Сәкен Сейфуллин «Көлде» Сулухан Нұралықызы Атабаева Бастауыш сынып мұғалімі Т. Аубакиров атындағы жом Игілік ауылы, Мақтарал ауданы, ОҚО



Дата05.07.2018
өлшемі110,98 Kb.
#47248
түріСабақ
Сәкен Сейфуллин «Көлде»

Сулухан Нұралықызы Атабаева Бастауыш сынып мұғалімі Т. Аубакиров атындағы жом Игілік ауылы, Мақтарал ауданы, ОҚО

Сілтеме

2 сынып Әдебиеттік оқу

Мақсаты

Мәтіннің мағынасын аша отырып, түсінік қалыптастыру, көл, аққу , автор жайлы ұғымдарын кеңейту;
Оқушылардың ой-өрісін, есте сақтауын, зейінін, дүниетанымын дамыту;
Оқушыларды ұйымшылдыққа, табиғатты қорғауға, отансүйгіштікке тәрбиелеу.



Күтілетін нәтиже

Аққу туралы түсінік.Мәтінді оқи отырып,есте сақтап, талдай білу.Оқушы бойына ұлттық сезім қалыптастыру.Оқушылара аққуға сипаттама береді.

Қолданылатын әдіс-тәсілдер

Оқыту мен оқудағы жаңа әдіс тәсілдері, сыни тұрғыдан ойлауға үйрету.

Ресрустар

Постер, маркерлер, стикерлер, суреттер

Сабақ жоспары

1.Ұйымдастыру кезеңі 2.Топқа бөлу 3.Үй тапсырмасын сұрау 4. Жаңа тақырып 5. Үйге тапсырма

Сабақтың барысы

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Ұйымдастыру кезеңі

Психологиялық тренинг Топқа бөлу. Шарлар, гүлдер, жалаушалар

Оқушылар заттарды таңдап алып топқа бөлінеді

Үй тапсырмасын сұрау

«Ыстық орындық» әдісі

Әр топтан 1 оқушыдан шығып, бір-біріне сұрақтар қою.

Ой қозғау

Жұмбақ шешу Ай астында ақ мамық Жатыр суды жастанып
1.Аққу- құс төресі. 2.Аққу-киелі құс. 3.Аққуды атуға болмайды.


Жұмбақтың шешуін табады

Аққу туралы мақалды оқып 3 топ мағынасын ашады.







С. Сейфуллиннің «Көлде» мәтінін оқу арқылы ой тастау

Аққу туралы мәтінді түсініп оқу. Өз ойлары мен автор ойларын салыстыру



Топта мәтінді оқып, әр топ мазмұнын ашады.


Сергіту сәті

«Аққу сазы» әнін тыңдау




Мағынаны тану

Әр топқа постер жасау тапсырылады. Топтастыру

Оқушылар аққу туралы постер қорғайды

Дәптермен жұмыс

Аққу туралы не білетініңді мына тірек сызбаға жаз.


С. Сейфуллин туралы білетініңді «Пікірлер ағашына» жаз. « Ойлан-топтас-талқыла»







Рефлексия

Ой толғаныс. Суретпен жұмыс бойынша қорытындылау.

Мәтіндегі сөздерді пайдаланып, суреттегі аққуларды сипатта.

Әр топтан бір оқушы сипаттап жазған сөздерін оқиды.


Оқушылар сабақтан алған әсерлерін айту.


Үйге тапсырма

Мәтінді түсініп оқу




Бағалау парағы


Әр топ әр тапсырма бойынша бағалап барады.


Достарыңызбен бөлісу:




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет