Сабақтың тақырыбы: Робо т тың сызық бо й ы м ен қо з ғалысы



Дата10.10.2023
өлшемі83,5 Kb.
#184428
түріСабақ
Байланысты:
5кл-23 кмж


Қысқа мерзімді жоспары

Бөлім

Роботтехника

Педагогтың аты-жөні

Ордабаева Мадина

Күні

21.02.2023ж

Сынып: 5 а,ә

Қатысушылар саны




Қатыспағандар саны




Сабақтың тақырыбы:

Роботтың сызық бойымен қозғалысы.

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

5.3.3.3 – робот қозғалысын ұйымдастыруға арналған түс датчигін қолдану

Сабақтың мақсаты:

Барлық оқушылар:

Түс датчик жұмыс істеу принципін түсінеді.

Көптеген оқушылар:

Роботтың сызық бойымен қозғалатын жарысының талаптарын біледі.

Кейбір оқушылар:

Екі түс датчигі бар роботтың сызық бойымен қозғалу программа құрастырады



Сабақтың барысы:



Сабақтың кезені/ уақыт

Педагогтың әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы

1.Оқушылармен амандасу.
2.Сабақтың тақырыбы мен мақсаттарымен таныстыру.

1.Мұғаліммен амандасады.
2.Сабақтың тақырыбын дәптерге жазады.
3.Сабақтың мақсаттарымен танысады.







Сабақтың ортасы

Жаңа тақырыпты түсіндіру.

Роботқа екі түс датчигін орнатамыз. Робот Цвет (түс) және Яркость отараженного цвета режімдерін пайдаланып қара сызықытың бойымен қозғалады.


Екі түс датчигі бар роботтың сызық бойымен қозғалуы алгоритмі:

Көрсетілім. Екі түс датчигі бар роботтың сызық бойымен қозғалу программасы.


Программаны құрастырып болған соң, роботқа жүктеп тексереміз. Программа құрудағы қателер робот арқылы тексеріп, тестіленгенде тез анықталады.Роботты іске қосып, оның қара сызық сызылған алаңнан қанша уақытта өтетінін есептейміз.

Топтық жұмыс. 1-тапсырма.


-Екі түс датчигі бар роботты құрастыру.
Дескриптор:
-екі түс бар датчигі бар роботты құрастырады.

ҚБ: стикер /3 балл/


Жеке жұмыс. 2-тапсырма.


-Екі түс датчигі бар роботтың сызық бойымен қозғалу программасын тексеру.

Дескриптор:


-Екі түс датчигі бар роботтың сызық бойымен қозғалу программасын тексереді.

ҚБ: стикер /3 балл/


Топтық жұмыс. «Талдау» әдісі


3-тапсырма.
-Бір түс және екі түс датчигі бар роботтардың программаларын саластырыңдар. Салыстыру барысында төмендегі сұрақтарға жауап іздеңіздер:
3.1.Олардың жылдамдығында, жүріп өту дәлдігінде қандай айырмашылықтар бар?
3.2.Жарыс кезінде қайсысын қолданған тиімді?

Дескриптор:


-бір түс және екі түс датчигі бар роботтардың жылдамдығында, жүріп өту дәдігінде айырмашылықтарын айтады;
-жарыс кезінде қайсысын қолдану тиімдірек екенін түсіндіреді.

ҚБ: стикер /4 балл/



Мұғалімді тыңдайды

1-тапсырманы орындайды


2-тапсырманы орындайды


3-тапсырманы орындайды

Стикер
3 балл


Стикер
3 балл


Стикер
4 балл



Интербелсенді тақта
компьютер

Сабақтың соңы

1.Оқушыларға өзін-өзі бағалауды ұйымдастырады.
2.Кері байланыс:
барлығын түсіндім
Бір нәрсе түсінемін, бірақ
бәрін емес
Түсінбедім, қайталап қарау қажет



Өзін-өзі бағалау.







Үй тапсырмасы

§ 4.1-4.2, «Үй тапсырмасы»












ДОІЖО: Б.Көбей

Достарыңызбен бөлісу:




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет