Сабақтың тақырыбы Сиыр цепені жалпақ таспа құрттардың өкілі Ресурстар



Дата08.09.2017
өлшемі46,23 Kb.
#30811
түріСабақ
Бекітемін:

13.10.16


Сыныбым: 7

Биология пәнінен қысқа мерзімдік жоспар




Сабақтың тақырыбы

Сиыр цепені — жалпақ таспа құрттардың өкілі

Ресурстар

Интерактивті тақта, сурет қиындылары(топқа бөлуге), бағалау постер жабдығы, слайдтар, видеоүзінді

Сабақтың мақсаты

Сиыр цепені — жалпақ таспа құрттардың өкілі, оның құрылыс ерекшелігі және паразиттік тіршілікке бейімділігі, даму циклы мен иелерін алмастыруы туралы біледі


Күтілетін нәтиже

Жаңа тақырыпты меңгереді:

  • оқылған ақпарат туралы өз түсінігін қадағалайды;

  • бұрыннан таныс мәліметті жаңа мәліметпен ұштастыру;

  • берілген ақпаратты сыни тұрғыдан бағалау;

  • мәтін мен оқылған проблемаға сұрақ қоя, тұжырымдайды;

  • алда оқылатын проблеманың бағытын анықтайды;

  • таным әрекеті процесінде қарым-қатынас шеберлігі артады;




Тапсырма көздері

1-тапсырма.

«Сұрақ қою, қайта сұрақ қою» әдісі,

2-тапсырма.

Слайд көрсетілімі

3-тапсырма.

"Өкіл " әдісі,

Сергіту сәті:

4-тапсырма. Кластер: "Сиыр цепені"

Қорытындылау. Оқулық соңындағы деңгейлік сұрақтарға жауап беру





Сабақтың этаптары


Мұғалімнің іс-әрекеті


Оқушылардың іс-әрекеті

Ұйымдастыру

Сыныппен байланыс орнату

/1-мин./

Топқа бөлу

/2-мин/
Үй тапсырмасы

Сабақ тақырыбын ашу

/4-мин/

Қызығушылық ояту

/7-мин/


Жіпті лақтыру арқылы тілек тілеу
Сурет қиындыларын құрастыру арқылы топқа бөлу
Өткен тақырыпқа шолу

1-тапсырма.

«Сұрақ қою, қайта сұрақ қою» әдісі,

Тақырып соңындағы деңгейлік сұрақтарға жауап алу

5. Жұмыс дәптерін тексеру


2-тапсырма.Слайд тапсырмасымен жұмыс

Слайд суреттерімен түсіндіру, сабақ тақырыбын ашу



Шаттық шеңберде тұрады.

Оқушылар әріп суреттері арқылы топқа бөлінеді.



Оқушылардың болжамды жауаптары:

Сұрақтарға жауап береді.

Талқылау жүреді


Мағынаны тану

(18-мин)


Сергіту сәті:

/2мин/

Қорытынды шығару

/Ой толғаныс/

/7-мин/


3-тапсырма.

"Өкіл " әдісі,

Топ тапсырманы орындап болғаннан кейін, әр топтан бір адам «өкіл» ретінде таңдалып, түсіндіріп және жинақтау үшін, және басқалардың идеяларын анықтау үшін басқа топқа жіберіледі. Сосын не білгенін айту үшін өкіл өз тобына қайта оралады. Бұл зеріктіретін және қайталана беретін «өз тобына хабарлау» әдісінен аулақ болу үшін қолданылатын тиімді әдіс. Сондай-ақ бұл өкіл тілін қолдануға және белсенді тындаушылар тобын құруға жағдай жасайды .

Тапсырмалар: 1)Сиыр цепені ішкі құрылысы

2) Сиыр цепені сыртқы құрылысы

3) Көбеюі және жалпы сипаттама


«Басы бұлғаң...»

Денені тік ұстап, орындық арқалығына тіреле отырып, басты иекті төске тигізе еңкею.

1-бастапқы жағдайдан құлақты иыққа тигізуге ұмтылып оңға бұру; 2-артқа толық шалқаю; 3-сол иыққа бұрылу; 4- бастапқы күйге қайту.

1-Сол күйден кері, құлақты иыққа тигізуге ұмтылып солға бұру; 2-артқа толық шалқаю; 3-оң иыққа бұрылу; 4- бастапқы күйге қайту. (6-рет)



4-тапсырма.

Кластер "Сиыр цепені"



Оқушылар презентация жасайды,талдау,түсіндіру

Оқушылар бой жазып алады



Оқушылардың болжамды жауаптары:

Оқушылардың айтылмай қалған ойларын тыңдау




Рефлексия

/1-мин/

Бағалау

/2-мин/

Кейінгі тапсырма:

Көңіл-күй смайликтерді пайдалану.

1.Мұғалім әр топ мүшесіне бағалау парағын ұсынады.

2.Мұғалім өзінің бағалау критериін ұсынады


Сиыр цепені.

Оқушы өзін-өзі бағалайды.Оқушылар бірін-бірі бағалайды.






Достарыңызбен бөлісу:




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет