Шегіртке мен Құмырсқа



Дата05.11.2016
өлшемі16,88 Kb.
#712

Шегіртке мен Құмырсқа

  • Сыныбы 3”Б”
  • Дайындаған бастауыш сынып мұғалімі
  • Жапарқұлова Ақбота

Сабақтың мақсаты:

  • Білімділігі : Мысал мазмұнын оқып, түсіну арқылы оның тақырыбы мен идеясын ашуға, өмірмен байланыстыруға үйрету.
  • Дамытушылығы : Мысады талдау арқылы мазмұнын әсерлі жеткізе білу дағдыларын дамыту . Оқушылардың шығармашылық қасиеттерін шыңдау
  • Тәрбиелік: Еңбексүйгіштікке , еңбекті бағалай білуге , жақсы қасиеттерге тәрбиелеу

Сабақтың әдісі:

  • топпен жұмыс,
  • Венн диаграмма,
  • ассоциация,
  • бес жолды өлең,
  • рөлге бөліп оқу.

Сабақтың типі:

  • Сабақтың көрнекілігі: Оқулық, интерактивті тақта, автор суреті, өмірбаяны

Сабақтың барысы: І.Ұйымдастыру кезеңі: Топқа бөлу Қайырлы күн, қонақтар Қайырлы күн, достым, Ашық аспан болсын! Сәрсенбінің күні, Сәттілікке толсын! Біздің алар бағамыз, Кілең бестік болсын!

II. Үй тапсырмасын тексеру

  • 1. Орман біздің байлығымыз деп неліктен айтады?

2. Сөзжұмбақ шешу

  • К
  • Ү
  • З
  • Г
  • І
  • О
  • Р
  • М
  • А
  • Н

2. Сөзжұмбақ шешу

  • Ү
  • К
  • І
  • Б
  • Ү
  • Р
  • К
  • І
  • Т
  • Қ
  • А
  • З
  • Ш
  • Е
  • Г
  • І
  • Р
  • Т
  • К
  • Е
  • Т
  • Ү
  • Л
  • К
  • І
  • Т
  • О
  • Қ
  • Ы
  • Л
  • Д
  • А
  • Қ
  • Қ
  • А
  • Р
  • А
  • Ғ
  • А
  • Й
  • М
  • А
  • Й
  • М
  • Ы
  • Л
  • Қ
  • А
  • Й
  • Ы
  • Ң
  • Т
  • И
  • І
  • Н
  • Т

Қызығушылықты ояту 1.Жұмбақ шешу

  • 1. Екі басты жұдырықтай,
  • Ортасы қылдырықтай.
  • 2.Өзі жасыл шекілдек, Секіреді селкілдеп.
  • І. Қызығушылықты ояту 1.Жұмбақ шешу
  • 1.Екі басты жұдырықтай,
  • Ортасы қылдырықтай.
  • 2.Өзі жасыл шекілдек, Секіреді селкілдеп.

Абай Құнанбаев кім?

  • Шын аты Ибраһим
  • Ақын
  • Ойшыл ғалым
  • Ағартушы
  • Иван Крылов
  • Ұлты орыс
  • Ақын, жазушы
  • 1796 жылы 2 ақпанда туған
  • Аудармашы
  • «Қасқыр мен қазы» мысалының авторы
  • Жаңа сабақ
  • Шегіртке мен құмырсқа
  • И.А.Крылов

ІІ.Мағынаны тану.

  • 1. «Шегіртке мен құмырсқа» мысалын мәнерлеп оқу.
  • 2. Сұрақтармен жұмыс.
    • -Мысал не туралы айтылған?
    • -Жаздыгүні шегірткенің жағдайы қандай болды,
    • -жаз мезгілін қалай өткізді?
    • -Ол құмырсқаға неге келді?
    • -Құмырсқа шегірткеге не деді?
    • -Шегіртке қандай сылтау айтты?
  • 3. Өлеңді оқушыға оқыту.
  • 4. Рөльге бөліп оқыту.(Шегіртке, құмырсқа, автор)
  • 5. Мазмұнын толық бір оқушыға айтқызу

Суретпен жұмыс

Суретпен жұмыс

Топтық жұмыс

  • I-топ. Жаз мезгіліндегі шегіртке
  • II -топ. Қыс мезгіліндегі шегіртке.
  • I -топ. Шегіртке мен құмырсқаға байланысты мақал мәтелдер
  • ІІ-топ. Венн диаграммасы бойынша жұмыс

Сергіту сәті

  • Ұзын мұртты құмырсқа
  • Келе жатты жұмысқа
  • Допты қойдым алдына
  • Оң жағына қарады,
  • Сол жағына қарады
  • Тау екен деп ойлады.

І топ .Ой толғаныс. І топ. Шегірткеге ассоциация әдісін құру.

  • Шөппен
  • қоректенеді
  • Секіреді
  • Өсімдіктерге
  • зиянын
  • тигізеді
  • Ән
  • салады
  • Қара ала
  • түсті
  • Жәндік
  • Шырылдауық
  • Шегіртке
  • ІІ топ
  • Құмырсқаға бес жолды өлең жазу.
  • 1.Құмырсқа.
  • 2.Кішкентай, қызыл.
  • 3.Еңбектенеді,жүреді, қимылдайды .....
  • 4.Құмырсқа шегірткені илеуіне кіргізбеді.
  • 5.Жәндік.

Сабақты қорыту

  • Шығармашылық жарыс
  • (Өлең шығару)
  • ---------------------------------- еңбекті, ---------------------------------- терлепті. ---------------------------------- сайрандап, ---------------------------------- тимепті.

VII Үйге тапсырма.

  • Мысалды жаттау, суретін салу.


Достарыңызбен бөлісу:




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет