар»
Сергіту сәті
3-тапсырма: «Жұптас, ойлан, бөліс» ЖЖ

Дескриптор:
1.Автор туралы мәліметпен танысады;
2. Автордың шығармашылығы туралы әңгімелейді;
3. Шығармашылыққа негізделген сұрақтар қояды және жауап береді;
4. Бір-бірін тыңдап толықтырады, бағалайды;
Кері байланыс: «житондар»
ҚБ «жұлдызшалар»
4-тапсырма: «Анықта!» ӨЖ
Дескриптор:
1.Мәтіндегі кейіпкерді өз сөзімен сипаттайды;
2.Ұлттық ойын туралы білетіндерін айтады;
3. Мәтіннің композициялық құрылымын анықтайды;
3.4. Бір-бірін тыңдап толықтырады, қателерін түзейді;
Кері байланыс: «житондар»
ҚБ «жұлдызшалар»
5-тапсырма: «Балалар философиясы»ТЖ



Дескриптор:
1. Мәтіннің композициялық құрылымына талдау жасайды;
2.Аяқталу бөліміндегі жазбаға түсіндірме береді;
3. Бір-бірін тыңдап, толықтырады,бағалайды;
Кері байланыс: «житондар»
ҚБ «жұлдызшалар»



Оқылым


Айтылым
Абай Құнанбаевтың 175 мерейтойына орай «Желсіз түнде жарқ ай» әнін балалар хормен айтады;


Жазылым

Тілдік мақсатты жүзеге асырамын.


Балалар жұмыс барысында негізгі сөзді үш тілде қайталап өтеді
Өнер-искусство-art

А4 парақтары маркерлер



Сабақтың соңы

Үй тапсырмасы: 38-40 бет оқу
Кері байланыс: «Жеміс ағашы»

Білім ағашы парақ
шасы стикер

Қосымша мәліметтер

Саралау-оқушыға мейлінше қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз?
Қабілетті оқушыға тапсырманы
қалай түрлендіресіз? Қабілетті оқушыға қосымша карточкалар беремін. Барлық оқушылар орындай алады: Сөйлеу барысында мақал-мәтелдерді қолданады;
Оқушылардың көпшілігі орындай алады: Мәтіннің композициялық құрылымын анықтайды;
Кейбір оқушылар орындай алады: Вербалды емес тілдік құралдарды қолданады;

Бағалау – оқушы білімін тексеруді қалай жоспарлайсыз? Жұптық, топтық, өздік жұмыста жұлдызша,житондар арқылы бағалаймын. Мадақтау, марапаттау арқылы бағалауды жүзеге асырамын.



Пәнаралық байланыс-өмір қауіпсіздік негізі. Музыка . АКТ мен байланыс
Құндылықтармен байланыс: Рухани-жаңғыру бағдарламасы: «Бәсекеге қабілеттілік» «Сананың ашықтығы »
(тәрбие элементі)



Рефлексия
Сабақтың мақсаты мен оқу мақсаттары орындалды ма? Бүгін оқушылар не үйренді?
Сабақ қалай өтті, қандай деңгейде өтті?
Жоспарланған саралау жақсы іске асты ма ? (тапсырмалар сәйкес болды ма?)
Уақытты қалай пайдаландым?
Жоспарыма қандай өзгеріс енгіздім және неге?

Өз сабағыңызды талдау үшін осы бос орынды пайдаланыңыз. Сол жақта берілген сұрақтарға жауап беріңіз.


Қабілетті оқушыларға карточкалар:



1.Туған тілім-бабам тілі деп жырлаған қай ақын? Жауабын жаз.



1.







2. Мұқағали Мақатаев туралы мәлімет жаз.

2.



















1.Туған тілім-бабам тілі деп жырлаған қай ақын? Жауабын жаз.



1.







2. Мұқағали Мақатаев туралы мәлімет жаз.

2.

















1.Туған тілім-бабам тілі деп жырлаған қай ақын? Жауабын жаз.



1.







2. Мұқағали Мақатаев туралы мәлімет жаз.

2.




















Достарыңызбен бөлісу:




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет