Сабақтың тақырыбы
|
Сабақтың мақсаты
|
Күтілетін нәтиже
|
Өсімдік мүшелері. Өсімдіктің көбеюінің түрлері. Гүлдің құрылысы.
|
Ұжымдық ойлау әрекеті технологиясының тәсілдерін белсенді қолдану арқылы, өсімдік мүшелері арасындағы байланыс туралы білімді жүйелеу және толықтыру.
|
Өз мүмкіндігін білу, өз қатесін түзетіп, мәдени бағалы құндылықты тудыру, өз жетістігін көру, өз әрекетін түсіну, кең мағынада өзіңмен бірге басқаны түсіну, өткенді өзі ұғынып, болашақты болжау.
|
Ұйымдастыру кезеңі
|
№
|
Тапсырма
|
Мұғалімнің іс-әрекеті
|
Әріптестердің іс-әрекеті
|
Әдіс-тәсілдер
|
Қарым-қатынас
|
Уақыт
|
Ресурстар
|
1.
|
Психологиялық ахуал
Шаттық шеңбері
Сәлемдесу
Көңіл-күйді көтеру
|
Қайырлы күн – адамзат,
Жайқалып өссін – табиғат.
Биіктерден көрінсін,
Ұстаз деген атымыз.
Аман болсын – ұрпағымыз,
Сәтті болсын – сабағымыз.
|
Әріптестер мұғалімнің айтқанын, іс-әрекетін қайталайды
|
Ішкі және сыртқы шеңберлер
|
Мұғалім мен мұғалім
|
3 минут
|
|
Негізгі кезең
|
№
|
Тапсырма
|
Мұғалімнің іс-әрекеті
|
Оқушының іс-әрекеті
|
Әдіс-тәсілдер
|
Қарым-қатынас
|
Уақыт
|
Ресурстар
|
1.
2.
|
Әріптестерді топтастыру
ЖИКСО әдісімен жұмыс..
(Жаңа сабақ материалы)
Көзбен көретін айғақтармен жұмыс
|
6 топқа тамыр, сабақ, жапырақ, гүл, жеміс, тұқымға бөліп отырғызады.
Мұғалім тақырып бойынша жаңа сабақты меңгеру кезінде кездесетін термин сөздер мен тірек сызбаларды жаздыртады.
|
«Өсімдік-өмір кілті». Олар оқып бір -бірімен талқылайды. Одан кейін алғашқы топтарына барып, тақырыпты ашады.
Ақпаратты сақтау, өңдеу, беру процестерін талқылап, ақпаратты кодтау жолын анықтайды. Әр топ мүшелері
«Өсімдік мүшелері» әдісіне жаңа термин сөздерді жазады және сызба түрінде көрсетеді.
.
|
Жигсо әдісі
«Өсімдік мүшелері»
|
Мұғалім мен мұғалім
Мұғалім мен мұғалім
|
15 минут
5 минут
|
Оқулық интернет жүйесі, электронды оқулық, интерактивті тақта.
|
Қорытынды
|
№
|
Тапсырма
|
Мұғалімнің іс-әрекеті
|
Әріптестердің іс-әрекеті
|
Әдіс-тәсілдер
|
Қарым-қатынас
|
Уақыт
|
Ресурстар
|
1.
2.
|
Компьютермен жұмыс.
Activote құрылғысымен жұмыс.
«Басбармақ» бағалау
Үйге тапсырма беру
|
Мұғалім сабаққа қатысты сұрақтар мен тапсырмалар береді.
Флипчарт арқылы тест тапсырмасын алу.
Сабақты қорытын.
Үйге тапсырма береді.
|
Берілген тапсырманы компьютерге жеке отырып жұмыс жасайды, жұптасып талқылайды. Ойларын әріптестерімен бөліседі.
Activote құрылғысымен тест тапсырады.
«Басбармақ» арқылы сабақты түйіндейді
|
Ойлан-жұптас-бөліс
АТК
Өзін-өзі бағалау
«Мұғалім күнделігі»
«Басбармақ»
|
Мұғалім мен мұғалім
Мұғалім мен мұғалім.
|
15 минут
8 минут
2 минут
|
Компьютер, интерактивті тақта, Activote.
|