Шығармашылық жұмыс тақырыбы



Дата17.02.2017
өлшемі12,92 Kb.
#9474
  • Махамбет 2015
  • Шығармашылық жұмыс тақырыбы:
  • Оқушыларға тарих пәнін оқытуда
  • заманауи әдіс-тәсілдерді қолдану тәжірибемнен

Жоспары :

  • І. Кіріспе
  • ІІ.Негізгі бөлім.
  • ІІ. 1. Тарих сабағында сындарлы оқыту тәсілдерін қолдану - оқушы шығармашылығы мен дүниетанымын дамытудың негізі.
  • ІІ. 2. Тарих сабағында АКТ –ны пайдаланудың тиімділігі туралы
  • ІІІ. Қорытынды
  • “Мектепте тек қана бір мақсат- білім беру,
  • Мұғалімде тек қана бір мақсат – сапалы сабақ.”
  • Ағылшын ағартушысы Уильям Уорд
  • Мақсаты:
  • оқушылардың
  • іскерлігі мен дағдыларын
  • қалыптастыра отырып
  • шығармашылық
  • жұмысқа баулу, ой-өрісінің
  • дамуына мүмкіндік тудыру.
  • Негізгі міндеті: оқушылардың шығармашылық
  • қабілетін дамыту, жан-жақты
  • дамуына көңіл бөлу, ғылыми-зерттеу
  • дағдыларын қалыптастыру.
  • Алдымызда тұрған міндеттеріміз мынадай :
  • 1. Оқушының өзіндік және жеке ойлауын қалыптастыру
  • 2. Оқушының шығармашылық таланттарын жан –жақты ашып көрсету
  • 3. Оқушының сыни тұрғыдан ойлау қабілетін дамыту
  • 4. Сабақ үдерісінде АКТ –ны тиімді пайдалану
  • 5. Тарих сабағында оқушының белсенділігін арттыру
  • 6. Оқушылардың танымдық белсенділігін ынталандыру.
  • 7. Оқушылардың ғылыми білім, іскерлік дағдыларды меңгеруіне
  • керекті оқу-танымдық іс-әрекетті ұйымдастыру.
  • 8. Ақыл-ойды, ұғымталдықты, қабілетті, дарындылықты дамыту.

«Сын тұрғысынан ойлау бағдарламасы»

  • Ойлау арқылы оқу мен жазуды дамыту:
  • мұғалімге тәуелділіктен арылып, өзінің білім беру қызметін өздері басқаруға;
  • - білім мәдениеттілігі мен маңыздылығын түсініп, қажетті іс - әрекетті белсене және өз бетінше орындауға;
  • - жеке ерекшелігі мен қабілетіне сай тапсырмаларды өзі таңдап, іздеп тауып, белсене орындауға;
  • - білім мен мәдени құндылықтарды игеру ісін топтасып және ұжымдасып мұғалім көмегінсіз атқаруы;
  • - құр мәлімет алумен шектелмей, сабақ барысында өз пікірін ашық айтып, сұхбат жүргізуге;
  • - ой - өрісі ғана емес, рухани және әлеуметтік жағынан өздерін - өздері дамытып, тәрбиелеуге.

Сын тұрғысынан оқыту дегеніміз не?

  • СТО
  • сұрақтар қойып және
  • оларға жауап іздеу
  • әр мәселеге байланысты
  • өз пікірін айтып,
  • оны дәлелдей алу

Бағдарлама құрылымы үш деңгейден тұрады

  • 1.Қызығушылықты ояту
  • 2.Мағынаны ашу
  • 3.Ой толғаныс

Сабақтарда қолданылатын әдіс-тәсілдер

  • 1. Миға шабуыл
  • 2. Топтастыру
  • 3. Бес жол өлең
  • 4. Эссе жазу
  • 5. ДЖИГСО
  • 6. Венн диаграмма
  • 7. Ыстық орындық
  • 8. Ой қозғау

Сабақ тақырыбы: «Қазақ халқының музыка өнері»

  • Б. Блумның реттілік таксономиясы:
  • Білу
  • Түсіну
  • Қолдану
  • Талдау
  • Жинақтау
  • Бағалау
  • Сабақ сәттерінен
  • Сындарлы оқыту
  • оқушы өз бетінше
  • білім алуды
  • ұйымдастырады
  • сын тұрғысынан нақты мақсатты
  • шешім қабылдауға үйренеді
  • оқушылар кез-келген сұраққа өмірден мысал
  • келтіре отырып салыстырып жауап береді
  • Сабақ сәттерінен көріністер
  • Жаңа әдіс-тәсілдер
  • қызығушылық іс-әрекет түрлері төменнен жоғары қарай,
  • кезекті түрде, белгілі бір ретпен, жүйемен
  • жүргізілуі нәтижесінде шығармашылығы дамиды;
  • қызығушылық іс-әрекетті дұрыс ұйымдастыру біліктері мен
  • ізденімпаздықтың қалыптасуы оқушыларды шығармашылыққа баулиды;
  • - оқушыларды танымдық тапсырмаларды орындау мүмкіндіктеріне
  • қарай топтарға бөліп, сәйкес жұмыс түрлерін таңдап,
  • жүйелі жұмыс жүргізудің маңызы зор;
  • қызығушылық іс-әрекетте дәстүрлі емес әдіс–амалдар пайдалану
  • интеллектуалдық қабілеттерін дамытып, оқу–танымдық және
  • ғылыми ізденістер жасауға талаптандырады
  • «Қазақстандағы ауыл шаруашылығын
  • ұжымдастыру»,
  • «Қазақстандағы
  • индустрияландыру »,
  • «Ұлы Отан соғысы жылдарындағы
  • Қазақстан»
  • «ыстық орындық»,
  • «Ассоциация» әдістері,
  • диалогтік оқыту әдістері
  • АКТ-ны тиімді
  • пайдалану
  • АКТ құзыреттілігіқалыптасады
  • Бір-біріне көмектеседі
  • Оқушыны ғаламтормен тиімді жұмыс жасай білуге бағыттайды
  • Сабаққа деген ынтасы жоғарылайды.
  • Оқушының өзіне сенімін нығайтады және жұмыс жасай білу дағдысын қалыптастырады
  • Жаңалыққа құштарлығы оянады
  • Нәтиже
  • 1. Сабақты белсенді өткізіп, әр баладан еркін жауап алуға жағдай жасау.
  • 2. Сенімділікке тәрбиелеу.
  • 3. Қиялын дамыту « менің ойымша» деген жауапқа алуға жағдай жасау.
  • 4. Әр түрлі жауапты соңына дейін тыңдау.
  • 5. Жауап беруге тілек білдірмеген баланы өз еркінсіз, қинап сұрамау.
  • 6. Баланың дүниетанымының кеңіп, рухани өсуіне, әр сабақта жағдай жасау.
  • 7. Жеке тұлға ретінде « мен» деген рөлін көтеру, өз пікірін қалыптастыру.

Мұғалім жетістігі

  • Оқушылар жетістігі
  • 2012-2013 оқу жылы Аудандық ғылым негіздері олимпиадасында
  • 9-сынып оқушысы Есенжан Тұрлан ІІІ орын
  • 2013-2014 оқу жылы Аудандық ғылым негіздері олимпиадасында
  • 8-сынып оқушысы Құтымова Айтолы ІІІ орын


Достарыңызбен бөлісу:




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет