Бөлім
|
Мәдени мұра
|
Педагогтің аты - жөні
|
|
Күні
|
08.11.2021ж
|
Сынып:4 «»
|
Қатысушылар саны:
|
Қатыспағандар саны:
|
Пәні
|
Қазақ тілі
|
Сабақтың тақырыбы
|
Сөйлем мүшелері.
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары
|
4.1.3.1 тыңдалған материалдың (ұзақтығы 2-2,5 мин) мазмұны бойынша сұрақтарға жауап беру/сөйлемді толықтыру және түйінді тұстарын анықтау/кесте толтыру/кластер құрастыру/болжау
|
Сабақтың мақсаты
|
Барлық оқушылар: тыңдалған материалдың (ұзақтығы 2-2,5 мин) мазмұны бойынша сұрақтарға жауап береді/сөйлемді толықтырады және түйінді тұстарын анықтайды/кесте толтырады/кластер құрастырады/болжайды
Оқушылардың басым бөлігі: сөйлем мүшелері туралы айтып, кестені толтырады, сөйлем мүшелерінің байланысын сызбамен көрсетеді
Кейбір оқушылар: сызба бойынша әңгіме құрап жазады
|
Бағалау критерийі
|
- сөйлем мүшелері туралы айтып, кестені толтырады, сөйлем мүшелерінің байланысын сызбамен
- сызба бойынша әңгіме құрап жазады
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі /уақыты
|
Педагогтің
әрекеті
|
Оқушының
әрекеті
|
Бағалау
|
Ресурс
тар
|
Сабақтың басы
10 минут
|
Сабақтың тақырыбы мен мақсатын таныстырады.
Ой қозғау
Мәдени мұра дегеніміз не?
Суретке мұқият қара.Өз отбасың туралы бірнеше сөйлем құрап айт.Отбасыңда кімдер бар?Отбасыңның үлкені кім?
Сөйлем құрамындағы сөздердің қызметі де отбасына ұқсайды.
Сөйлем құрамындағы сөздердің қызметі де отбасына ұқсайды.Сөйлемнің басында бастауыш тұрса, соңында баяндауыш тұрады.Олар тұрлаулы мүшелер деп аталады.Ал тұрлаусыз мүшелер сөйлемдегі ойды толықтырып тұрады.
|
Сабақтың тақырыбы мен мақсатымен танысады
Суретке қарап,сұрақтарға жауап береді
|
«Басбармақ» әдісі арқылы.
|
Отбасы бейнеленген сурет А4
|
|