Сағат №11
|
Пән: Информатика
|
Сыныбы 6
|
Мерзімі
|
Тексерілді
|
Сабақтың тақырыбы:
|
Тармақталған алгоритм.
|
Жалпы мақсаты
|
Білімділік; оқушылардың атқарушы «Бота» арқылы тармақталған алгоритм туралы түсініктерін қалыптастыру
|
Дамытушылық; оқушыларды салыстыру, сараптама жасау, қорытынд жасай алу қабілеттерін дамыту
|
Тәрбиелік; оқушылардың танымдық қызығушылығын, комуникативтішік дағдысын қалыптастыруға тәрбиелеу
|
Күтілетін нәтиже
|
Атқарушы «Бота» арқылы тармақталған алгоритммен танысады.
|
Негізгі идея
|
Тармақталған алгоритм.
|
Ресурстар
|
Дербес компьютерлер, интерактивті тақта, электронды оқулық, плакат, слайд, электронды тесть 6 сыныпқа арналған оқулық
|
Сабақ жоспары
|
Сабақтың
кезеңдері
|
Мақсаты
|
Мұғалімнің іс-әрекеті
|
Оқушының іс-әрекеті
|
Қалай бағалайсыз?
|
І. Ұйымдастыру
2 минут
|
Психологиялық
дайындық
|
Сәлемдесу. Оқушыларды түгендеу «Жылы лебіз» тренингі оқушылар бір-бірлеріне жылы лебіздерін білдіру арқылы сыныпта оқушылар арасында еркіндік атмосферасын орнату.
Шеңбер бойымен тұрған оқушыларға түрлі түсті геометриялық фигуралар таратып шығады да, топқа бөлініңдер деп оқушыларға жарлық береді. топқа бөліну.
|
Оқушылар шеңбер жасап тұрады. Әр оқушы өз атының бас әрпінен басталатын жылы лебізін достарына білдіреді, сыныпта ынтымақтастық атмосферасы қалыптасады.
Оқушылар геометриялық фигуралардың түрлеріне қарай топтасады:
.
|
Жарайсыңдар!
|
ІІ. Білу
7 минут
|
Үй тапсырмасын тексеру
|
««Теңбіл доп» әдісі арқылы өтілген тақырыпқа байланысты сұрақтар қояды.
|
Презентацияда берілген сұрақтарға жауап беруді
|
фишка арқылы бағалау
|
ІІІ.Түсіну
8 минут
|
Түсіндіру
|
«Тармақталған алгоритм» тақырыбын электронды оқулықпен, слайдпен түсіндіру
|
Электронды оқулық және слайд арқылы ақпарат алу. Оқулықтап « Тармақталған алгоритм» тақырыбын оқу
|
|
ІҮ. Қолдану
13 минут
|
Пысықтау
|
Жигсо әдісі арқылы тәсіл.
2-3 мин. Өз ойын жазады, 3-4 мин. Жұбымен талқылайды, пікірлеседі. Түсінгендерін постерге түсіреді.
Екі топқа ресурстар таратылады
Деңгейлік тапсырмалар орындау
|
Сабақтың тақырыбын дәптерлеріне жазып алады. 2-3 мин. Өз ойын жазады, 3-4 мин. Жұбымен талқылайды, пікірлеседі. Түсінгендерін постерге түсіред. Постер қорғайды.
Оқушылар берілген ресурстармен жұмыс жасайды.
|
Формативті бағалау «Екі жұлдыз бір тілек» бағалау
|
Ү. Талдау
2 минут
|
Пысықтау
|
«Сиқырлы шар» ойыны (сұрақ жауап)
|
Оқушылар тақырыпты бекіту мақсатында интербелсенді тақтадан сұрақтарға жауап береді.
|
Өзін-өзі бағалау
|
Сергіту сәті
2 минут
|
.
|
«Мультфилм»
|
Мультфилм қарау.
|
|
ҮІ.Жинақтау
5 минут
|
Минитест
|
« Тармақталған алгоритм » бойынша электронды тест
|
Оқушылар жеке жұмыс істейді
Компьютерде электронды тест орындау
«5»-қатесіз орындалған жұмысқа
«4»-1 қатеге
«3»-2,3 қатеге
«2»-4 қатеге
|
Өзін-өзі бағалау
|
ҮІІ.Бағалау
BLOB көпірі» арқылы оқушылардың алған білім деңгейлерін анықтап, бағалау.
2 минут
|
|
BLOB көпірі» арқылы бағалау
|
Алған білімді бағалау:
Оқушыларға «BLOB көпірі» парақшалары таратылып, өзін-өзі деңгейін анықтай отырып, сабақта алған әсерімен бөліседі
|
BLOB көпірі» арқылы бағалау
|
Рефлексия
3 минут
|
|
Бүгінгі сабақта нені білдіңдер?
Тағы не туралы білгілерің келеді?
Осы тақырып бойынша не ой түйдіңдер? Сауалдарына жауапты кестеге түсіреді
Топ басшысы сабақ барысында топ мүшесі қаншалықты жауап бергенін бағалау парағына белгілеу арқылы бағалайды.Рефлексия
Білемін
|
Білдім
|
Білгім келеді
|
|
|
|
|
|
VІІІ. Үйге тапсырма беру
1 минут
|
|
§3.4 « Тармақталған алгоритм » тақырыбын қайталау
|
Күнделікке түртіп алу
|
|