Ұзақмерзімдіжоспардыңбөлімі:
Long Term Plan Section:
|
8.3Аөткізгіштердіжалғау
Сonnecting wires
|
Мектеп:
|
Ақайдаржалпы орта мектебі
|
Күні:
Date:
|
30.01.2020ж
|
Мұғалімніңаты-жөні: НаримбаеваЗлиха
|
|
Сынып:
Grade:
|
8
|
Қатысқандардың саны:
|
Қатыспағандардың саны:
|
Сабақтыңтақырыбы
The topic of the lesson
|
Электртізбектері.
Өткізгіштерді тізбектей және параллель жалғау
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)
|
8.4.2.11 өткізгіштерді тізбектей және параллель жалғауда тізбек бөлігі үшін Ом заңын қолданып, электр тізбектеріне есептеулер жүргізу;
|
Сабақмақсаттары
LessonObjectives:
|
Барлықоқушыларүйренуітиіс:
|
Электр тізбектерініңэлементтерінатау;
Өткізгіштерді параллель және тізбектей жалғайды;
|
Оқушылардыңкөбісіүйренуітиіс:
|
Жалпыкедергінітабады.
Ом заңын қолданады.
|
Кейбіреулероқушыларүйренуітиіс:
Параллель жәнетізбектейжалғаужалғанудыңартықшылықтары мен кемшліктерінталдайды.
|
Бағалаукритерийлері
|
Оқушы оқу мақсатына жетеді, егер:
Тізбектей және параллель тізбектерді дұрыс жинайды;
Тізбек бөлігі үшін Ом заңын қолданып, ток күшін, кернеуді есептейді.
Тізбектің жалпы кедергісін есептейді.
Дұрыс қорытынды жасайды.
|
Тілдікмақсаттар
LanguageObjectives:
|
қазақша
|
русский
|
english
|
Тізбектей жалғануы
|
Последовательное подключение
|
seriesconnected in
|
Параллель жалғануы
|
Параллельное подключение
|
parallel connected
|
Түйін
|
Узел
|
Joint
|
Жалғауы
|
Подключение
|
Connection
|
Ток күші
|
Сила тока
|
current Resistors
|
Кернеу
|
напряжение
|
Voltage
|
Кедергі
|
интерференция
|
Resistans
|
Волтметр
|
Волтметр
|
Voltmeter
|
Амперметр
|
Амперметр
|
Ampermeter
|
Реостат
|
Реостат
|
Rheostat
|
Қыздыру шамы
|
Лампа накаливания
|
Bulb
|
Ом заңы
|
ЗаконОма
|
Ohmꞌs law
|
|
Құндылықтарды дарыту
|
Серіктесткік, ашықтық, бүкіл өмір бойы оқу.
|
Жаһандық азаматтықты тәрбиелеу
|
Энергияны сақтау, энергияның жаңартылатын көздері.
|
АКТқолданудағдылары
ICT application skills
|
Интерактивтітақтанықолдану.
|
Түпнұсқалықтыоқыту
Original language teaching
|
Қарапайым электр құралдарын жөндеу, электр сызбаларын оқу.
|
Пәнаралықбайланыстар
Interdisciplinary connections
|
Радиоэлектроника.
|
Бастапқыбілім
Primaryeducation
|
Оқушылар Ом заңын және оныңфизикалықмағынасынбіледі, Қарапайымтізбектердіжинайалады, тізбекэлементтерініңсызбалықкескінінбіледі.
|
Сабақбарысы
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері
Planned
timings
|
Сабақтың жоспарланған әрекеттері
Planned Activities
|
Ресурстар
|
5мин
|
(W)Ұйымдастыру кезеңі.
Organizational stage.
Оқушылармен амандасып, сыныпты түгендеп, жаңа сабақтыңтақырыбымен; оқу мақсатымен;бағалау критерийімен таныстыру.
Қайырлы таң барлығыңа-good morning everyone
Жағдайларың қалай?-how are you?
Кім кезекші бүгін?-Who is on duty today?
Кім жоқ сабақта?-who is absent today?
Бүгін нешесі?-what date is it today?
Сабақ бастауға дайынсыздарма?-Are you ready to start the lesson?
Сергіту сәті
Warm uр
Біз ән айтамыз
We sing
«if you happy and you know it»
|
Видео
https://www.youtube.com/watch?v=hwTwt4oIW3U
Презентация
|
5 мин
5 мин
2мин
10 мин
10 мин
|
(W) Өткен тақырыпты қайталау
Өткен тақырыпты қайталай отырып сұрақтарға жауап бере отырып топқа бөлу
Үш топқа бөлінеміз
We are divided into three groups
1-топ «Ток күші». 2-топ «Кернеу» 3-топ «Кедергі»
first group "Power of the current". second group "Voltage" third group "Barrier"
-
Ток күшін қандай әріппен белгілейді?
-
Ток күшінің өлшем бірлігі қандай?
-
Ток күшін өлшейтін құрал?
-
Ток күшінің формуласы?
-
Сызбада бұл белгі нені білдіреді?
-
Кернеуді қандай әріппен белгілейді?
-
Кернеудің өлшембірлігі қандай?
-
Кернеуді өлшейтін құрал?
-
Кернеу дегеніміз не?
-
Сызбада бұл белгі нені білдіреді?
-
Кедергі дегеніміз не?
-
Кедергіні қандай әріппен белгілейміз?
-
Кедергінің өлшем бірлігі қандай?
-
Кедергініөлшейтінқұрал
-
Сызбада бұл белгі нені білдіреді?
-
Электр тізбегінің негізгі бөліктері:
-
Ток көзі
-
Ток тұтынушылары
-
Жалғағыш сымдар
-
Кілт
|