Сабақ тақырыбы:
|
Алғашқы функция және анықталмаған интеграл. Анықталмаған интегралдың негізгі қасиеттері.
|
Модуль /пән атауы:
|
Арнайыы білім беретін пәндер/
Математикалық талдау
|
Дайындаған педагог:
|
Сарсенов А.Б.
|
Күні:
|
«19» қазан 2023 ж.
|
1.Жалпы мәліметтер:
|
Курс, топ:
|
І, ИБ-20-1
|
Сабақтың түрі:
|
Жаңа сабақ
|
Сабақтың типі:
|
Жаңа білімді меңгеру сабағы
|
2.Мақсаты, міндеттері:
|
Алғашқы функция және анықталмаған интегралды табуды үйрету.
|
3. Күтілетін нәтижелер:
|
Студенттер 1) Алғашқы функция және анықталмаған интеграл ұғымын түсіндіреді;
2) Анықталмаған интегралды есептейді.
|
4.Қажетті ресурстар:
4.1.Оқу-әдістемелік құрал-жабдықтар, анықтамалық әдебиеттер:
|
1. Данко П.Е. Высшая математика в упражнениях и задачах, часть 1,2-Москва: ОНИКС, Минобразование, 2006ж.
2. Жәутіков О. Математикалық анализ курсы. - Алматы: Мектеп, 2000ж.
|
4.2.Техникалық құралдар, материалдар:
|
Интерактивті тақта, Презентация.
|
5.Әдіс-тәсілдер:
|
Сұрақ – жауап, Ой қозғау, «Кім жылдам?», «Бес саусақ» әдісі
|
6.Пәнаралық байланыс:
|
Информатика
|
7. Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт
|
Педагогтің әрекеті
|
Студенттің әрекеті
|
Ресурстар
|
Сабақтың басталуы
Ұйымдастыру кезеңі
(5 мин)
(15 мин)
|
Сабақтың мақсат–міндеттерімен, сабақ барысында орындалатын тапсырмалар мен бағалау критерийлерімен таныстыру.
Бағалау критерийлері:
50-69 ұпай «3»
70-89 ұпай «4»
90 ұпайдан жоғары «5»
«Ой қозғау» әдісі
Өтілген тақырып бойынша сәйкестендіру тапсырмасы беріледі. Алғашқы орындаған 3 студенттің жұмысын бағалап, жоғары ұпай жинаған студенттің жауабы тыңдалады (әр дұрыс жауап – 70 ұпай).
|
Студенттер сабақтың мақсат– міндеттерімен, тапсырмалар мен бағалау критерийлерімен танысады.
50-69 ұпай «3»
70-89 ұпай «4»
90 ұпайдан жоғары «5»
Өтілген тақырып бойынша сәйкестендіру тапсырмасын алады. Алғашқы орындаған 3 студент жұмысын бағалатып, жоғары ұпай жинаған студенттің жауабы тыңдалады (әр дұрыс жауап – 70 ұпай).
|
Интерактивті тақта, Презентация.
|
Сабақтың ортасы
(20 мин)
|
Жаңа сабақ: Алғашқы функция және анықталмаған интеграл. Анықталмаған интегралдың негізгі қасиеттері.
«Кім жылдам?» әдісі бойынша, бірінші шығарған студент есепті тақтаға жазып, өз ойымен бөліседі.
Дескриптор:
Алғашқы функцияны қалай табатынын біледі;
Анықталмаған интегралды таба алады;
Анықталмаған интегралдың қасиеттерін біледі.
|
Студенттер тақтада көрсетілген дәрісті ұғып алып, жаңа ақпаратпен танысады.
|
Интерактивті тақта, Презентация.
|
Сабақтың аяқталуы
(5 мин)
|
Сабақ бойынша рефлексия.
Студенттер бүгінгі сабақтан алған әсерлерін білдіреді.
«Бес саусақ» әдісі бойынша студенттер Google Forms қосымшасында келесі сұрақтардың бірін таңдау керек:
1.Бүгінгі сабақ сізге ұнады ма?
- Ия, ұнады
- Жоқ, ұнамады
2.Бүгінгі сабақта қолданылған әдіс-тәсілдер тиімді деп ойлайсыз ба?
- Тиімді
- Тиімсіз
3. Анықталмаған интегралды таба аласыз ба?
- Ия
- Жоқ
4.Сабақты басқару сізге қолайлы болды ма?
- Ия
- Қиындау болды
5.Бүгінгі сабақтағы көңіл –күйіңіз қалай болды?
- Өте керемет
- Жақсы
|