Сабақтың тақырыбы
|
Рационал сандарға амалдар қолдану
|
Жалпы мақсаты
|
Рационал сандарға амалдар қолдануды іс-жүзінде үйрену, меңгеру;
|
Күтілетін нәтиже
|
Рационал сандарға амалдар қолдануды біледі;
Таңбаларды ажыратып, ережелерді есеп шығаруда қолданаалады;
|
Оқушылар үшін оқу нәтижелері
|
Білімін жүйелі пайдаланып үйренеді.
Рационал сандарға амалдар қолданғанда, оны тиімді әдіспен шығару жолын үйренеді.
|
Сілтемелер
|
АКТ. БжС технологиясы
|
Сабақтың түрі
|
Бекіту сабағы
|
Сабақтың типі
|
Дәстүрлі емес
|
Пән аралық байланыс
|
Қазақ әдебиеті
|
Тапсырмалар
|
Мұғалімнің іс-әрекеті
|
Оқушының іс әрекеті
|
1
|
Ұйымдастыру.
|
|
2
|
Сабаққа мақсат қоюды ұсынады.
|
Сабақтың мақсатын
бекітеді.
|
3
|
Психологиялық дайындық,топқа бөледі.
|
Топқа бөлінеді.
.
|
4
|
Үй тапсырмасын пысықтау. Постер тапсырмасы беріледі
|
Әр топ мүшелері постер қорғайды.
|
5
|
Топтық тапсырма береді.
|
Топтық жұмыс.5мин Жеке жұмыс. 8мин
Жұптық жұмыс. 6мин
|
6
|
Сабақты қорытындылау
Тест тапсырма береді.
|
Тестті орындайды
|
7
|
Үй тапсырмасы беріледі.
|
Үй тапсырмасын
күнделіккежазып алады.
|
|
8
|
Баға қою .
|
Бағалау критериясы ұсынады.
|
Ұйымдастыру кезеңі . 1 мин
Сергіту сәті,
топқа бөледі.
1 мин
|
Психологиялық дайындық.
Қайырлы күн, досым
Қайырлы күн болсын
Бүгінгі жұма күні
Сәт тілікке толсын
Біздің алар бағамыз
Кіл бестіктер болсын
Оқушылар топқа бөлініп, орындарына жайғасады.
|
Сабақтың барысы
|
Мұғалімнің іс-әрекеті
|
Оқушының іс-әрекеті
|
Талап
«Талапты ерге нұр жауар»
Үй тапсырмасын пысықтау.(5 мин)
Постер тапсырмасы беріледі
|
Оқушылар постер тапсырмаларын тақтада қорғайды.
1 топ: Рационал сандарды қосу
2 топ: Рационал сандарды азайту
3топ: Рационал сандарды көбейту
4 топ: Рационал сандар бөлу
|
Жұптық тапсырма. (6 мин )
Еңбек
“Әлемнің әміршісі – еңбек.Тек еңбекпен ғана жеміс өнбек, тек еңбек қана бар қиындықты жеңбек.»
Н.Ә. Назарбаев
Сатыда берілген амалдары бойынша орындау тапсырмасы беріледі
|
Оқушылар сатыдағы амалдарды пайдалана отырып есептің соңғы нәтижесін айтады.
|
Терең-ой
«Ойлы адамға қызық жоқ бұл жалғанда,
Көбінің сырты — бүтін, іші — түтін»
Жеке тапсырма
(Бжс технологиясы)ТКШ, АКШ, ЖКШ бойынша тапсырма береді
(8 мин)
|
Жеке жұмыс: Оқушылар ТКШ, АКШ, ЖКШ тапсырмаларын орындайды.
Дәптер алмастырылып, тақтада көрсетілген дұрыс жауап бойынша тексереді.
ТКШ
1) -20-(-16)=-4
2) 35-(-54)=89
АКШ
1) 56:(-7)+3=-5
2) 4,9-6,23=13.7
ЖКШ
1) =2
2) = 1/3
|
Қанағат (5 мин)
Адасқан әріптер бойынша тапсырма береді.(шарт бойынша Абай Құнанбаевтың шыққан руы шығу керек)
(Қосымша тапсырма)
|
Берілген тапсырманы орындайды.
Абай Құнанбаевтың шыққан руын айтады.
(Шыққан руы –Тобықты)
|
Рахым
Сабақты қорытындылау.
Тест тапсырмасы таратылады.(6мин)
|
1 нұсқа
1. Есепте: -9,2 - 7,3 =
А) -4,6 В) -8,6 С) -16,5
2. Есепте: 1,78 - 18,1=
А) – 5,08 В) -16,32 С) -3,8
3. Есепте: 5 - (-13) =
А) 18 В) 20,16 С) 6,1
4. Есепте: -144: (-12)=
А) -22,25 В) 22,25 С) 12
5. Есепте: 12* (-0,5)=
А) -2,59 В) -6 С) 2,59
2 нұсқа
1. Есепте: 4,13 - (-8,17)=
А) 12,3 В) -18,1 С) 1,76
2. Есепте: -12 +15,5=
А) – 9,6 В) 3,5 С) 9,6
3. Есепте: -15,8 +(-12,2) =
А) – 28 В) 1,9 С) 1,69
4. Есепте: -7,4*0
А) 0 В) 1 С) 2
5. Есепте: -256:16
А) 23 В) 17 С) 16
|
Үйге тапсырма.
(1 мин)
|
Үй тапсырмасын күнделікке жазады.
№
|
Ойлап –қой. Бағалау (3мин)
|
Топтың бағаларын талдау
Қорытынды бағаны шығару
|
Топты оқушылар келесі критерийлер бойынша бағалайды:
Үй тапсырмасын білу
Берілген тапсырманы түсініп, қатесіз орындай білуі
Белсенді ұтымды ой айта біліп, тапсырманы аша білуі
Тақырыпты қорытып, ойын жинақтау
|
Рефлексия (Кері байланыс) (1 мин)
|
Мен нені білемін?
Мен нені білгім келеді?
Мен нені білдім?
|
|