Сабақтың тақырыбы: Зат есім Мұғалімнің аты-жөні : А. Мараханова



бет1/6
Дата17.06.2018
өлшемі1,27 Mb.
#42330
түріСабақ
  1   2   3   4   5   6

Күні 6.02.2017ж Пәні: қазақ тілі

Сабақтың тақырыбы:Зат есім

Мұғалімнің аты-жөні :

А.Мараханова.







СЫНЫП:2


Қатысқан оқушылар саны:


Қатыспаған оқушылар саны:



















Сабақ негізделген оқу мақсаттары:


Оқушыларға зат есім жайлы түсінік бере отырып, сұрақтар қоя білуге үйрету.
Жаңа технология элементтерін пайдалана отырып шығармашылық қабілеттерін дамыту. Сауатты, көркем жазуға, өзара ынтымақтастыққа, шапшаң ойлай білуге баулу.

Сабақтан күтілетін нәтиже:

1-деңгей (білу, түсіну)

Оқушылардың барлығы мынаны орындай алады

Зат есім жайлы түсінеді біледі



2-деңгей (қолдану, талдау)


Оқушылардың көбісі мынаны орындай алады.

Зат есімді табады ,талдайды олардан сөйлем құрайды.



3-деңгей (жинақтау, бағалау)


Оқушылардың кейбіреулері мынаны орындай алады:

Зат есімдерді табады , олардан сөйлем құрап айтады және жазады.



Тілдік мақсат:

Зат есімді табу

Ресурстар:

Оқулық,дәптер,қалам сап,стикерлер.



Пәнаралық байланыс:

Ана тілі бейнелеу


Алдыңғы оқу

Сөз таптары

Сабақтың жоспары

Сабақ барысы және жоспарланған уақыт

Берілетін тапсырмалар және қолданылатын

әдістер

Бағалау критерийлері және жұмыс түрлері

Ұйымдастыру кезеңі

3 минут

Шаттық шеңбер әдісі

Бір -біріне жылы лебіздерін білдіреді

Бүгін бізде ерекше

Сабақ болып жатыр ғой.

Тәртіп, оқу деңгейін,

Ұстаздар көріп отыр ғой.

Ал тәртіпті болайық

Жақсы оқып әр күнде

Білім керек әркімге.

Топқа бөлу



Оқушылар шеңберде жиналып,мұғаліммен бірге бүгінгі сабаққа сәттілік тілейді.

Үй тапсырмасын сұрау.

5 минут

1-деңгей (білу, түсіну)

Ыстық орындық әдіс

Түбір мен қосымша дегеніміз не?



Дұрыс жауаптарға

1 балл қойылады



2-деңгей (қолдану, талдау)


Жұрнақ пен жалғау дегеніміз не?

Сөздерге жұрнақ пен жалғаудың қайсысы бірінші жалғанады?



Дұрыс жауаптарға

2 балл қойылады



3-деңгей (жинақтау, бағалау)


Сөз таптары нешеге бөлінеді?

Зат есім дегеніміз не?

327-жаттығу Ұста туралы әңгіме құрау.

Ұста кім?



Дұрыс жауаптарға

3 балл қойылады





Жаңа сабақ

12 минут
Қызығушылықты ояту:


Көркем жазу әдісі ойыны

А дыбысынан басталып а-дыбысынан аяқталатын зат есімдерді жазу

мысалы: ара,ала аға апа,ана,алма

Кезбе тілші әдісімен

Абай туралы мәлімет беру.

328-жаттығу Сөйлемдерді көшіріп жаз.Зат есімдерді тап.

Топтық жұмыс 1-2-3 топ

329-жаттығу Көп нүктенің орынына кім? сұрағына жауап беретін сөздер тауып жаз.

1-топ 2-топ 3-топ

Әскерлер мұғалімдер жастар

Әкелер әйелдер достар

Әжелер әкімдер құрдастар

330-жаттығу Суреттегі -аң құстардың аттарын қатыстырып сөйлемдер құра

1-топ 2-топ 3-топ

Үкі түлкі бұғы

331-жаттығуКім ?сұрағына жауап беретін сөздерді кімдер ? сұрағына жауап беретін сөздерге айналдырып айт.Неліктен кімдер ? сұрағына жауап береді бұл сөздер дәлелде.

Ұсталар,зергерлер,жазушылар,дәрігерлер.











Сабақты бекіту

15 минут

1-деңгей (білу, түсіну)

332-жаттығу Сурет бойынша әңгіме құра.

1-деңгей


2-деңгей

3-деңгей


Ережені жатқа айту























Үйге тапсырма

5 минут

1-деңгей (білу, түсіну,қолдану,талдау)

332-жаттығу

Сурет бойынша әңгіме құра







































Рефлексия

Сабақтың мақсаты мен сабақта жоспарланған іс-әрекеттерді орындауда не тиімді болды?




Сабақтың мақсаты мен сабақта жоспарланған іс-әрекеттерді орындауда не тиімсіз болды?





Келесі сабақта өз жоспарыңызға қандай өзгерістер енгізген болар едіңіз?








Сабақтың тақырыбы: Қайталау. математика 9.02.2017ж


Мұғалімнің аты-жөнім:А. Мараханова.

СЫНЫП:2г


Қатысқан оқушылар саны:


Қатыспаған оқушылар саны:

Сабақ негізделген оқу мақсаттары:


Оқушыларға өткен тақырып бойынша есеп құрастыруды есептеп шығаруды үйренеді,оларға кері есептердіде құрастырып шығарады.Пішіндердің периметрін табады.

Сабақтан күтілетін нәтиже:

1-деңгей (білу, түсіну)

Оқушылардың барлығы мынаны орындай алады.

Пішіндердің периметрін табады



2-деңгей (қолдану, талдау)


Оқушылардың көбісі мынаны орындай алады:.

шаршы сызады және периметрін табады қосу мен азайту амалдарын баған түрінде жазады ,талдайды.




3-деңгей (жинақтау, бағалау)


Оқушылардың кейбіреулерімынаныорындайалады:

шаршы сызады периметрін табады, қосу мен азайту амалдарын баған түрінде жазып есептеп талдап , дәлелдейді.





Тілдік мақсат:

шаршы сызуды түсіндіру.

Ресурстар:

Топтық жұмыс, ой қозғау, миға шабуыл, бағалау, ой толғаныс, сұрақ-жауап, кері байланыс. 

Пәнаралық байланыс:

Әдебиеттік оқу,


Алдыңғы оқу

қайталау


Сабақтың жоспары

Сабақ барысы және жоспарланған уақыт

Берілетін тапсырмалар және қолданылатын

әдістер

Бағалау критерийлері және жұмыс түрлері

Ұйымдастыру кезеңі

3 минут

Каридор әдісімен бір-біріне жылы лебіздерін білдіреді.




Үй тапсырмасын сұрау.

5 минут

1-деңгей (білу, түсіну)

Кезбе тілші әдісі

Үшбұрыштың бұрышы нешеу?Қабырғасы нешеу?Төбесі нешеу?Периметрін табуға бола ма?Екі бірдей үшбұрыштан қандай фигура шығады



Оқушылар шеңберде жиналып,мұғаліммен бірге бүгінгі сабаққа сәттілік тілейді.

2-деңгей (қолдану, талдау)


«Төртбұрыш» тобына:Төртбұрыштың бұрышы нешеу?Қабырғасы нешеу?Төбесі нешеу?Периметрін қалай табар едіңдер?Төртбұрыштың бір бұрышын кесіп алса, неше бұрышы қалар еді

Оқушылар шеңберде жиналып,мұғаліммен бірге бүгінгі сабаққа сәттілік тілейді.

3-деңгей (жинақтау, бағалау)


«Шаршы» тобына:Шаршының бұрышы нешеу?Қабырғасы нешеу?Төбесі нешеу?Шаршының қабырғалары қандай болады?Шаршының ең жақын тегі қай фигура? ТІК ТӨРТБҰРЫШ


Оқушылар шеңбердежиналып,мұғаліммен біргебүгінгісабаққа сәттілік тілейді.

Жаңа сабақ

12 минут
Қызығушылықты ояту:


1-тапсырма

Сатылғаны-? 48кг алма Болғаны-100кг

Сатылғаны-40кг алма Қалғаны-?

Ш: 100-48-40 12 Ж:12кг

Ә) Сатылғаны- ? алма Болғаны-100кг

Сатылды-40кг алма

Қалғаны-10кг

Ш.100-40-10 50 Ж: 50кг

2-тапсырма

Түске дейін-30кг қант

Түстен кейін-? 7 кг кем барлығы-?

Ш:30+(30-7) 53 Ж: 53

Ә) Түске дейін-? 7кг артық

Түстен кейін-23 кг Барлығы-?

23+(7+23) 53 Ж: 53

3-тапсырма

(48+26)-38 (84-16)+19

(77+13)-46 18+(80-27)

100-(26+14) 100-(63+27)

(100-53)+12 (100-67)+45

4-тапсырма

2сағ 45мин+2сағ15мин 3сағ50мин+1сағ10мин

5сағ33мин-1сағ37мин 4сағ45мин-1сағ 45мин

7-тапсырма

+17 +19 +16 +29 +39 +36 +69 18

28 36 39 16 56 89 36 27

45 55 55 45 95 95 95 45





Сабақты бекіту

15 минут

1-деңгей (білу, түсіну)

Х+32 85

Х 85-32


Х 53

53+32 85


85 85

Жұптық жұмыс.

Дұрыс жауаптарға 1 балл қойылады



2-деңгей (қолдану, талдау)

74- х 33

Х 74-33


Х 41

74-41 33


33 33

Жұптық жұмыс.

Дұрыс жауаптарға 1 балл қойылады



3-деңгей (жинақтау, бағалау)

Х-28 56

Х 56+28


Х 84

84-28 56


56 56

Жұптық жұмыс.

Дұрыс жауаптарға 1 балл қойылады



Үйге тапсырма

5 минут

1-деңгей (білу, түсіну)

6-тапсырма

3см,4см және 5см үшбұрыштың периметрін табады



Тапсырманы орындағанға «3» баға қойылады


2-деңгей (қолдану, талдау)

3дм, периметрін тап 3дм және 3дм

Тапсырманы орындағанға «3» баға қойылады


3-деңгей (жинақтау, бағалау)



7м,6м,10м периметрін тап

Тапсырманы орындағанға «3» баға қойылады


Бағалау






Кері байланыс







Рефлексия

Сабақтың мақсаты мен сабақта жоспарланған іс-әрекеттерді орындауда не тиімді болды?




Сабақтың мақсаты мен сабақта жоспарланған іс-әрекеттерді орындауда не тиімсіз болды?





Келесі сабақта өз жоспарыңызға қандай өзгерістер енгізген болар едіңіз?











Күні 9.02.2017ж Пәні: қазақ тілі

Сабақтың тақырыбы:Етістік.

Мұғалімнің аты-жөні :

А.Мараханова.







СЫНЫП:2


Қатысқан оқушылар саны:


Қатыспаған оқушылар саны:



















Сабақ негізделген оқу мақсаттары:


Оқушыларға етістікті сөз табы ретінде таныту. Етістік пен зат есімнің байланысы, сөйлем құрайтын жаттығулар, тапсырмалар орындау барысында байқату. Оқушылардың сөздік қорын байыту, байланыстырып сөйлеуін, ой - өрісін, есте сақтау, шығармашылық қабілеттерін дамыту. Грамматикалық және орфографиялық сауаттылыққа үйрету

Сабақтан күтілетін нәтиже:

1-деңгей (білу, түсіну)

Оқушылардың барлығы мынаны орындай алады

Оқушылар етістік туралы түсінеді,біледі.



2-деңгей (қолдану, талдау)


Оқушылардың көбісі мынаны орындай алады.

Етістікті табады ,талдайды олардан сөйлем құрайды.



3-деңгей (жинақтау, бағалау)


Оқушылардың кейбіреулері мынаны орындай алады:

Етістікті табады , олардан сөйлем құрап айтады және жазады.



Тілдік мақсат:

Етістікті табу

Ресурстар:

Оқулық,дәптер,қалам сап,стикерлер.



Пәнаралық байланыс:

Ана тілі бейнелеу


Алдыңғы оқу

Жалқы және жалпы есім

Сабақтың жоспары

Сабақ барысы және жоспарланған уақыт

Берілетін тапсырмалар және қолданылатын

әдістер

Бағалау критерийлері және жұмыс түрлері

Ұйымдастыру кезеңі

3 минут

Шаттық шеңбер әдісі

Бір -біріне жылы лебіздерін білдіреді



Оқушылар шеңберде жиналып,мұғаліммен бірге бүгінгі сабаққа сәттілік тілейді.

Үй тапсырмасын сұрау.

5 минут

1-деңгей (білу, түсіну)

Етістік деген дегеніміз не?

Дұрыс жауаптарға

2 балл қойылады



2-деңгей (қолдану, талдау)


Етістік дегеніміз не?

Дұрыс жауаптарға

2 балл қойылады



3-деңгей (жинақтау, бағалау)


353-жаттығуды с- Зат есім дегеніміз не?
- Кім? Не? деген сұрақтар қай уақытта қойылады?
- Жалқы есім дегеніміз не? Мысал келтір.
- Жалпы есім дегеніміз не? Мысал келтір
- Зат есімнің жекеше түрі мен көпше түрі деген не?
- Көптік жалғауларды ата.

Зат есімнің жекеше және көпше түрлерін сурет арқылы айту




Жаңа сабаққа дегенқызығушықтарыоянып,ерешеынтамекіріседі.

Жаңа сабақ

12 минут
Қызығушылықты ояту:


360-жаттығу Мәтінді түсініп оқып,етістіктерді тап.

Алынады,өсіріледі,ашылады,көрінеді.

361-жаттығу Жұмбақты жатқа жаз,шешуін тап.

Үкі.


362-жаттығу Топтық жұмыс

Етістіктерді қойылған сұрақтарына қарай екіге топтастыр.



Жаңа сабаққа деген қызығушылықтары оянып,ерекше ынтамен кіріседі.







Сабақты бекіту

15 минут

1-деңгей (білу, түсіну)

364-жаттығу арыстан туралы ертегі құра дәлелде

1-деңгей


Неліктен себебін түсіндір

2-деңгей

Дәлелдеу

3-деңгей


Ережені жатқа айту






















Үйге тапсырма

5 минут

1-деңгей (білу, түсіну,қолдану,талдау)

363-жаттығу

Ұйқасын тап.







































Рефлексия

Сабақтың мақсаты мен сабақта жоспарланған іс-әрекеттерді орындауда не тиімді болды?




Сабақтың мақсаты мен сабақта жоспарланған іс-әрекеттерді орындауда не тиімсіз болды?





Келесі сабақта өз жоспарыңызға қандай өзгерістер енгізген болар едіңіз?







Достарыңызбен бөлісу:
  1   2   3   4   5   6




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет