Сабақтың тақырыбы: Заттарды санау. Реттік санау Сабақ негізделген Оқу мақсаты



Дата14.12.2021
өлшемі355,15 Kb.
#100430
түріСабақ
Байланысты:
01.09 мат 1-сынып
01.09 мат 1-сынып

Сабақ:Математика

Мектеп: С.Сейфуллин

Күні:01.09.20 ж

Мұғалімнің аты-жөні: А.Орынбаева

Сабақтың тақырыбы:

Заттарды санау.Реттік санау

Сабақ негізделген

Оқу мақсаты:



1.1.1.1. натурал сандардың және нөл санының құрамын түсіну.10 көлеміндегі сандарды,тура және кері санау,олардың натурал сандар қатарындағы орнын анықтау


Сабақтың мақсаттары

Барлық оқушылар істей алады:

10 көлеміндегі сандарды тура және кері санайды.







Оқушылардың көпшілігі істей алады:

10 көлеміндегі сандардың құрылу жолын түсіндіреді.

Кейбір оқушылар істей алады:

Санның құрамын біледі санайды,орнын анықтайды.






Тілдік мақсат

Түйін сөздер: санау-считат, асық-асык,

реттік-порядок,зат-предмет

Бағалау критерийлері

10 көлеміндегі сандардың құрылу жолын түсіндіреді.

10 көлемінде тура және кері бағытта санайды.

Сандардың натурал сандар қатарындағы орнын анықтайды.


Алдыңғы оқу

Натурал сандарды тура және кері санау

Жоспар




Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Жоспарлаған іс-әрекет

Ресурстар

Сабақтың басы


Ұйымдастыру кезеңі

Ширату жаттығу

Біз балдырған баламыз,

Құстай қанат қағамыз.

Дүниені аралап,

Оқып білім аламыз.

«Шашылған санды орнына қой» ойынын ойнату.

(С) Оқушыларды 10 санының маңыздылығын табу үшін саусақпен санату.






Сандар
Плакаттар

Суреттер




Сабақтың ортасы

(Ж) Сол қолдарына бір уыс асық алып,оларды санап,кімде көп аз екенін анықтайды..Өз нәтижелерін басқа жұппен салыстырады.Бірін-бірі смайликпен бағалайды.

(Ө) Оқушылар сыныптағы бөлмені зерттеп,заттардың санын анықтап,санды сандық түзуде белгілейді.




(Ж) Киімдегі түймелердің,үстелдегі заттардың санын анықтау.Шапалақ арқылы бағалау

Сергіту сәті. «Ұлытау»

Оқушылармен бірге сергіту сәтін жасау


Асық


Смайлик


Сабақтың соңы

Рефлексия

«Көз жұмып ойлану»әдісі

Оқушылар көздерін жұмып,мына сұрақтарға іштей жауап береді.

-Мен бүгін не білдім/үйрендім?

- Сабақта мен өзімді қалай сезіндім?

-Мен үшін не қызық болды?





Қосымша ақпарат







Саралау

Оқушылардың деңейіне қарай логикалық тапсырмалар беру



Бағалау

Оқушыларды смайлик,бағдаршам,қол белгілерімен бағалау



Пәнаралық байланыстар

Сауат ашу,Бейнелеу өнері,өмірмен,

Өзін-өзі тану пәндерімен байланыстыру.


Рефлексия








-Сабақ/оқу мақсаттары шынайы ма?

-Бүгін оқушылар не білді?

-Сыныптағы ахуал қандай болды?

-Мен жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды ма?

-Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен?



Сабақтың оқу мақсат шынайы құрылған.
Оқушы тура және кері санау ұғымын білді.

Баланың ойлау қаблеті дамыды.

Уақытты үнемдей алды.

Жоспарыма көптеген өзгерістер енгіздім.



Қорытынды бағамдау







Жалпы баға
Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да,оқу туралы да ойланыңыз?

1.
2.

Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да,оқу туралы да ойланыңыз?

1.
2.


Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім,келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет?


Достарыңызбен бөлісу:




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет