Сабақтың тақырыбы: Тіл-қарым-қатынас құралы. Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары



Дата22.09.2022
өлшемі231,24 Kb.
#150296
түріСабақ
Байланысты:
6-сынып 05.09.22


Бөлім:

Мәдениет: Тіл және қарым-қатынас

Педагогтің аты-жөні:

Уразбаева Базаргүл

Күні:

05.09.2022ж

Сынып: 5

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы:

Тіл-қарым-қатынас құралы.

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары:

5.4.1.1 қазақ тілінің дыбыстар жүйесін, үндестік заңын, емлелік ерекшеліктерін ескере отырып, орфографиялық нормаға сай жазу

Сабақтың мақсаты:

Барлық оқушылар орындай алады:
қазақ тілінің дыбыстар жүйесін, үндестік заңын, емлелік ерекшеліктерімен танысады.
Көпшілік оқушылар орындай алады:
Оқылым мәтінінен дыбыстарды тауып жазады.
Кейбір оқушылар орындай алады:
Тапсырмаларды толық орындайды,ережені ескере отырып, орфографиялық нормаға сай жазады.



Сабақтың кезеңі/уақыт

Педагогтың әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы :

I. Ұйымдастыру кезеңі.
1.Оқушылармен амандасамын.
2. Психологиялық ахуал («Білім шаңырағы» әдісі) Ой қозғау:
Төмендегі жұмбақтарды шешіп қарайық.
Құмайда бар, суда жоқ,
Тұманда бар, буда жоқ.
Биікте бар, ойда жоқ,
Киікте бар, қойда жоқ.

Мұғаліммен амандасады.
Топқа бөлінеді.
Дескриптор:
-жұмбақты шешеді
-сұрақтарға жауап береді.

ҚБ: Сұрақ-жауап қоя отырып, мақтау, мадақтау арқылы бағалаймын.

Сұрақ -жауап
Топқа бөлу




Сабақтың ортасы:

Жаңа сабаққа.
Ережемен таныс болыңыздар.




1-тапсырма: Сөздердегі түсіп қалған әріптерді орнына қойып жаз.
Қолдан..лады, қарым-қат...нас, жетк...зеді, күй...ніші, көз...арас, оқу..ық, дыбы...тар, әлі...би.


2-тапсырма. Жазылым. Сөз ішіндегі немесе сөз тіркесіндегі дауысты дыбыстардың айтылу ымен жазылуында айырмашылық бола ма? Қандай жағдайларда орын алатынын кестеде мысалдар арқылы береді.

Екі дауысты дыбыстың бреуі түсіп қалады.

Қатар келген екі дауысты дыбыстар сақталады







3-тапсырма: Оқылым мәтініндегі дауысты дыбыстарды теріп, мына кесте бойынша жазып шық.

Тілдің қатысына қарай

Жақтың қатысына қарай

Еріннің қатысына қарай

Жуан

Жіңішке

Ашық

Қысаң

Еріндік

Езулік



4-тапсырма. Оқылым мәтінінен дауыссыз дыбыстарды теріп, мына кесте бойынша жазып шық.

Қатаң дауыссыздар

Ұяң дауыссыздар

Үнді дауыссыздар













Дескриптор:
-ережемен танысады;
-сұрақтарға жауап береді;

Дескриптор:
-сөздердегі түсіп қалған әріпьерді анықтайды;
-әріптерді орнына қойып, көшіріп жазады.


Дескриптор:
-мәтінді оқиды;
-мәтіннен дауысты дыбыстарды табады;
-кестеге салып жазады;
-дауыссыз дыбыстарды табады;
-кестеге толтырады.

ҚБ: «Үш шапалақ» әдісі


ҚБ: «Бас бармақ» әдісі


ҚБ: «Жапондық бағалау» әдісі





А-3 парағы








Сабақтың соңы:

Сабақты қорытындылау
«INSTER» картасы

VНені білемін?

-Ненені білмеймін?

+Мен үшін жаңалық?

?мені таң қалдырғаны?
















Оқушылар сабақтан алған әсерлері туралы ой бөліседі.



mektep.edu.kz электрон
дық журналына формативті бағалау қойылады

Кесте

Үйге тапсырма:

Үйге тапсырма: 13-тапсырма











Достарыңызбен бөлісу:




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет