Білім беру ұйымының атауы
|
Б.Шалғынбаев атындағы №217 ІТ-мектеп-лицейі
|
Пәні:
|
Физика
|
Бөлім:
|
8.3 АТұрақтыэлектртогы
|
Педагогтің аты-жөні:
|
Бакирова Асел Алмасбековна
|
Күні:
|
20.01.2023 ж
|
Сынып: 8В
|
Қатысушылар саны:
|
Қатыспағандар саны:
|
Сабақтың тақырыбы:
|
Тізбек бөлігі үшін Ом заңы. Өткiзгiштiңэлектркедергiсi, өткiзгiштiңменшiктi кедергiсi, реостат
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты:
|
8.4.2.7– кедергінің физикалық мағынасын, оның өлшем бірлігін түсіндіру;
8.4.2.8 – есеп шығарғанда өткiзгiштiң меншiктi кедергiсiнің формуласын қолдану
|
Сабақтың мақсаты
|
Барлықоқушыларістейалады: Өткізгіштіңкедергісіжайлымағлұматалады, оныңөлшембірлігінтүсіндіреді
Көптегеноқушыларістейалады:Өткізгіштіңменшiктi кедергісініңформуласынесептершығарудақолданады
Кейбіроқушыларістейалады:Формуланытүрлендіреалады, деңгейліктапсырмалардыорындайды
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі//уақыты
|
Педагогтің әрекеті
|
Оқушының әрекеті
|
Бағалау
|
Ресурстар
|
Ұйымдастыру
Өзін-өзі тексеру
Өткен білімді еске түсіру
Сабақтың басы
10 минут
Жаңа білім
10минут
Бекіту
15 минут
Кері байланыс
Сабақтың соңы.
10 мин
Бағалау
Үй тапсырмасы
|
Ұйымдастыру кезеңі
Оқушылармен сәлемдесу, оқушыларды түгелдеу. Оқушылардың сабаққа дайындығын тексеру. Оқушылардың назарын сабаққа аудару.
Үй тапсырмасын сұрау кезеңі
«Мінсіз шеңбер» әдісі
Электр тогы дегеніміз не?
Қандай құрылғыларды ток көздері деп атайды?
ЭҚК дегеніміз не?
Ток күші деп нені айтады?
Электр кернеуі деп нені айтады?
Кернеуді қандай құрылғымен өлшейді?
Ой қозғау. Кедергінің физикалық мағынасы қандай?Оқушылар жұпта талқылайды, ал мұғалім оладың назарын бүгінгі сабақтың мақсатына қарай аударады.
I.Оқушылар зерттеушілік дағдысын дамыту үшін жұпта тәжірибе жасайды. Ток көзі, амперметр, кілт, шамнан тұратын тізбекке әр түрлі материалдардан жасалған өткізгіштерді жалғаймыз.
|