Шегіртке мен Құмырсқа - Сыныбы 3”Б”
- Дайындаған бастауыш сынып мұғалімі
- Жапарқұлова Ақбота
Сабақтың мақсаты: - Білімділігі : Мысал мазмұнын оқып, түсіну арқылы оның тақырыбы мен идеясын ашуға, өмірмен байланыстыруға үйрету.
- Дамытушылығы : Мысады талдау арқылы мазмұнын әсерлі жеткізе білу дағдыларын дамыту . Оқушылардың шығармашылық қасиеттерін шыңдау
- Тәрбиелік: Еңбексүйгіштікке , еңбекті бағалай білуге , жақсы қасиеттерге тәрбиелеу
Сабақтың әдісі: - топпен жұмыс,
- Венн диаграмма,
- ассоциация,
- бес жолды өлең,
- рөлге бөліп оқу.
Сабақтың типі: - Сабақтың көрнекілігі: Оқулық, интерактивті тақта, автор суреті, өмірбаяны
Сабақтың барысы: І.Ұйымдастыру кезеңі: Топқа бөлу Қайырлы күн, қонақтар Қайырлы күн, достым, Ашық аспан болсын! Сәрсенбінің күні, Сәттілікке толсын! Біздің алар бағамыз, Кілең бестік болсын! II. Үй тапсырмасын тексеру - 1. Орман біздің байлығымыз деп неліктен айтады?
2. Сөзжұмбақ шешу 2. Сөзжұмбақ шешу Қызығушылықты ояту 1.Жұмбақ шешу - 1. Екі басты жұдырықтай,
- Ортасы қылдырықтай.
- 2.Өзі жасыл шекілдек, Секіреді селкілдеп.
- І. Қызығушылықты ояту 1.Жұмбақ шешу
- 1.Екі басты жұдырықтай,
- Ортасы қылдырықтай.
- 2.Өзі жасыл шекілдек, Секіреді селкілдеп.
Абай Құнанбаев кім? - 1796 жылы 2 ақпанда туған
- «Қасқыр мен қазы» мысалының авторы
- Жаңа сабақ
- Шегіртке мен құмырсқа
ІІ.Мағынаны тану. - 1. «Шегіртке мен құмырсқа» мысалын мәнерлеп оқу.
- 2. Сұрақтармен жұмыс.
- -Мысал не туралы айтылған?
- -Жаздыгүні шегірткенің жағдайы қандай болды,
- -жаз мезгілін қалай өткізді?
- -Ол құмырсқаға неге келді?
- -Құмырсқа шегірткеге не деді?
- -Шегіртке қандай сылтау айтты?
- 3. Өлеңді оқушыға оқыту.
- 4. Рөльге бөліп оқыту.(Шегіртке, құмырсқа, автор)
- 5. Мазмұнын толық бір оқушыға айтқызу
Суретпен жұмыс Суретпен жұмыс Топтық жұмыс - I-топ. Жаз мезгіліндегі шегіртке
- II -топ. Қыс мезгіліндегі шегіртке.
- I -топ. Шегіртке мен құмырсқаға байланысты мақал мәтелдер
- ІІ-топ. Венн диаграммасы бойынша жұмыс
Сергіту сәті - Ұзын мұртты құмырсқа
- Келе жатты жұмысқа
- Допты қойдым алдына
- Оң жағына қарады,
- Сол жағына қарады
- Тау екен деп ойлады.
І топ .Ой толғаныс. І топ. Шегірткеге ассоциация әдісін құру. - Өсімдіктерге
- зиянын
- тигізеді
- ІІ топ
- Құмырсқаға бес жолды өлең жазу.
-
- 1.Құмырсқа.
- 2.Кішкентай, қызыл.
- 3.Еңбектенеді,жүреді, қимылдайды .....
- 4.Құмырсқа шегірткені илеуіне кіргізбеді.
- 5.Жәндік.
Сабақты қорыту - Шығармашылық жарыс
- (Өлең шығару)
- ---------------------------------- еңбекті, ---------------------------------- терлепті. ---------------------------------- сайрандап, ---------------------------------- тимепті.
VII Үйге тапсырма. - Мысалды жаттау, суретін салу.
Достарыңызбен бөлісу: |