Сабақтың тақырыбы: Роботтың негізгі үлгісін құрастыру Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты



бет1/2
Дата25.05.2022
өлшемі0,49 Mb.
#144977
түріСабақ
  1   2
Байланысты:
қмж


Білім беру ұйымының атауы

«Даму» зияткерлік мектебі

Пәні:

Робототехника

Бөлім:

Роботтың негізгі үлгісін құрастыру

Педагогтің аты-жөні:

Ергеш Нұрсұлтан

Күні:




Сынып:

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы:

Роботтың негізгі үлгісін құрастыру

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты:

RobotEducator–мен және оның мақсатымен танысу, негізгі үлгісін құрастыру

Сабақтың мақсаты

  • Роботтың негізгі үлгісін құрастыру

Оқушының қызығушылығын арттыру

Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі//уақыты

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Ұйымдастыру
Өзін-өзі тексеру

Өткен білімді еске түсіру


Жаңа білім

Бекіту

Кері байланыс



  1. Сәлемдесу.

  2. Ұйымдастыру.

  3. Топқа бөлу.

  4. Сабақ барысымен таныстыру.

  5. Бағалау парағын таныстыру.

Балалардың назарын сабаққа шоғырландыру

Роботты өзің жасай аласыңба?


Қандай роботтарды білесің?
Білім беру Роботы (Robot Educator)– бұл ең қарапайым роботтың және бағдарламалық жасақтамаға кіретін оқыту тапсырмалардың бірыңғай атауы.


Бөлшектер тізімі Бірінші қатардан бастап, жоғардан төменге қарай:



  1. Төлке, көлімі ½, сары.

  2. Төлке, көлемі 1, сұр.

  3. Үйкелме жалғастырғышы бар байланыстырушы сұққыш, көлемі 2, қара.

  4. Байланыстырушы сұққыш, көлемі 2, қара.

  5. Білікті байланыстырушы сұққыш, көлемі 2, сарғыш.

  6. Байланыстырушы сұққыш, көлемі 3, сарғыш.

  7. Үйкелме жалғастырғышы/білігі бар байланыстырушы сұққыш, көлемі 2, көк.

  8. Үйкеліс күші бар байланыстырушы сұққыш, көлемі 3, көк.

  9. Төлкесі бар байланыстырушы сұққыш, көлемі 3, қызыл.

  10. Қылқанды білік, көлемі 3, күңгірт–сарғыш.

  11. Бастиекті білік көлемі 4, күңгірт–сұр.

  12. Бастиекті білік көлемі 8, күңгірт–сұр.

  13. Білік, көлемі 2, қызыл.

  14. Білік, көлемі 3, сұр.

  15. Білік, көлемі 4, қара.

  16. Білік, көлемі 5, қара.

  17. Білік, көлемі 6, қара.

  18. Білік, көлемі 7, сұр.

  19. Білік, көлемі 8, қара.

  20. Білік, көлемі 9, сұр.

  21. Білік, көлемі 10, қара.

  22. Білік, көлемі 12, қара.

  23. Сызық, көлемі 3, ақ.

  24. Таңбалы арқалық, көлемі – 3*3, қара.

  25. Көлденең саңлауы бар арқалық, көлемі 2, қара.

  26. Арқалық, көлемі – 3, қара.

  1. Арқалық, көлемі – 3, жасыл.

  2. Арқалық, көлемі – 3, қызыл.

  3. Арқалық, көлемі – 3, көк.

  4. Арқалық, көлемі – 3, сары.

  5. Бұрышты арқалық, көлемі – 2*4, қызыл.

  6. Бұрышты арқалық, көлемі – 3*6, сұр.

  7. Бұрышты арқалық, көлемі – 6*6, ақ.

  8. Арқалық, көлемі – 6, сұр.

  9. Арқалық, көлемі – 7, сұр.

  10. Арқалық, көлемі – 9, сұр.

  11. Арқалық, көлемі – 11, сұр.

  12. Арқалық, көлемі – 13, сұр.

  13. Арқалық, көлемі – 16, ақ.

  14. Бұрышты арқалық, көлемі – 4*4, ақ.

  15. Бұрышты арқалық, көлемі – 3*7, сұр.

  16. Бұрышты арқалық, көлемі – 4*6, қара.

  17. Қос бұрышты арқалық, көлемі – 3*7, ақ.

  18. Жақтау, көлемі – 5*7, сұр.

  19. Жақтау, көлемі – 5*11, сұр.

Қос байланыстырушы сұққыш, көлемі 3, сұр.

  1. Қос байланыстырушы сұққыш, көлемі 3*3, сұр.

  2. Бұрышты байланыстырушы сұққыш, көлемі 3*3, сұр.

  3. Көлденең блок, көлемі 2, сұр.

  4. Көлденең блок, көлемі 3, күңгір–сұр.

  5. Көлденең блок, көлемі 3*2, сұр.

  6. Қос көлденең блок, көлемі 3, қара.

  7. Көлденең блоктың айыры, көлемі 2*2, қара.

  8. Көлденең блок, көлемі 2*2, қара.

  9. Көлденең арқалық, көлемі 2*1, қызыл.

  10. Сабы бар байланыстырушы сұққыш,көлемі 3, қара.

  11. Арқалық ½, көлемі 4, қара.

  12. Үш қырлы арқалық, көлемі 5*3, сұр.

  13. 3 сымы бар бұрышты блок, көлемі 3*120, сұр.

  14. Құбыр, көлемі – 2, сұр.

  15. Төлке/білікті ұзартушы, көлемі – 2, қызыл.

  16. Бұрышты блок 1, 00, қара.

  17. Бұрышты блок 2, 1800, қара.

  18. Бұрышты блок 6,900, қара.

  19. Көлденең саңлауы бар резеңке балка, көлемі – 2, қара.

  20. Тісті дөңгелек, 8 тіс, күңгірт–сұр.

  21. Конус тәрізді тісті дөңгелек, 12 тіс, сарғыш.

  22. Тісті дөңгелек, 16 тіс, сұр.

Тісті дөңгелек, 24 тіс, күңгірт–сұр.
Бақылайды, бағалайды.
Оқушылардың формативті бағалауымен өз бағасынан ортақ баға қояды.
Екі жұлдыз – бір тілек әдісін ұсыну.

  • Сәлемдесу

  • Өздерін ретке келтіру

  • Топқа бөліну

Оқу құралдарын, дәптерлерін, қалам қарындаштарын дайындыққа келтіру
Өз ойларын айтып шығады

Бірлесіп жұмыс жасау

Сұрақтарға жауап береді.

Оқушылар өзін–өзі бағалау парағын толтырады. Оқушылар өз топтарындағы көшбасшыларды анықтайды.


Сабақтан алған әсерлері мен ұсыныстарын стикерлерге жазу. Екі жұлдыз – бір тілек әдісімен толтырады.




интербелсенді тақта

Слайд

стикер


2 – кесте. «Роботтың негізгі үлгісін құрастыру» тақырыбындағы сабақтың күнтізбелік – тақырыптық жоспары






Достарыңызбен бөлісу:
  1   2




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет