Қазақ әдебиеті пәнінен қысқа мерзімді сабақ жоспары Мектеп: М.Тәжин атындағы ЖОББМ
Бөлім: Дананың сөзі - ақылдың көзі Педагогтің аты-жөні: Адетова.Б.Д
Күні: Сынып: 8а Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны:
Сабақтың тақырыбы: Шалкиіз жырау «Би Темірге бірінші толғауы» Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: Т/Ж1 əдеби шығарманың идеясы мен пафосын ұлттық
мүдде тұрғысынан ашу;
Сабақтың мақсаты: Барлығы: Шалкиіз жырау «Би Темірге бірінші толғауы»
толғауының мазмұнын түсіну, идеясын анықтайды; əдеби
шығарманың идеясы мен пафосын ұлттық мүдде
тұрғысынан ашады;
Сабақтың барысы: Сабақтың басы /10 мин/
Оқушылардың сабаққа дайындығы. Психологиялық ахуал тудыру. «Тілек шамы» айдары. Оқушылар бір-біріне бүгінгі күнге тілек тілейді. «nis math.org» әдісі бойынша 3 топқа бөлінеді.
Үй тапсырмасын «learning Apps» тапсырмалары арқылы еске түсіру.
Оқушының әрекеті. Барлық оқушы бір-біріне жақсы тілектер айтады. Оқушылар жырау мен жыршыға қатысты сөздерді тақтаға кезекпен жазып шығады.
Жырау
Жыршы
БағалауЖарайсың! Қолдау кері байланыстары
Сабақтың ортасы /15мин/
«Төңкерілген сынып» әдісі бойынша жаңа сабақты сынып оқушыларынан сұрау.
https://www.youtube.com/watch?v=YVTRdZKBam8
№1-тапсырма ТЖ І топ Шалкиіздің өмірі, шығармашылығы туралы айтыңдар
ІІ топ Шалкиізге мінездеме беріңдер
ІІІ топ Жырдағы Әміршінің бейнесін сипаттаңдар
Оқушының әрекеті. Аудиожазбадан «Би Темірге бірінші толғауын» мұқият тыңдайды.
Бағалау «Асату»
Ресурс Оқулық, жұмыс дәптерлері
№2-тапсыра ЖЖ Шалкиіз жырау «Би Темірге бірінші толғауы»
Тақырыбы
Идеясы
Көтерілген мәселелер
Заман көрінісі
Жаңа сөздер
Оқушының әрекеті. Кестені толтырады
Бағалау «Байғазы беру»
РесурсОқулық, кітаппен жұмыс
Сергіту сәті /3мин/ Толғауды тыңдау
Сабақтың ортасы /10мин/
№3-тапсырма ЖЖ 6-тапсырма. Берілген үзіндіні пайдалана отырып, көріктеу құралдарын теріп жазыңдар
Оқушының әрекеті. Көріктеу құралдарын теріп жазады
Бағалау «Көрімдік» беру»
Ресурс Оқулық, кітаппен жұмыс
Сабақтың соңы /7мин/
1.Рефлексия «Wortwoll» тапсырмасымен сабақты бекіту.
2.Кері байланыс «Padlet» тақтасы. «Тілек беті» . «Жақсы» «Қызықты» «Өзіме алдым» «Кедергілер»
Бүгінгі сабақтан не үйренгендігін жазып қоржынға салады.
3.Үйге тапсырма: үзінді жаттау
Оқушыныңәрекеті. Сұрақтарға жауап береді, сәйкестендіреді
Бағалау Ұялы телефонға жазып, бағалау