Сабақтың түрі: Кіріккен сабақ. Сабақ әдіс: тәсілдері: әңгімелеу, түсіндіру,сұрақ-жауап,ойын,музыкамен сүймелдеу



Дата25.08.2017
өлшемі31,06 Kb.
#26618
түріСабақ
Сабақтың тақырыбы:Ө.Тұрманжанов.Туған өлкем. О-Өжұп дауыстылар.
Сабақтың мақсаты: 1. Оқушыларға ақын жайлы қысқаша мәлімет беру, өлеңді түсініп, дауыстап , мәнерлеп оқыту арқылы оның идеясын ұғындыру.

2.Оқушылардың оқу дағдысын қалыптастыру,олардың ойлау қабілеттерін ,сөйлеу мәдениеттерін сөздік қорын молайтып, пәнге деген қызығушылығын дамыту.

3.Ұйымшылдыққа, ізденімпаздыққа, жолдастық қарым-қатынасқа үйрете отырып,өз елін ,жерін сүюге қорғауға тәрбиелеу.
Сабақтың түрі:Кіріккен сабақ.

Сабақ әдіс: –тәсілдері: әңгімелеу, түсіндіру,сұрақ-жауап,ойын,музыкамен сүймелдеу.

Технология: СТО технологиясы.

Пән аралық байланыс: Дүниетану. Музыка, матем, ағылшын

Сабақтың көрнекілігі:Слайдтар,ақынның суреті. Құлыншақтар ойыншығы,карточкалар.


  • Сабақ барысы:

Ұйымдастыру бөлімі:

Қызығушылығын ояту.

Ойын : 1Түстерді таңдау.Екі топқа бөлу.(Ептілер, Ізденгіштер.)

Балалар бәріміз ортаға шығамыз қане.

Арта қонақтарымыз келіп отыр әуелі солармен амандасып алалық. Енді мына алдымызда тұрған түстерді таңдап алайық.(Кімге қандай түс ұнайды?)

-Өте жақсы.Екі топқа бөлініп отыра қоялық.

-Балалар көк түсдеген өте өзіне сенімді,тек алға ұмытылатын ,тазалықты жақсы көретін адамдар қатарына жатадекен.

-Ал енді қызыл түс бұл алдарына мақсат қойғыш ,көңіл –күйлері бір қалыпта ,әдемілікті жақсы көретін адамдар қатарына жатады екен.

-Ал енді сол жақсы қасиеттерімізді көрсетеміз бе?

-Олай болса мына алдымыздағы ауылдарға саяхатқа шығамыз.Әр ауылда бізге берілген тапсырмалар бар,соны орындалық және ұпай жинаймыз өз тобымызға

-Ол үшін алдымыздағы құлыншаққа отырамыз.

Екі бала шығып отырады да тапсырманы алып орындарына барады.(Айша музыкамен сүймелдейді.)

-Ал енді қандай тапсырма дайындап қойған екен оқып жіберелік. Абай ауылының тапсырмасын оқиды.

Сұрақ-жауап.

-Сөз неден құралады?

-Дыбыс дегеніміз не?

-Әріп дегеніміз не?

-Дыбыстар неше түрге бөлінеді? -Дауысты дыбыс нешеге бөлінеді?( 10 м)

-Үй тапсырмасы: Отан өлеңін жатқа айту.(2шумақ айту.)

-Топқа ұпай беріледі.

-Балалар Отан деген сөзді қалай түсінесіздер?

-Енді келесі Ыбырай ауылынан тапсырма аламыз.Екі бала атқа мінеді.

-Оқулықпен және дәптермен жұмыс жасаңдар дейді.

-Жаңа сабақ.

-Дәптерімізді ашамыз күннің жадын жазамыз.

-Туған өлке өлеңін өзім оқып беремін. Музыка сүймелдейді.

-Талдаймыз.Бұл өлеңнің авторы Ө.Тұрманжанов.

-Слайдтан суреттін көрсетемін. Шымкент обылысы. Бөгенбай ауданы.Жалғызағаш ауылында дүниеге келіпті.Жазушы, ақын.

-Сөздікпен жұмыс. Жұпар- иісі аңқыған. Көркем- сұлу.

-Балалар осы өлеңде О-Ө дыбыстары келетін сөздерді атаңдаршы.

-Мыс: көркем,төккен, көгінде,осы .Қалай айтылып тұр.

-59-жаттығу.Жұмбақты көшіріп . Шешуін табу.(Көкек.)

-60-жаттығу.Орыны тап.Сөйлем құру.

-Мен анама гүл сыйладым.

-Қарылғаш балапандарына тамақ берді.

-Бал арасы гүлге қонды. Тс с.

-Өте жақсы балалар.(Ұпайларын беремін.)

-Келесі Мұқағали ауылындағы тапсырманы алып қайтамыз.

-Бұндағы тапсырма сіздерден ағылшын тілінен туған жер туралы қандай өлең жаттадыңдар деп сұрайды

-Сіздердің ағылшын апайларыңды шақыруға тура келіп тұр.

-(Жұмашева.А Б Өзі баға береді.)7м.

-Соңғы ауыл Жамбыл ауылы мұнда сіздерге сыйлық бар.


-Туған жер. Әнін үйрену.(Жұмашева. А С)7 м.

-Сергіту сәті.

-Мақал- мәтел сұралады.
Қорытынды: Сұрақ-жауап.Үйге тапсырма. Өлеңді жаттап келу.

Туған өлкем -өлеңінің авторы кім?



Туған жерді тағы қалай атауға болады?

Бағалау. Жинаған ұпайларын есептеп айтамын да қай топ жеңісте болғанын баяндаймын. Әр топ белсенділеріне топтағы оқушыларды бағалауға мүмкіндік беремін.(6мин)

Достарыңызбен бөлісу:




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет