Сабақтың түрі Паноромалық сабақ Сабақтың тақырыбы Оқу мен оқытудың тиімді әдістері



бет1/2
Дата11.02.2020
өлшемі383,96 Kb.
#57798
түріСабақ
  1   2
Байланысты:
Паноромалық сабақ
конкурс, Паноромалық сабақ



Мектеп: МДШО№24 орта мектеп

Күні: 04.01.2019

Мұғалімнің аты-жөні: Абдрахманова Ж.С. Сайышова Р.Т.

Қатысқандар: 11

Қатыспағандар:

Сабақтың түрі

Паноромалық сабақ

Сабақтың тақырыбы

Оқу мен оқытудың тиімді әдістері

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

  • Еліміздің ертеңгі болашағы жас ұрпақ болғандықтан, оларға терең де сапалы білім берудің жаңа әдіс-тәсілдерін құрастыру бүгінгі күннің өзекті мәселесі болғандықтан қазақ тілі мен әдебиеті және тарих сабақтарында жаңа әдіс-тәсілдерді қолдану арқылы сабақты тиімді өткізу.

Сабақтың мақсаты

Барлығы – оқытудағы әдіс-тәсілдердің тиімділігін біледі

Көпшілігі-әдіс-тәсілдерді сабақ барысында қолданады



Кейбірі-әдіс-тәсілдердің маңыздылығын түсінеді

Бағалау критерийі

  • Әдіс-тәсілдердің түрлерін анықтайды, берілген тапсырма бойынша өз ойын дәлелдеп жеткізеді.

Тілдік мақсаттар


  1. «Қара-жап-айт-жаз-тексер» техникасын қолдану арқылы жаңа сөздерді меңгереді. (оқылым, айтылым, тыңдалым, жазылым)

  2. Термин сөздер:

  3. Сөз тіркестері: Не білесіздер? Не ойлайсыздар?

Құндылықтарға баулу

Мәңгілік ел идеясының жалпыға бірдей еңбек құқығы 6 - тапсырмада іске асады.

Пәнаралық байланыс

Әдебиет, қазақ тілі, география

Тақырып бойынша алдыңғы білім


Жаңа оқу бағдарламасы бойынша белсенді оқу әдістерін пайдалану.





Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері


Ресурстар

Сабақтың басы


Психологиялық ахуал

  1. «Ну ормандағы жаңбыр»

Мақсаты: Мұғалімдер арасындағы қарым-қатынасты нығайтып, жағымсыз көңіл-күйден арылу, күш-қуат жинау. Иық, мойын омыртқаларындағы бұлшықет түйсінуінен арылту, босаңсыту.

  1. «Данышпан мен адам» аңыз.




  1. Миға шабуыл. «Мюнстенберг» әдісі: берілген әріптер бойынша тақырыпқа жол ашылады.

ДЫГАДАЮМЬТСТЬВДВОҚЫТУПЕПЕГОНОГМЕН ЫФЮВ

ФЮЖВЫБМОҚУДАҒЫЮММАБАААӘДІСНОРНОТӘСІЛДЕРЯЧСЮВМАП


АКТ-ны қолдану

Сабақтың ортасы



1 тапсырма.

“Дейін-кейін” әдісі

Панорамалық сабаққа дейін қандай әдіс-тәсілдерді білесіздер?

Дейін

Кейін





2. «Бір қадам алға...»

Мұғалім есіктен кіргеннен өткен

материалдарға байланысты сұрақтар қояды.

Жауап дұрыс болса,

бір қадам алға жылжиды, қате болса,

бір қадам артқа шегінеді.

Мұғалім столына жеткенше,

бірнеше сұрақ қою арқылы оқушылардың

зейінін сабаққа шоғырландырып алады


3.«Жұмбақ адам»

Ойынның мақсаты: В, С деңгейлі оқушыларды

сабаққа қатыстыру.

Оқушылардың ойлау және сөйлеу қабілеттерін,

сабаққа қызығушылықтарын арттыру.


Ойынның шарты: Оқушылардың алдына

ыдысқа салынып оқушылардың

есімдері салынып әкелінеді.

Сол есімі шыққан оқушылар үй тапсырмасын айтады.



  1. Жұптық жұмыс. Сөздікті меңгеру.

Жаңа сөздер: айырмашылық, ұқсастық, жайлы, мүмкіндік, ғимараттар

Оқушылар «Қара-жап-айт-жаз-тексер» техникасын қолдану арқылы жаңа сөздерді меңгереді.



  • Сөзге қараңыз

  • Оны жауып тастаңыз

  • Оны ауызша айтып шығыңыз

  • Оны есте сақтауыңыз бойынша жазыңыз

  • Жазғаныңызды тексеріңіз

  • Сөздермен сөйлем құраңыз 

Кері байланыс. «Екі тілек, бір жұлдыз

  1. “Бір тақырып, он ақпарат” әдісі

Мақсаты: Оқушының ой-өрісі, ойлау қабілетін дамыту

  1. «Әдеби үйірме» әдісі

1-топ Сілтеме табушылар. (Мәтіннің қызықты жерлерін табады)

2-топ Сұрақ қоюшылар. (Мәтіннің желісі бойынша топты ойландыратын сұрақ қояды)

3-топ Баяндаушы. ( Мәтін бойынша, топта өткен ой талқысы туралы баяндама жасайды.)

4-топ Ізденуші. ( Қосымша ақпарат, мәлімет жинақтайды)


5-топ Реттеуші. (Ой талқысына қатысады, кезекпен сөйлейді, тәртіпті, бәрінің қатысуын қадағалайды.)

Қалыптастырушы бағалауға арналған тапсырмалар.



  1. « Шығарма кестесі» әдісі (төменде берілген критерийлер бойынша тапсырманы орындайды)



  • Шығарманың аты

  • Авторы

  • Оқиға кезеңі

  • Оқиға орны

  • Басты кейіпкер

  • Негізгі идеясы

  • Мәтіндегі түйін сөз

  • Мәтінге сай келетін мақал-мәтел



  1. «Сыр сандық» әдісі

* бүгінгі сабақтан есте қалған 3 заттың атын жаз.

* осы аталған заттардың ішінен саған ұнаған үшеуін белгілеп, солар туралы толығырақ мәлімет жаз.



Қағаз таратылады.



Тапсырма жазылған плакат тақтаға ілінеді,

жазбаша орындайды.

Ватман қағаз, түрлі-түсті маркерлер.

Ватман қағаз, түрлі-түсті маркерлер.


Сабақтың соңы

Кері байланыс “Дейін-кейін” әдісі арқылы қорытындылау

Панорамалық сабаққа дейін қандай әдіс-тәсілдерді білесіздер?





«Бес саусақ» әдісі арқылы кері байланыс жасайды.

Бас бармақ – Басты мәселе?

Балан үйрек – Мен топта қалай жұмыс жасадым?

Ортан терек – Мен бүгін қандай білім алдым?

Шілдір шүмек – Маған сабақ ұнадыма? Неліктен?

Кішкентай бөбек – Мен сабақта өзімді қалай сезіндім?




Достарыңызбен бөлісу:
  1   2




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет