Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі:
3.4 Биосфера
|
Мектеп:
|
Күні:
|
Мұғалімнің аты-жөні: әйдесова А.Б.
|
Сынып:7
|
Қатысқандар саны:
Қатыспағандар саны:
|
Сабақтың тақырыбы
|
Туған өлкенің флорасы мен фаунасы
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары
(оқу бағдарламасына сілтеме)
|
7.3.4.5- өлкенің өсімдік жамылғысын біледі;өлкеге тән жануарлар дүниесін біледі;Қызыл кітап деген не екенін және өңірдің Қызыл кітабына кірген жануарларды біледі.
|
Сабақ
мақсаттары
|
Қызыл кітап деген не екенін біледі.
ШҚО-ның өсімдік жамылғысы мен жануарлар дүниесін біледі;
Қызыл кітабына кірген жануарлар мен өсімдіктерді анықтайды
|
Жетістік критерийлері
Дағдылар:
Білу және түсіну,
қолдану,
|
Қызыл кітап деген не екенін біледі.
ШҚО-ның өсімдік жамылғысымен танысады
ШҚО-ның жануарлар дүниесімен танысады
Қызыл кітабына кірген жануарлар мен өсімдіктерді анықтайды
|
Тілдік мақсаттар
|
Пәндік лексика және терминология:
Қызыл кітап, өсімдіктер жамылғысы мен жануарлар дүниесі, өлке табиғаты, жер бедері
Оқытудың тілдік мақсаты:: Оқылым: Мәтінді оқи отырып ШҚО-ның өсімдік жамылғысы мен жануарлар дүниесі түрлері мен таралуы туралы зерделейді.
Тыңдалым: Оқушылардың өзара пікір алмасуы.
Айтылым, жазылым: Оқушылар Қызыл кітабына кірген жануарлар мен өсімдіктерді ауызша және жазбаша сипаттайды
|
Құндылықтарды
дарыту
|
Өзіне және айналадағыларға құрметпен қарау.
|
Пәнаралық байланыстар
|
биология
|
АКТ қолдану дағдылары
|
Интерактивті тақта, бейнефильм
|
Бастапқы білім
|
3.4 Биосфера.
|
Сабақ барысы
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері
|
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекеттер
|
Ресурстар
|
Сабақтың басы
0-3 мин
|
- Ұйымдастыру.
-Сәлемдесу. Оқушыларды түгендеу
«Ой шақыру»
Өз аймағыңызда кездесетін қандай өсімдіктер мен жануарларды білесіз?
Сабақтың тақырыбы, мақсатымен таныстыру
|
|
Сабақтың ортасы
6 мин
|
Бейнефильм «Қызыл кітап»
|
Интерактивті тақта
|
6 мин
23 мин
|
Тапсырма 1.
Оқушыларға мәтіндер таратылады:
1-топ: ШҚО- ның өсімдіктер дүниесі
2-топ: ШҚО-ның жануарлар дүниесі
3 топ:Қызыл кітапқа енген жануарлар мен өсімдіктер
Қалыптастырушы бағалау.
Бағалау критериі
|
Дескриптор
|
ШҚО-ның өсімдік жамылғысымен танысады
ШҚО-ның жануарлар дүниесімен танысады
Қызыл кітабына кірген жануарлар мен өсімдіктерді анықтайды
|
ШҚО-ның өсімдік жамылғысы мен жануарлар дүниесінің түрлері және таралу аймақтарымен танысады
|
«Бас бармақ» әдісі арқылы бағалау
Кері байланыс
«Биосфера бөлімі бойынша жиынтық бағалау
|
Слайд 4-5
|
Сабақтың соңы
|
Үйге тапсырма
Жергілікті жердегі өсімдіктер мен жануарлар жайлы жазып келу
|
|
|
|
|
|
|
Саралау–оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз?
|
Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз?
|
Денсаулық және қауіпсіздік техникасыныңсақталуы
|
|
|
|
Сабақ бойынша рефлексия
Сабақ мақсаттары / оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қолжеткіздіме?
Жеткізбесе, неліктен?
Сабақта саралау дұрысжүргізілді ме?
Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма?
Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен?
|
Бұл бөлімді сабақ туралы өз пікіріңізді білдіру үшін пайдаланыңыз. Өз сабағыңыз туралы сол жақ бағанда берілген сұрақтарға жауап беріңіз.
|
|
Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?
Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?
Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік /қиындықтары туралы нен ібілдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет?
|