Сабақтың тақырыбы Расторлық және векторлық бейнелелерді салыстыру



бет1/3
Дата16.11.2019
өлшемі0,93 Mb.
#51915
түріСабақ
  1   2   3
Байланысты:
1543582379 (1)
1543582379 (1), 1543582379 (1)



Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы:

Мектеп:


Күні:

Мұғалімнің аты-жөні:

Сынып: 6

Қатысқандар:

Қатыспағандар:

Сабақтың тақырыбы

Расторлық және векторлық бейнелелерді салыстыру

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

6.2.2.2. Расторлық және векторлық бейнелелерді салыстыру

Төменгі деңгей(білу, түсіну, қолдану)

Жоғарғы деңгей(талдау,жинақтау, бағалау)


Сабақтың мақсаты

Барлық оқушылар:

1.Компьютерлік графика және оның түрлері туралы мәлімет алады.

2. Біліп үйренгендерін қолданып практикалық түрде берілген тапсырмаларды орындайды.

Оқушылардың басым бөлігі:

Түсінеді,талдайды,білімін өзгертілген жағдайда қолданады:графикалық редакторды пайдалана отырып, сурет салып өңдеуді үйренеді.



Кейбір оқушылар:

Білімін жинақтайды, рефлексия жасайды:

Оқып үйренгендерін практикада қолдана алады.


Бағалау критерийі

Растрлық кескінді құрады;

Растрлық кескінді өңдейді;



Тілдік мақсаттар


Модельдеудің мүмкіндігі туралы жеткізе білу;

Пәндік лексика мен терминология:

1.Екі өлшемді графика;

2.Үш өлшемді графика;

Сұхбатқа/хатқа арналған пайдалы сөздер:


  • Графика бұл ... сурет;

  • Графикалық редактор ... программа;

  • Компьютерлік графика ... информатиканың саласы;

  • Графикалық редактор -Графический редактор -Graphics editor

  • Растрлық кескін -Растровые изображения - Raster images

  • Векторлық кескін - Векторные изображения -Vector images

Құндылықтарға баулу


  • Шығармашылық және сын тұрғысынан ойлау;

  • Бір-бірін топта тыңдау,сыиластық таныту;

  • Жауапкершілік;




Пәнаралық байланыс

Ағылшын тілі, бейнелеу өнері, геометрия.

Алдыңғы білім


Оқушылар нені біледі?

- Ақпараттың түрлерін білу;

- Ақпаратты ажырата білу;

- Күнделікті өмірдегі ақпараттың түрлеріне мысал

келтіре білу;


Сабақ барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері


Ресурстар

Сабақтың басы

13


Оқушыларды «Шаттық шеңберіне» орналастыру;

- әртүрлі кескіндер арқылы үш топқа бөлу;

І топ: «Төртбұрыш»

ІІ топ: «Үшбұрыш»

ІІІ топ: «Жұлдызша»

- Оқушылармен бірге сабақ мақсатын анықтау мақсатында үш топқа әр түрлі сұрақ беріледі; («Ортадағы қаламсап» әдісі арқылы жүргізіледі)

Өткен ақпаратты қайталау. Лездік сұрақтар,

  1. Графиканың неше түрі бар?4түрі Ғылыми,іскерлік,конструкторлық, корнекі.

  2. Ғылыми графика дегеніміз не?Ғылыми зерттеу обьектілерін корнекі түрде корсету.

  3. Іскерлік графика дегеніміз не?

Компьютерлік графиканың бұл саласы әр түрлі мекемелер жұмысында жиі қолданылатын иллюстрация жасауға арналған.

  1. Пиксель коды дегеніміз не?Бұл пиксельдің түсі туралы ақпарат

  2. Суретті экранға шығару құрылғысы?Монитор, бейнеадаптер

  3. Компьютерге бейнені енгізу құрылғыларына қандай құрылғылар жатады?Сканер, цифрлік фотоаппараттар, цифрлік бейнекамералар жатады

  4. Компьютерлік анимация дегеніміз не?Компьютер мониторында жылжымалы бейнелерді алу.

  5. Бейнежад не үшін қажет?Бейне ақпататты сақтау үшін

  6. Дисплейдегі кез келген түсті қандай үш түс арқылы алуға болады?қызыл, жасыл, көк.

  7. Графикада монитордын неше түрі қолданылады?2 түрі Электронды саулелі түтікше және сұйықкристалды.

Бейне көрсетілім

(Растрлық гарафика,артықшылықтары мен кемшіліктерін)



білу

Оқулық, көрсетілім

дер


Сабақтың ортасы

23


Растрлық графика


1 тапсырма(ТЖ): Ребусты шешіңдер ,, ,,, Графика





,,,,,,,,


Компьютерлік графика



Екі өлшемді графика

Үш өлшемді графика



Вектрлық графика



3D графика



Фракталды графика


Дескриптор: Ребустың жауабы арқылы жаңа сабақтың тақырыбы

анықталады.

Компьютерлік графикадан түсінік алады;

Компьютерлік графика – әр түрлі кескіндерді (суреттерді, сызбаларды, мультипликацияларды) компьютердің көмегімен алуды қарастыратын информатиканың маңызды саласы. Қазіргі компьютерлік графика қолданылу әдісі бойынша мынадай негізгі салаларға бөлінеді

Компьютерлік графика үш түрге: растрлық, векторлық және фракталдық болып бөлінеді. Олар бір-бірінен монитор экранында бейнелену және қағаз бетіне басып шығарылған кезде кескіндердің қалыптасу принциптері бойынша ажыратылады.







Достарыңызбен бөлісу:
  1   2   3




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет