ШҚО, Тарбағатай ауданы Байтоғас ауылы. «Ғ. Мүсірепов атындағы орта мектебі» кмм-нің информатика пәнінің мұғалімі



Дата06.07.2018
өлшемі85,5 Kb.
#47913
түріСабақ
ШҚО, Тарбағатай ауданы Байтоғас ауылы.

«Ғ. Мүсірепов атындағы орта мектебі» КММ-нің

информатика пәнінің мұғалімі

Сыдықова Алуа Оралқызының 7-сыныпқа арналған сабақ жоспары

Қысқа мерзімді жоспар

Сабақ: Компьютерлік желілер және олардың жіктелуі

Мектеп: Ғ.Мүсірепов атындағы орта мектебі

Күні:

Мұғалімнің есімі: Сыдықова А.О

Сынып : 7

Қатысқандар: Қатыспағандар:

Сабаққа негізделген оқу мақсаты:

7.1.3.1-компьютерлік желілерді топтастыру

Сабақ мақсаттары:

1.Барлық оқушылар: компьютерлік желі түрлерін біледі.

2. Оқушылардың басым бөлігі компьютердегі желілерді түріне қарай топтастырады.

3.Кейбір оқушылар:желілердің қызметінің маңыздылығына дәлелді мысалдар келтіре алады.

Бағалау критерийлері

  • Компьютерлік желі ұғымын, түрлерін біледі;

  • Компьютерлік желілерді жіктеп, топтастырады;

  • Компьютерлік желіде жұмыс жасайды.

Тілдік мақсаты:

  1. Компьютерлік желі, телекоммуникация, интернет, сервер,

  2. Компьютерлік желі, топология түрлері ( талқылауға арналған тармақтар)

  3. Жазуға ұсыныс: дәптерге түртіп алу

Құндылыққа баулу

Ұлттық қауіпсіздік және еліміздің бүкіләлемдік, өңірлік мәселелерді шешуге жаһандық тұрғыдан қатысуы

Пәнаралық байланыс

Тарих , сызу

Алдыңғы оқу

Әртүрлі пішімдегі файлдардың мұрағаттарын құру және мұрағаттан шығар






Жоспар

Жоспарланған уақыт

Жоспарланған жаттығулар

Бағалау

Ресурстар

Басталуы:

3 мин


5 мин

Сергіту сәті: «Дүкен» ойыны арқылы оқушылар алдын ала таратылған монеталарды пайдаланып дүкеннен планшет және ноутбук сатып алады.
Топқа бөлу: сатып алынған заттармен топқа бөлінеді.
«Теңбіл доп» ойыны арқылы үй тапсырмасын тексеру. Доптың астына өткен тақырыпқа байланысты сұрақтар жасырылған, сол сұраққа дұрыс жауап беру арқылы допты қақпаға кіргізеді.
Бейне жазба көрсету, «Ассоциативті карта» толтыру ой қозғау арқылы жаңа сабақтың тақырыбын ашу.

Қақпаға кірген бір доп бір балл

Монеталар, планшет, ноутбук суреті бар карточкалар

Сұрақ жазылған слайд

Бейнежазба, А-3, маркер, стикер


Ортасы:

15 мин


Білу, түсіну
3 мин

Қолдану

2 мин
5 мин

Талдау, жинақтау



1. «Пирамида құру» әдісі.

Жаңа мәліметпен жұмыс жасалғаннан кейін, түрлі деңгейде түсінік құрастыру тәсілі. Бұл тәсіл жүзеге жеке/жұп/топ/сынып схемасы арқылы асырылады.



2. Желі топологиясының түрлерін жазу

Сергіту сәті: «Арқаға сурет салу»



  1. деңгей бойынша органайзермен жұмыс

А- тобы сұлбаны толықтыру

В- тобы кесте толтыру

С- тобы суретте бейнеленген желілер топологиясын анықтау

«Бас бармақ» әдісі
Смайлик беру

«Бағдаршам» әдісі


Тепе-теңдік дөңгелегі әдісі арқылы бағалау оқушылар сабақтың соңында тақырыпты қаншалықты меңгергендіктерін бағалайды

Оқулықтағы

тақырып мәтіні

А-3, стикер
Флирчарт
А-4, фломастер

Карточка




Аяқталуы

7 мин


Бағалау

3 мин


2 мин

Бекіту тапсырмасы: Шағын зерттеу жүргізіңдер. Әуежайда, ірі супермаркеттерде, үйде және сыныпта қандай желілер топологиясы қолданылатынын анықтау
Кері байланыс:«Қос жазба күнделігі»

Не ұнады?

Неге?






Бағалау


Үй тапсырмасы: Венн диаграмасын құру «WI FI желісінің Bluetooth-дан айырмашылығы қандай?». Компьюерлік желі шығу тарихынан қызықты ақпарат жинақтап келу.

Модем,

телефон, планшет, ноутбук



кері байланысқа арналған қима қағаз

Рефлексия








Қорытынды бағамдау:

Қандай екі нәрсе табысты болды:

1.

2.

Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алады:

1.

2.

Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге не көмектесетінін білдім:





БАҒАЛАУ ПАРАҒЫ





Оқушылардың дайындық деңгейлері

1ден10 ұпай



Термин сөздерді білу

10



Анықтамаларды айту

10



Компьютерлік желілерді түрлеріне жіктеу

7



Желі топологиясын ажытару

6



Компьютерлік желіні қолдана білу

5



Ақпаратты талдау, өңдеу, жинақтай білу және оларды қолдана алуы

4



Жоғары коммуникативтік қабілеттілік, көптілді мәдениеттілікті қолдана білуі

3


Достарыңызбен бөлісу:




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет