Сабақтың түрі : Дәстүрлі емес, экологиялық ертегі сабақ



Дата20.07.2020
өлшемі34 Kb.
#63403
түріСабақ


Тақырыбы : Сөйлем

Мақсаты : а) Білімділік : Сөйлем және оның түрлері .

ә) Тәрбиелік : Оқушыларға экологиялық тәрбие беру, табиғат анасы ондағы өсімдіктер дүниесі құстар тіршілігіне деген сүйіспеншілік сезімдерін тәрбиелеу .

б) Дамытушылық : Қазақ тілінің байлығы арқылы оқушының тілін дамыту, сауатты , көркем жазу дағдыларын қалыптастыру .

Сабақтың түрі : Дәстүрлі емес, экологиялық ертегі сабақ.

Көрнекілігі : Табиғат көрінісі бейнеленген тақырыптық мазмұнды сурет , жасалған құстардың суреті.

Сабақтағы жаңа технологиялар :

Сын тұрғысынан ойлау бағдарламасы :


  1. Қызығушылығын ояту

  2. Мағынаны тану

  3. Ой – толғаныс .

Сабақтың өтілу барысы :

  1. Ұйымдастыру кезеңі




  1. Оқушылардың білімді және саналы түрде меңгеруге дайындау .

  2. Білімді жан – жақты тексеру кезеңі .

1) Көркем жазу минуты .

Бір , екі үш ,

Қолға қалам алайық .

Салақтықтан қашпайық .

Әдемі етіп жазайық .

Әдемі жазған оқушыларды мадақтау.



  1. Балаларға ертегіні бастап айту .

1-тапсырма .

1,2,3,4,5,6 сандарының бойымен иректелген сызықтар арқылы әріптерді табу .

Ендеше балалар, біздің бүгінгі сабағымыздың тақырыбы

«Сөйлем »

Сөйлем сөзден құралады .

Тиянақты ойды білдіреді .
Е: Көгершін әрі қарай теректі емдейтін дәрігер іздеп жолға шығады . Ол жолда сауысқанды көріп, болған жағдайды баяндайды. Сауысқан тілегін орындамайды.

Ендеше біз мына тапсырманы орындайық .



139 – жаттығу (ауызша)

5 сөйлем бар.

Е: Көгершін енді қырғауылға жолығып , болған жағдайды баяндайды . Ол да тілегін орындамайды.



140- жаттығу . Ребусты шешу . ( ауызша )

Е: Көгершін бұлбұлға жолығады .



141- жаттығу . (сурет бойынша әңгіме құрау )

Дәптерге жазып отыру .



Сергіту сәті

«Ұшты –ұшты » ойыны

Е: Көгершін аққуға жолығады. Ол да өз тіршілігі барын айтады.



142- жаттығу . Сөздерді өз орнына қойып, сөйлем құрау .

Е: Көгершін орманды кезіп жүріп бір құсқа жолығады. Ол құс теректі емдеп жазады


Проблемалық сұрақ : Ол қандай құс деп ойлайсыңдар ?

Балалар : - Тоқылдақ

- Олай болса бүгінгі ертегімізге қандай тақырып қоюға

болады.


- Тоқылдақ – орман дәрігері .
Қорытынды . нүкте

хабарлы

лепті сұраулы

леп белгісі сұрақ белгісі


Міне , содан бері әлгі терек жайқалып өсіп тұр екен.

Біз жасыл өсімдіктерді , ағаштарды күтсек , біздің денсаулығымызға пайдалы екенін білдіңдер .



Оқушыларды бағалау .

Бүгін бізде қонақта болған достықтың , әдеміліктің белгісі



Ақ көгершіннің құрметіне « Ақ көгершін » әнін орындайық .

Рахмет балалар , сабағымыз аяқталды.
Каталог: sabaq-kz -> attachment
attachment -> Қазақ тілі мен әдебиет пәні мұғалімі, филология магистрі Амирханова Сара Бекетқызы Коучинг жоспарының тақырыбы: «Lesson study – сабақты зерттеу әдісі»
attachment -> Сабақ тақырыбы: Химияның негізгі түсініктері мен заңдары Сілтеме
attachment -> Сабақтыңтақырыбы: 3 4
attachment -> Сабақ: Алкандардың қасиеттері. Алкандардың жеке өкілдері және қолданылуы
attachment -> Сабақтың түрі: Аралас сабағы Сабақ уақыты: 90 мин. Сабақтың педагогикалық мақсаты
attachment -> Сабақ Алматы қаласы Алатау ауданы «185 жалпы білім беретін мектеп» коммуналдық мемлекеттік мекемесі Бастауыш сынып мұғалімі Курманова Маржан Сеилхановна
attachment -> Сабақтың тақырыбы Сағат саны Мерзімі Оқып-үйренудің негізгі мақсаты
attachment -> Сабақтың мақсаты: оқушыларға алжапқыштың және бас орамалдың сызбасын есептеуді және құрастыруды үйрету


Достарыңызбен бөлісу:




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет