Күні:
|
3.02.2020
|
Сыныбы:
|
4
|
Сабақтың тақырыбы
|
Video pad ммкіндіктері.Бейнені өңдеу БЖБ№3.
|
Оқу мақсаты
|
Бейнелер жасау
бейнеклиптерді жасау;
|
Сабақтың мақсаты
|
Барлық оқушылар:
Бейнемен жұмыс істеу үшін қажетті құрылғылардың мысалын келтіру
Бейнені өңдейтін бағдарламалардың мүмкіндіктерін сипаттау
|
Бағалау критерийлері
|
Бейнемен жұмыс істеу үшін қажетті құрылғылардың мысалын келтіреді.
Бейнені өңдейтін бағдарламалардың мүмкіндіктерін сипаттайды
|
Тілдік мақсаттар
|
Пәндік лексика және терминология:
Диалогтар мен жазу үшін пайдалы сөз тіркестері:
Бейнеклиптерге әрелер мен ауысуларды не үшін қолданады (1-сурет)?
Бейнеклиптерге дыбыс немесе әуендерді қалай жазуға болады?
|
Құндылықтарға баулу
|
4. Өмір бойы оқу, Қазастандық патриотизм және азаматтық жауапкершілік дағдысы қалыптасады.
|
Пәнаралық байланыстар
|
Ағылшын тілі, Орыс тілі, Дүниетану, т.б.
|
Алдыңғы білім
|
Бейнені өңдеу.
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері
|
Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері
|
Ресурстар
|
Сабақтың басы
2 мин.
15 мин.
|
Ұйымдастыру кезеңі:
Оқушылармен амандасу, түгелдеу.
Бір-біріне сәттілік тілеп, ынтымақтастық атмосферасын орнату.
БЖБ№3
Топтастыру: «Мозайка» әдісі
Арнайы қиылған фигуралар арқылы 2 топқа бірігеді.
Құрастырылған қағазда табиғат және камераның суреті бейнеленген, топ атауы сол суретпен тілекей қатысты болады.
1 топ - Табиғат.
2 топ – Камера.
(Ұ) Ой қозғау! «Сен маған мен саған» әдісі.
Оқушылар бір-біріне допты лақтырып сұрақтар қояды, тосып алған оқушы жауап береді.
|
Қағаз қиынды-лары
Доп.
|
Сабақтың ортасы
10 мин.
10 мин.
|
Тапсырма:_«Айналмалы_бекеттер'>(Т) Оқулықпен жұмыс. «Айналмалы бекеттер» әдісі.
Тапсырма: «Айналмалы бекеттер» әдісі арқылы мәтінді топта оқып, талдап, келесі топпен ой бөліседі.
(Ұ) Компьютермен жұмыс.
Тапсырма: Оқулықтағы берілген нұсқаулық бойынша практикалық жұмысты жасайды.
1.Интернеттен табиғат құблыстардың бірінің бейнеклипін компьютеріңдегі «Бейне» бумасына көшіріп сақта.
2.VideoPad-тта Добавить файл командасы орындап, «Бейне» бумасындағы файлды аш.
3.Бейнеәсер (Видеоэффект) – Көркемдік (Художественный) –Мультфильм комдаларын орындап, бейнеклипке мультфильм әсерін бер.
4.Ауысулар (Переходы) – Сөну (Угасания) – Әлсіреу (Затухания) коман-даларны орындасаң, бейнеклип соңына қарай біртіндеп сөніп аяқталады.
5.Добавить файл командасы қызметін қолданып табиғат жайлы әуенді өңдеу алаңына қос. Әуенді аудио жолаққа орналастыр. Бейнеклиптің ұзақтығымен әуеннің ұзақтығын тінтуір көмегімен сәйкестендір.
6.Ойнату (Воспроизведения) батырмасы арқылы бейнеклиптің тамашала.
Дескриптор
|
Қалыптастырушы бағалау
|
-Интернеттен табиғат құблыстардың бірінің бейнеклипін компьютеріңдегі «Бейне» бумасына көшіріп сақтайды.
-VideoPad-та Добавить файл командасы орындап, «Бейне» бумасындағы файлды ашады.
-Бейнеәсер – Көркемдік –Мультфильм комдаларын орындап, бейнеклипке мультфильм әсерін береді.
-Добавить файл командасы қызметін қолданып табиғат жайлы әуенді өңдеу алаңына қосады.
|
«Баспалдақ» әдісі.
|
|
Жұмыс дәптері
Оқулық.
АКТ, оқулық
|
Сабақтың соңы
5 мин.
|
Рефлексия:
(Т) Топтық талдау!
«Үшбұрыштар тобы» - Бейнеклипті дайындау қандай қадамдардан тұрады?
«Төртбұрыштар тобы» - Бейнеклиптерге бейнеәсерлер мен ауысуларды қоданудан мақсат не?
Үй тапсырмасы:
/Цифрлық құрылғылар көмегімен қыс мезгі-ліндегі үй өсімдіктерінің тіршілігі жайлы 3 минуттық бейнеклип дайында. Мүмкіндікке қарай үй өсімдіктерінің тіршілігін әнгімелейтін автордың сөзін кірістір (өз сөзіңмен әңгімелеген дыбысты бейнеклипті өңде). Бейнеклипті CD дискке жаз/.
|
|