Мектеп:
|
«Абай атындағы №1 орта мектеп - гимназиясы» КММ
|
Мұғалімнің аты-жөні
И.Г.Кабылкакова
|
Күні:
|
Қатысқан оқушылар саны:
|
Қатыспаған оқушылар саны:
|
СЫНЫП: 6 «Б»
|
Ұзақ мерзімді жоспардағы бөлім атауы
|
Спорт. Белгілі спорт жұлдыздары
|
Сабақтың тақырыбы:
|
Тұңғыш қазақ конькишісі. Ырықсыз етіс
|
Сабақ негізделген оқу мақсаттары
|
6.1.3.1 – тыңдалған мәтіннің мазмұнын түсіну, детальді ақпаратты анықтау
|
Сабақтың мақсаттары:
|
Барлық оқушылар орындай алады: тыңдалған мәтін мазмұнын түсінеді;
Оқушылардың көпшілігі орындай алады: детальді ақпаратты анықтайды;
Кейбір оқушылар орындай алады: мәтіннен етістің ырықсыз түрін ажыратады;
|
Тілдік мақсат
|
Оқушылар орындай алады: детальді ақпаратты анықтап, есімдік түрлерін ажырата алады;
Пәнге қатысты сөздік қор мен терминдер: сырғанау өнері, мәнерлеп сырғанау, ырықсыз етіс
Талқылауға арналған сұрақтар:
Мәнерлеп сырғанау өнері туралы не білесің?
Әлемдік, қазақстандық коньки спортының шеберлері кімдер?
|
Бағалау критерийлері
|
тыңдалған мәтін мазмұнын түсінеді;
детальді ақпаратты анықтайды;
мәтіннен етістің ырықсыз түрін ажыратады;
|
Пәнаралық байланыс
|
қазақ әдебиеті, тарих
|
Құндылықтарға баулу
|
«Мәңгілік Ел» жалпыұлттық идеясының ұлтжандылық, Отанды сүю құндылықтарын дарыту.
|
|
|
Алдыңғы оқу
|
Тұңғыш қазақ конькишісі туралы біледі;
|
Сабақтың жоспары
|
Жоспарланғануақыт
|
Сабақ барысы:
|
Бағалау түрлері
|
Басталуы
10 минут
3 минут
Жаңа білім
10 минут
10 минут
|
І. Ұйымдастыру кезеңі. «Бас бармақ» тәсілі арқылы оқушылардың көңіл күйін сұраймын.
Үй тапсырмасын тексеру. «Соңғы сөз» әдісі арқылы үй тапсырмасын сұраймын. «Жаңбыр тамшылары» әдісі арқылы оқушыларға сұрақ қоямын. Жауабын білетін сынып оқушылары орындарынан тұрады. Сұраққа жауап берген оқушы орнына отырады.
Етістік деген не?
Болымды етістік деген не?
Болымсыз етістік деген не?
Етіс деген не?
Өздік етіс деген не?
Өзгелік етіс дегеніміз не?
Балалар, біз сабақ тақырыбын білеміз. Сабақта тапсырмалар орындау үшін біз нені білу керекпіз?
(оқушы жауабы тыңдалады)
Оқушылармен сабақ мақсатын анықтаймыз.
6.1.3.1 – тыңдалған мәтіннің мазмұнын түсіну, детальді ақпаратты анықтау
Сабақ мақсатына жету үшін тапсырмалар орындайық. Балалар, мәнерлеп сырғанау өнері туралы не білесің? Әлемдік, қазақстандық коньки спортының шеберлері кімдер? (оқушы жауабы тыңдалады). Олай болса, осы тақырып бойынша мәтінді тыңдайық.
Тыңдалым тапсырмасы. Оқушылар мәтінді тыңдайды.
Тапсырма
Мәтінді мұқият тыңдап, ұсынылған сұрақтарға жауап беру арқылы детальді ақпараттарды анықтаңыз.
Бағалау критерийі
мәтіннің мазмұнын анықтайды;
детальді ақпаратты анықтайды.
Дескриптор
мәтіннің мазмұнын анықтайды;
детальді ақпаратты анықтайды.
Жарайсыңдар, балалар! Детальді ақпаратты анықтадыңдар.
«Иә немесе жоқ» әдісі
Етістік, үстеу сөздерінің орнына жұмсалатын сөздер есімдік деп аталады ма? (жоқ)
Есімдіктер құрамына қарай екіге бөлінеді ме? (иә)
Есімдік мағынасына қарай сегіз топқа бөлінеді ме? (жоқ)
Фонетика сөз таптарын зерттейтін сала ма? (жоқ)
Тіліміздегі жаңа ұғымды білдіретін сөздер термин сөздер ме? (жоқ)
Тапсырма.
Денис Тен 1993 жылы туған, теннис, акробатика, таэквандо, каратэ және жүзумен айналысқан, музыка мектебі, ән салған, 2014 жыл, 2013 жыл, күміс медаль, 19 жас
Бағалау критерийі
|
«Бас бармақ»
«Соңғы сөз»
«Жаңбыр тамшылары»
|
Аяқталуы
Сабақты бекіту
8 минут
|
Рефлексия «Неге? Неге? Неге?» әдісі арқылы оқушы сабақтан түсінгенін айтып, сөз соңында «Неге?» деген сөзбен аяқтайды.
|
Барлығы бірге орындайды
|
Үй тапсырмасы
|
5-тапсырма, 143-бет
|
|