Қысқа мерзімді сабақ жоспары
Пән:Қазақ тілі
|
Мектеп:
|
Күні:
|
Мұғалімнің аты-жөні: Мусахан Іңкәр
|
Сынып: 7
|
Қатысқандар:
|
Қатыспағандар:
|
Сабақтың тақырыбы
|
«Қос бәйтерек достығы»
|
Оқу мақсаттары
|
7.2.3.1.хроника,хабар,очерктердің құрылымы мен рәсімделуі арқылы жанрлық ерекшеліктерін ажырату.
7.4.4.2.еліктеуіш сөздердің мәнмәтіндегі қолданысын рәсімдеу.
|
Сабақтың мақсаттары
|
Оқушылардың барлығы орындай алады:
Мәтінді оқиды, сұрақтарға жауап береді, тақырыпты болжай алады.
Оқушылардың көпшілігі орындай алады:
Өз ойларын ортаға салады,мәтін жанрын анықтайды.
Оқушылардың кейбірі орындай алады:
Еліктеуіш сөздердің қолданылуын түсінеді, өз ойларын ашық жеткізе алады, жүйелі сөйлемдер құрайды.
|
Бағалау критерийі
|
Мәтінді оқиды;
Сұрақтарға жауап береді;
Негізгі ақпаратты іріктейді;
Еліктеуіш сөздердің мәнмәтіндегі қолданысын түсінеді;
Өз ойларын ортаға салады
|
Тілдік мақсат
|
Пәнге қатысты сөздік қор мен терминдер:
|
Дос, ізгілік, шынайылықт.б.
|
Тілдік бөлім бойынша:
Еліктеуіш сөздер.
|
Пәнаралық байланыс
|
Әдебиет,
|
Алдыңғы оқу
|
|
Жоспар
|
Жоспарланатын уақыт
|
Жоспар бойынша орындалуы тиіс іс-әрекеттер
|
Дереккөз
дер
|
Сабақтың басы
Сабақтың ортасы
|
Сәлемдесу.
Психологиялық ахуал орнату.
Оқушыларды түгендеу.
Алдыңғы меңгерілген тақырыпты шолу. Үй тапсырмасын пысықтау, тексеру.
«Жүректен жүрекке» әдісі. (жағымды ахуал орнату.)
Дискриптор:
Бір-біріне жағымды сөздер айтады.
Алдыңғы меңгерілген білім:
үй тапсырмасын сұрау.
Жаңа сабақ. Тақырыпты болжау.
-Суретте кімдерді көріп тұрмыз?
-Мұхтар Шаханов пен Шыңғыс Айтматов.
-Бүгінгі өтетін тақырып «Қос бәйтерек достығы» деп аталады.
1-тапсырма.
Мәтінді мұқият оқып, «Мәңгілік ел» идеясына кластер жасаңдар. Мәтін жанрын анықта.
Дескриптор:
Мәтінді түсініп оқиды;
Мәтінге тақырып қояды;
Мәтін жанрын анықтайды.
Ойтүрткі сұрақтар:
-Шыңғыс пен Мұхтардың достығы қазақ пен қырғыз арасындағы достықтың көрсеткіші бола ала ма?
-«мінез», «ниет», «терең түйсік» деген сөздердің мағынасын қалай түсінесіңдеер?
2-тапсырма.
Дескриптор:
Еліктеу сөздердің мағыналық түрлерін ажыратады;
Жүйелі сөйлем құрайды.
3-тапсырма. Сөздерді сәйкестендіріп, 5 сөйлем құрастыр
Сарт тұсыр
Тасыр гүлдір
Салдыр сұрт
Маң маң
Дескриптор:
Сөздерді сәйкестендіреді;
Сөйлем құрастырады.
|
Көңіл-күй суреттері
суреттер
Оқулық
|
Сабақтың соңы
|
Кері байланыс.
Бүгін сіздің көңіл-күйіңіз қандай болды?
Бүгін не білдіңіз?
Сабаққа қалай қатыстыңыз?
|
Стикер
|
Қосымша ақпарат
|
Дифференциация – Сіз оқушыларға көбірек қолдау көрсету үшін не істейсіз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырма беруді көздеп отырсыз?
|
Бағалау – Оқушылардың ақпаратты қаншалықты меңгергенін қалай тексересіз?
|
Пәнараық байланыс
Қауіпсіздік ережелері
АКТ-мен байланыс
Құндылықтармен байланыс (тәрбиелік элемент)
|
Ойлану
Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары жүзеге асырымды болды ма?
Бүгін оқушылар нені үйренді? Сыныптағы оқу атмосферасы қандай болды? Дифференциацияны жүзеге асыру қолымнан келді ме? Мен жоспарланған уақытымды ұстандым ба? Мен жоспарыма қандай өзгерістер енгіздім және неліктен?
|
Төменде берілген бөлімді осы сабақ туралы ойларыңызды жазу үшін пайдаланыңыз. Сол жақ бағанда берілген сабағыңызға қатысты ең маңызды сұрақтарға жауап беріңіз.
|
|
Жалпы баға
Сәтті өткен екі нәрсені атап көрсетіңіз (сабақ беру және оқытуға қатысты)?
1:
2:
Қандай екі нәрсе сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді (сабақ беру және оқытуға қатысты)?
1:
2:
Осы сабақ барысында сынып немесе жеке оқушылар туралы менің келесі сабағыма дайындалу үшін қажет болуы мүмкін қандай ақпарат алдым?
|
Достарыңызбен бөлісу: |