Сілтеме
|
2 сынып Әдебиеттік оқу
|
Мақсаты
|
Мәтіннің мағынасын аша отырып, түсінік қалыптастыру, көл, аққу , автор жайлы ұғымдарын кеңейту;
Оқушылардың ой-өрісін, есте сақтауын, зейінін, дүниетанымын дамыту;
Оқушыларды ұйымшылдыққа, табиғатты қорғауға, отансүйгіштікке тәрбиелеу.
|
Күтілетін нәтиже
|
Аққу туралы түсінік.Мәтінді оқи отырып,есте сақтап, талдай білу.Оқушы бойына ұлттық сезім қалыптастыру.Оқушылара аққуға сипаттама береді.
|
Қолданылатын әдіс-тәсілдер
|
Оқыту мен оқудағы жаңа әдіс тәсілдері, сыни тұрғыдан ойлауға үйрету.
|
Ресрустар
|
Постер, маркерлер, стикерлер, суреттер
|
Сабақ жоспары
|
1.Ұйымдастыру кезеңі 2.Топқа бөлу 3.Үй тапсырмасын сұрау 4. Жаңа тақырып 5. Үйге тапсырма
|
Сабақтың барысы
|
Мұғалімнің іс-әрекеті
|
Оқушының іс-әрекеті
|
Ұйымдастыру кезеңі
|
Психологиялық тренинг Топқа бөлу. Шарлар, гүлдер, жалаушалар
|
Оқушылар заттарды таңдап алып топқа бөлінеді
|
Үй тапсырмасын сұрау
|
«Ыстық орындық» әдісі
|
Әр топтан 1 оқушыдан шығып, бір-біріне сұрақтар қою.
|
Ой қозғау
|
Жұмбақ шешу Ай астында ақ мамық Жатыр суды жастанып
1.Аққу- құс төресі. 2.Аққу-киелі құс. 3.Аққуды атуға болмайды.
|
Жұмбақтың шешуін табады
Аққу туралы мақалды оқып 3 топ мағынасын ашады.
|
|
С. Сейфуллиннің «Көлде» мәтінін оқу арқылы ой тастау
Аққу туралы мәтінді түсініп оқу. Өз ойлары мен автор ойларын салыстыру
|
Топта мәтінді оқып, әр топ мазмұнын ашады.
|
Сергіту сәті
|
«Аққу сазы» әнін тыңдау
|
|
Мағынаны тану
|
Әр топқа постер жасау тапсырылады. Топтастыру
|
Оқушылар аққу туралы постер қорғайды
|
Дәптермен жұмыс
|
Аққу туралы не білетініңді мына тірек сызбаға жаз.
С. Сейфуллин туралы білетініңді «Пікірлер ағашына» жаз. « Ойлан-топтас-талқыла»
|
|
Рефлексия
|
Ой толғаныс. Суретпен жұмыс бойынша қорытындылау.
Мәтіндегі сөздерді пайдаланып, суреттегі аққуларды сипатта.
|
Әр топтан бір оқушы сипаттап жазған сөздерін оқиды.
Оқушылар сабақтан алған әсерлерін айту.
|
Үйге тапсырма
|
Мәтінді түсініп оқу
|
|
Бағалау парағы
|
|
Әр топ әр тапсырма бойынша бағалап барады.
|