Сабақтың тақырыбы Құрамында дәрежесі бар өрнектерді түрлендіру



Дата14.12.2021
өлшемі82,7 Kb.
#127228
түріСабақ
Байланысты:
Боқатов Мәди ҚМЖ
2, 2, 2, Физикадан тест тапсырмалары для студентов 105,101,, СН РК 1.03-00-2011, Боқатов Мәди ҚМЖ, 48342K

Алгебра

Мектеп: Қопа ЖОББ мектебі

Күні: 18 . 11. 2021ж

Мұалімнің аты-жөні: Боқатов Мәди

Сынып: 7 «А»

Қатысқаны:

Қатыспағаны:

Сабақтың тақырыбы

Құрамында дәрежесі бар өрнектерді түрлендіру

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

7.1.2.5 алгебралық өрнектерді ықшамдауда дәрежелердің қасиеттерін қолдану;
7.2.3.1 құрамында дәрежесі бар сандар тізбегінің заңдылығын және жетіспейтін мүшелерін анықтау;

Сабақтың мақсаттары

Барлық оқушылар: алгебралық өрнектерді ықшамдауда дәрежелердің қасиеттерін біледі;
Оқушылардың басым бөлігі: алгебралық өрнектерді ықшамдауда дәрежелердің қасиеттерін қолданады;
Кейбір оқушылар: алгебралық өрнектерді ықшамдауда дәрежелердің қасиеттерін қолданып, құрамында дәрежесі бар сандар тізбегінің заңдылығын және жетіспейтін мүшелерін анықтайды.

Тілдік мақсаттар


Пәндік лексика және терминология

  • Дәреже, теріс көрсеткішті дәреже


Диалогқа қажетті тіркестер:

  • Дәреже дегеніміз не және өмірден мысал келтір.

  • Дәреженің қасиеттері

Ойлау дағдылары

Білу, түсіну, қолдану

Құндылықтарға баулу


Қоғамымыздағы ұлттық бірлік, бейбітшілік пен келісім құндылығы: сыныптық және топтық жұмыстар арқылы оқушыларды ұйымшылдыққа, ашықтыққа, бір-бірімен пікір алмасуға, бір-бірін тыңдай білуге баулу, бір-бірін дұрыс, әділ бағалауға дағдыландыру.

Пәнаралық байланыс

Информатика, физика

Алдыңғы білім

Дәреже, амалдардың орындалу реті

Сабақ барысы

Сабақтың кезеңі/ уақыт

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Басы

5 минут


І. Ұйымдастыру кезеңі.

Оқушылармен амандасып, сабаққа қатысымды тексеру

Ынтымақтастық атмосферасын құру.

ІІ. Үй тапсырмасын тексеру

«Көршіңді тексер» әдісі арқылы

№7.2 Бүтін көрсеткішті дәреженің қасиеттерін қолданып, өрнектерді ықшамда










Мұғаліммен амандасады.
Сабаққа дайындалады.
Үй тапсырмасын тексеріп, қатесі болса түзетіп, есінде сақтайды.
Сұраққа жауап береді.

Бағалау ауызша кері байланыс беру арқылы жүргізіледі.

Жұмыс дәптері


Негізгі бөлім Тақырыпты ашу

10 минут




І. Тақырыпқа шолу жасау

- Құрамында дәрежесі бар өрнектерді түрлендіру


ІІ.«Миға шабуыл»

Неліктен бүтін көрсеткішті дәрежелердің қасиеттерін қолданғанда дәрежелердің негіздері нөлге тең болмауы керек?


ІІІ. Оқулықпен жұмыс

7.7. Теңсіздікті шешіңдер










Бағалау критерийі

Дискриптор

Теңсіздікті шешеді

1.Теңсіздіктің және дәреженің қасиеттерін пайдаланады.

2.Амалдар ретін орындайды

3.Теңсіздікті қанағаттандыратын санды табады

4.Жауабын жазады.


7.12. Теңдеуді шешіңдер






3.




Бағалау критерийі

Дискриптор

Теңдеуді шешіп, белгісіз компонентті табады.

1.Теңдеудегі теріс көрсеткішті дәрежемен берілген сандарды дәрежелейді.

2.Белгісіз компонентті теңдіктің сол жағына, бос мүшелерді теңдіктің оң жағына жинақтайды.

3. Амалдарды орындайды.

4.Жауабын жазады.


7.13 Теңсіздікті қанағаттандыратын ең кіші бүтін санды тап









Бағалау критерийі

Дискриптор

Теңсіздікті қанағаттандыратын ең кіші бүтін санды табады

1.Теңсіздіктің және дәреженің қасиеттерін пайдаланады.

2.Амалдар ретін орындайды

3.Теңсіздікті қанағаттандыратын ең кіші бүтін санды табады

4.Жауабын жазады.




Тақырыпқа шолу жасайды

Сұрақтарға жауап береді

Оқулықтағы есептерді тақтаға, дәптерге шығарады


Сұрақтарға жауап берген оқушыларды әртүрлі смайликтермен мадақтау

Әрбір дұрыс шыққан есепке 1 баллдан

Әрбір дұрыс шыққан есепке 1 баллдан

Әрбір дұрыс шыққан есепке 1 баллдан


7-сынып


«Алгебра»

7-сынып


«Алгебра»

7-сынып


«Алгебра»


Соңы

5 минут


Деңгейлік тапсырма (дарынды оқушыға сабақ үдерісінде қолдануға (резерв)).

  1. Есептеңдер: 2:2-2

А)8 B)2 C)1/4 D)0

Жауабы: А


  1. Есептеңдер: 8*2-4

А)1/4 B)2 C)1/2 D)1

Жауабы: C


  1. Есептеңдер: 163: (4-2)-3

А)2 B)1 C)-1 D)0

Жауабы: B
Бағалау: «Басбармақ» әдісі арқылы жүргізіледі.

Үйге тапсырма. №7.8.

Тепе-теңдікті дәлелдеу




Бағалау критерийі

Дискриптор

Тепе-теңдікті дәлелдейді.

1.Дәреженің қасиеттерін қолдана отырып, теңдіктің сол жағындағы өрнекті орындайды.

2. Дәреженің қасиеттерін қолдана отырып, теңдіктің оң жағындағы өрнекті орындайды.



3.Шыққан мәнін салыстыра отырып, тепе-теңдіктің орыындалып тұрғанын тексереді.



Рефлекция:








Достарыңызбен бөлісу:




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет