Сабақтың тақырыбы: Термодинамиканың бірінші заңы, газдың және будың жұмысы



бет1/3
Дата06.11.2019
өлшемі217,51 Kb.
#51237
түріСабақ
  1   2   3
Байланысты:
термодинамика саб жос
тоқсандық есеп қаз

Термодинамика негіздері
Күні:
Сынып: 8 Қатысқандар: Қатыспағандар:

Сабақтың тақырыбы:

Термодинамиканың бірінші заңы, газдың және будың жұмысы.

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сəйкес)

8.3.2.17-термодинамиканың бірінші заңының мағынасын түсіндіру

Сабақтың мақсаты


Барлық оқушылар үшін: Термодинамиканың бірінші заңының физикалық мағыанасын білу.

Оқушылардың басым бөлігі:Изопроцесстерде термодинамикалық параметрлерің өзгеруін түсіну.

Кейбір оқушылар: Термодинамиканың бірінші заның изопроцестерде қолдану.


Бағалау критерийі


  • Термодинамиканың бірінші заңының мағанасын біледі

  • Термодинамиканың негізгі параметрлерін түсінеді

  • Термодинамиканың бірінші заңын процестерге қолданады.




Тілдік мақсаттар

Оқушылар

Tермодинамиканың бірінші заңының мағынасы туралы мағлұматтармен ой бөлісу.



Негізгі сөздер мен тіркестер: «Термодинамика», «Изопроцесстер», «адиабата», «изотерма», «изобара» , «изохора»

Сыныптағы диалог/жазылым үшін пайдалы тілдік бірліктер:

Талқылауға арналған тармақатар:Газ ұлғая отырып жұмыс атқарды. Жүйені жылу оқшауланған деп есептейік.Газдың температурасы өзгереме?




Құндылықтарға баулу


Жаңа технологиялық өркениеттілікке баулу

Пəнаралық байланыс

География (температура күннен немесе жер бетіндегі түрлі жылу құбылыстары )

Алдыңғы білім

Қайнау, меншiктi булану жылуы Қайнау температурасының атмосфералық қысымға байланыстылығын анықтау.

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері

Дереккөздер, ресурстар

Сабақтың басы

( 5мин)



Ұйымдастыру кезеңі:

Психологлиялық ахуал: «Айна» әдісі арқылы айнаға қарап мен қандаймын деген сұраққа жауап бере отырып ынтымақтастық атмосферасын қалыптастырады



Топқа бөлу: «түрлі түстер» әдісі арқылы 3 топқа бөлу

I- Көлем


II- Қысым

III- Температура


Қима қағазар




Сабақтың ортасы

(17 мин)


(7 мин)

(5 мин)



Білім дағдысы: білу

Белсенділік оқыту: «Ойлан, жұптас, пікірлес»

Тапсырма: (G).

«Ойлан, жұптас, пікірлес»әдісі арқылы мәтінмен жұмыс, әр топ оқулықтан тақырып бойынша мәтінді оқып бүгінгі тақырып туралы түсінген ой түйіндерімен бөлісіп постер қорғайды.

Кері байланыс: «Екі жұлдыз бір тілек»

Мұғалімнің түйіндеуі:

Барлық газ молекулаларының толық энергиясы газдың ішкі энергиясы деп аталады. Ішкі энергия күйдің функциясы болып табылады.

Ішкі энергияның өзгеруінің екі тәсілі бар:

Жүйенің немесе сыртқы күштердің жұмысы;

Қоршаған ортадан жүйеге берілетін жылуы.





2.Тапсырма:( I)




Достарыңызбен бөлісу:
  1   2   3




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет