Справочник м. Юли, Август и Септември 2012 година



Дата16.11.2016
өлшемі219.18 Kb.
ОБЩИНА ПЕРНИК

КУЛТУРНО-ИНФОРМАЦИОНЕН СПРАВОЧНИК
м. Юли, Август и Септември 2012 година





МЕСЕЦ ЮЛИ

30.06. - 01.07.




20.00 ч.

Крепост „Кракра”



“July morning” 2012 – музикален купон с участието на пернишки рок групи

01.07./неделя/




10.00 – 17.00 ч.

Минна дирекция



Ден на отворените врати – инициатива на НЧ “Миньор-2005 г.” по повод Международния ден на архитектурата

10.00 – 20.00 ч.

Vip galery



Вернисаж – лятна експозиция, инициатива на НЧ “Нови хоризонти-2009 г.”

02.07./понеделник/




10.00 ч.

Обединен детски комплекс



„Лято 2012 – ваканция в ОДК”- откриване на програмата за летен отдих

02 - 31.07.




09.00 – 12.00 ч.

Регионален исторически музей



„Ваканция в музея“ - летни занимания за деца

03.07. /вторник/




11.00 ч.

Градски парк



„Водна битка”- водни забавления за деца и младежи, инициатива на КСМП и Общинския младежки дом

03 – 31.07.




Всеки работен ден

09.00 – 13.00 ч.

Плувен басейн в Градския парк

14.00 – 16.00 ч.

Обединен детски комплекс


„Лято 2012 – ваканция в ОДК”- програма за летен отдих:

- Плуване и спортни дейности на открито

- Интерактивни занимания по интереси


04.07./сряда/




18.30 ч.

Пред Общинския младежки дом



„Фолклорна магия” – училище по танци

05.07./четвъртък/




11.30 ч.

Пред Двореца на културата



„Лято в Двореца – ела и ти!”, магазинна програма за летен отдих

06.07. / петък/




10.00 ч.

кв. Проучване



“Лятна читалня” – инициатива на РБ “Св. Минков”: Цветанка Бъчева представя новата си стихосбирка за деца „Вятърко, поспри” пред децата от ЦДГ «Калина Малина»

07.07./събота/




10.00 - 18.00 ч.

пл. ”Възраждане”

с. Кладница


V Регионален фолклорен фестивал “Витошки напеви” - за селищата около планина Витоша и по долината на

река Струма, инициатива на НЧ “Пробуда-1937 г.”



11.00 ч.

Пред Общинския младежки дом



„Живопис, графика, батика” – арт училище

09.07./понеделник/




09.00 – 17.00 ч.

КИЦ


162 години от рождението на Иван Вазов – видео

витрина


10.07./вторник/




10.30 ч.

Пред Общинския младежки дом



„Скейтборд срещу ролери”- състезателно забавно шоу

16.00 ч.

Пред Галерия “Арт салон”



“Познай автора на картината” – представяне на картини и автори от фонда на ХГ

11.07./сряда/




10.00 ч.

Градски парк



“Лятна читалня” – инициатива на РБ “Св. Минков”: Нонка Кръстева представя своята книжка за народни инструменти «Засвирили са» пред децата от ЦДГ № 2 «Родолюбче»

12.07./четвъртък/




08.00 ч.

с. Мещица



Традиционен събор


10.00 ч.

Мемориал на миньорския труд



„Лятно четене“ – флашмоб за деца и младежи

11.30 ч.

Пред Двореца на културата



„Лято в Двореца – ела и ти!”, магазинна програма за летен отдих

17.30 ч.

Пред магазин “Хранкомерс”



Детско парти на открито с Таки шоу, инициатива на РМД Мошино

13.07./петък/




10.00 ч.

Пред Галерия “Арт салон”



„Пленер 240” - рисуване на стената пред галерията

14.07./събота/




11.00 ч

Пред Общинския младежки дом



„Живопис, графика, батика” – арт училище

15 - 31.07.




10.00 - 17.00 ч.

НЧ “Пробуда-1935 г.”

кв. Бела вода


Ваканционно училище



17.07./вторник/




17.30 ч.

Галерия „ Л. Гайдаров”

Галерия „Кракра”


Изложба от фонда на ХГ, посветена на 115-годишнината от рождението на Владимир Егер и 55-годишнината от рождението на Иван Букарски

18.07./сряда/




09.00 – 17.00 ч.

КИЦ


175 години от рождението на Васил Левски – видео витрина

17.00 ч.

До паметника “Кракра”



”Летен отдих” – концертна програма на НЧ “Елин Пелин-1903 г.”

11.00 ч.

Паметника на В. Левски



175 години от рождението на Васил Левски – общоградско честване, поднасяне на венци и цветя

14.00 ч.

НЧ “Искра-1960 г.”

кв. Изток


“Ти си ми нужен и днес, Апостоле” – беседа за Левски

18.30 ч

Пред Общинския младежки дом



„Фолклорна магия” – училище по танци

19.07./четвъртък/




11.30 ч.

Пред Двореца на културата



„Лято в Двореца – ела и ти!”, магазинна програма за летен отдих

17.30 ч.

Пред магазин “Хранкомерс”



На купон под открито небе – да се забавляваме с актьора Тихомир Колев, инициатива на РМД Мошино

20.07./петък/




16.00 ч.

Регионален исторически музей



„Дякона в Пернишко – в легенди, предания и исторически факти” - мултимедийна презентация

20 – 21.07.




По специална програма

Градски парк



«Сървайвър» - състезание по екстремни спортове, инициатива на Общинския младежки дом

21.07./събота/




11.00 ч.

Пред Общинския младежки дом



„Живопис, графика, батика” – арт училище

17,30 ч.

Галерия “Арт салон”



„Котка на разходка” - изложба


22.07. – 02.08.




По отделна програма

С. Рударци



V младежка експедиция “Кракра”

23.07./понеделник/




18.30 ч.

Кметството

с. Драгичево


“От скрина на баба и дядо” – изложба, инициатива на НЧ “Пробуда-1922 г.”


24.07. /вторник/




16.00 ч.

Пред Галерия “Арт салон”



“Познай автора на картината” – представяне на картини и автори от фонда на ХГ

25.07./сряда/




10.00 ч.

Подземен минен музей



„Приказки за долната земя“ – детско шоу


26.07./четвъртък/




11.30 ч.

Пред Двореца на културата



„Лято в Двореца – ела и ти!”, магазинна програма за летен отдих

19.00 ч.

Пред Общинския младежки дом



„Къщата на промените” - шоу за Перник и младите

27.07./петък/




16,00 ч.

Регионален исторически музей



„Неизвестни неща за известни личности и събития от Пернишко“ - изложба

28.07./събота/




11.00 ч.

Пред Общинския младежки дом



„Живопис, графика, батика” – арт училище

16.00 ч.

Пред Общинския младежки дом

19.00 ч.

Пред Двореца на културата



„United we stahd” брейк денсджем- еднодневен брейк фестивал, инициатива на КСМП и Общинския младежки дом

30.07./понеделник/




18.00 ч.

НЧ “Нови хоризонти-2009 г.”



“300 години от рождението на Жак Жак Русо” – дискусия




МЕСЕЦ АВГУСТ

01 – 30.08.




Всеки работен ден

09.00 – 13.00 ч.

Плувен басейн в Градския парк

14.00 – 16.00 ч.

Обединен детски комплекс


„Лято 2012 – ваканция в ОДК”- програма за летен отдих:

- Плуване и спортни дейности на открито

- Интерактивни занимания по интереси


01 – 31.08




09.00 - 12.00 ч.

Регионален исторически музей



„Ваканция в музея“ - летни занимания за деца

01 - 31.08.




10.00 - 17.00 ч.

НЧ “Пробуда-1935 г.”

кв. Бела вода


Ваканционно училище



01.08./сряда/




18.00 ч.

пред НЧ “Отец Паисий-1927 г.”

с. Кралев дол


290 години от рождението на Отец Паисий и 250 години от написването на “История славянобългарска” - честване

18.30 ч.

Пред Общинския младежки дом



„Фолклорна магия” – училище по танци

02.08./четвъртък/




18.00 ч.

21.00 ч.


Открити сцени пред

читалището и РМД

Кв. Мошино


Традиционен илинденски събор в кв. Мошино - празнична концертна програма на РМД – Мошино и НЧ “Съзнание-1922 г.”

04.08./събота/




11.00 ч.

Пред Общинския младежки дом



„Живопис, графика, батика” – арт училище

05.08./неделя/




12.00 ч.

Мест. ”При мечката”

Голо бърдо


Традиционен празник на пернишките чешмари, честване 110-годишнината на организираното туристическо движение в Перник, инициатива на ТД “Кракра Пернишки”

08.08./сряда/




10.00 ч.

Градски парк



“Лятна читалня” – инициатива на РБ “Св. Минков”: Цветанка Бъчева представя новата си стихосбирка „Вятърко, поспри” за децата от ЦДГ № 2 „Родолюбче”

10.00 ч.

Мемориал на миньорския труд



„Лято в моя град“ – детски летен карнавал

09.08./четвъртък/




11.30 ч.

пред Двореца на културата



„Лято в Двореца – ела и ти!”, магазинна програма за летен отдих

10.08./петък/




09.00 – 17.00 ч.

Регионална библиотека «Св. Минков»



65 години от рождението на Антони Киров – художник /род. 10.08.1947 г./ - литературна витрина


11.08./събота/




11.00ч

Пред Общинския младежки дом



„Живопис, графика, батика” – арт училище

12.08./неделя/




10.00 ч.

Градски парк



Международен ден на младежта - хепънинг, инициатива на КСМП

14.08./вторник/




10.30 ч.

Пред Общинския младежки дом



„Скейтборд срещу ролери” - състезателно забавно шоу

16.00 ч.

Пред Галерия “Арт салон”



“Познай автора на картината” – представяне на картини и автори от фонда на ХГ

17.00 ч.

До паметника “Кракра”



“Летен отдих” - концертна програма на НЧ “Елин Пелин-1903 г.”

15.08./сряда/




10.30 ч.

Храм “Успение Богородично”

Кв. Изток


Традиционен събор на кв. Изток – концертна програма на

НЧ “Изток-1960 г.”



08.00 ч.

Храм “Успение Богородично”

с. Драгичево


Успение на Пресвета Богородица - традиционен събор

09.00 – 17.00 ч.

КИЦ


„43 години от първия фестивал Уудсток“ – видео витрина

10.00 ч.

Мест. ”Светената вода”

с. Кралев дол


Традиционен събор

18.30 ч.

Пред Общинския младежки дом



„Фолклорна магия” – училище по танци

16.08./четвъртък/




11.30 ч.

Пред Двореца на културата



„Лято в Двореца – ела и ти!”, магазинна програма за летен отдих

16.30 ч.

Регионален исторически музей



„Паисий Хилендарски. Негови предшественици и последователи“ - изложба на Националния литературен музей – София, по повод 290 г. от рождението на Паисий Хилендарски и 250 г. от написването на „История славянобългарска“

18.08./събота/




11.00 ч.

Пред Общинския младежки дом



„Живопис, графика, батика” – арт училище

19.00 ч.

Площада


С. Черна гора

Ден на селото – традиционен събор, концертна програма на НЧ “Наука-1967 г.”


19.08./неделя/




17.00 ч.

Площада


с. Кладница

Традиционен събор на селото – концерт на НЧ “Пробуда-1937 г.”


22.08./сряда/




10.00 ч.

Подземен минен музей



„Миньор ще съм и аз“ – фото сесия

23.08./четвъртък/




11.30 ч.

Пред Двореца на културата



„Лято в Двореца – ела и ти!”, магазинна програма за летен отдих

16,30 ч.

Регионален исторически музей



„Неизвестни неща за известни личности и събития от Пернишко“ - изложба

25.08./събота/




11.00 ч.

Пред Общинския младежки дом



„Живопис, графика, батика” – арт училище

15.00 ч.

НЧ “Хр. Ботев-1940 г.”

С. Ярджиловци


“Жените на Ярджиловци могат…” - изложба

26.08./неделя/




12.00 ч.

Градски парк



Професионален празник на миньорите - концертна програма на НЧ “Миньор-2005 г.”

17.30 ч.

Площада


с. Драгичево

Традиционен събор. Честване на 90 години от основаването на НЧ “Пробуда-1922 г.”

27.08./понеделник/




19.30 ч.

Пред НЧ “Хр. Ботев-1940 г.”

С. Ярджиловци


Ден на село Ярджиловци – 448 години от основаването му, тържествен концерт

28.08./вторник/




08.00 ч.

с. Ярджиловци



Голяма Богородица – традиционен събор

09.00 – 17.00 ч.

КИЦ


„Любими детски филми“ – видео витрина

16.00 ч.

Пред Галерия “Арт салон”



“Познай автора на картината” – представяне на картини и автори от фонда на ХГ

30.08./четвъртък/




11.30 ч.

Пред Двореца на културата



„Лято в Двореца – ела и ти!”, магазинна програма за летен отдих

17,30 ч.

Галерия “Арт салон”



Изложба живопис на Живка Въгленова


19.00 ч.

Пред Общинския младежки дом



„Къщата на промените” - шоу за Перник и младите

31.08./петък/




10.00 ч.

Обединен детски комплекс



„Лято 2012 – ваканция в ОДК”- програма за летен отдих, закриване. Детско парти. Карнавал и дискотека

31.08. – 01.09.




По специална програма

Градски парк



«Сървайвър» - състезание по екстремни спортове, инициатива на Общинския младежки дом




М. СЕПТЕМВРИ

04.09./вторник/




18.00 ч.

Кафе “Център”

с. Богданов дол


Традиционна среща на родените през 1942 година, инициатива на НЧ “Пробуда-1928 г.”


05.09./сряда/




14.00 ч.

НЧ “Искра-1960 г.”

кв. Изток


“Съединението” - среща разговор с историка Огнян Аспров

16.00 ч.

НЧ “Съзнание-1922 г.”

кв. Мошино


“Съединението” – беседа


06.09./четвъртък/




09.00 – 17.00 ч.

КИЦ


„Съединението“ – видео витрина

12.00 ч.

пред Двореца на културата



Ден на Съединението – общоградско честване, концерт на Духовия оркестър с диригент Трифон Трифонов и Мажоретния състав с ръководител Тодор Тодоров при ОК Дворец на културата

16.00 ч.

Пред читалището

с. Люлин


Ден на селото – традиционен събор, концерт на НЧ „Хр. Ботев-1961”


10.09./понеделник/




09.00 – 17.00 ч.

Регионална библиотека «Св. Минков»



60 години от рождението на Здравко Георгиев Стойнев –поет /род. 08.09.1952 г./ - литературна витрина


11.09./вторник/




17,30 ч.

Галерия “Л. Гайдаров”



В памет на Нено Тодоров - изложба

13.09./четвъртък/




17,30 ч.

Галерия “Кракра”



Изложба на Ангел Атанасов


19.00 ч.

Театрален салон „Георги Русев”



ОбДТ “Б. Дановски” и театър “Мелпомена” представят: „Вражалец” от Ст. Л. Костов, постановка Георги Спасов,

с участието на Димитър Рачков, Асен Блатечки, Любомир Нейков, Светлана Бонин, Деси Бакърджиева



14.09./петък/




09.00 – 17.00 ч.

КИЦ


„Покръстването“ – видео витрина

15.09./събота/




10.00 ч.

Регионален исторически музей



„100 години колоездене в Перник” /1912 г./ - велопоход до Малкото и Голямото градище в планината Голо бърдо

17.09./понеделник/




09.00 ч.

По училища



Откриване на новата учебна 2012/2013 година

15.00 ч.

Площада при гарата

гр. Батановци


Ден на град Батановци – концертна програма на НЧ ”Просвета-1909”

18.09./вторник/




17,30 ч.

Галерия “Арт салон”



Изложба живопис на Eмилия Димитрова


19.09./сряда/




14.00 ч.

НЧ “Искра-1960 г.”

кв. Изток


”Провъзгласяването на независимостта на България.” - беседа

16.00 ч.

Общински младежки дом



„Независимостта като правна, философска и политическа категория” - младежко дискусионно студио

20.09./четвъртък/




11.00 ч.

пред РМД - Мошино



“Стъпка по стъпка” - училище по танци на открито

13.30 ч.

Галерия “М. Гогев”



“”22 септември – Ден на независимостта” – беседа и мултимедийна презентация, инициатива на НЧ “Съзнание-1922 г.”

16.00 ч.

НЧ “Елин Пелин-1903 г.”



Литературна среща, съвместна инициатива с РИМ

18.00 ч.

Малък салон

Дворец на културата


Концерт на КО „Орфей” с диригент Райчо Христов - откриване на творчески сезон 2012/2013

19.00 ч.

Театрален салон „Георги Русев”

ОбДТ “Боян Дановски”


„За мишките и хората” от Стайнбек, режисьор Асен Блатечки, сценография и костюми Антония Попова, авторска музика Христо Намлиев, участват: Асен Блатечки, Калин Врачански, Силвия Петкова, Васил Банов, Илия Добрев, Алексей Кожухаров, Иван Чипариков, Васил Пенов, Васко Чушев, Божидар Попчев

21.09./петък/




09.00 – 17.00 ч.

КИЦ


„Българската независимост“ – видео витрина

10.00 ч.

НЧ “Съзнание-1922 г.”

кв. Мошино


Пленер “Съзнание”


22.09./събота/




11.00 ч.


Паметника на

Кракра Пернишки

11.45 ч.

Пред Двореца на културата



Ден на Независимостта и 100 години от Балканската война, общоградско честване

- поднасяне на венци и цветя

- Концерт на АНПТ „Граовска младост” при ОК Дворец на културата


25.09./вторник/




10.00 ч.

Градски парк



«Лятна читалня» - инициатива на РБ «Св. Минков»: представяне на новопостъпилата литература пред децата от ЦДГ «Калина Малина»

17.00 ч.

Регионален исторически музей



„Хелмут Брокс – пионер на туризма в Перник“ - изложба по повод 110 години Туристическо дружество в Перник. /1902 г./, съвместна инициатива с Териториален държавен архив - Перник

17.30 ч.

Малък салон

Дворец на културата


Представяне на книгата „Дъх на въглища” от Иванка Григорова

20.00 ч.

Vip galeri



Театрален салон “Нови хоризонти”: 150 години от рождението на О,Хенри - презентация, инициатива на НЧ “Нови хоризонти-2009 г.”

26.09./сряда/




10.00 -17.00 ч.

НЧ “Съзнание-1922 г.”

кв. Мошино


“Да прочетем заедно Вазов, Дюма, Каралийчев, Ран Босилек” – маратон на четенето


11.00 ч.

Мест. „Светената вода”

кв. Бела вода


Успение на св. ап. Йоан Богослов – традиционен събор

18.00 ч.

Малък салон

Дворец на културата


Концерт на Камерен смесен хор „Иван Топалов” с диригент Юли Дамянов – откриване на творческия сезон

27.09./четвъртък/




13.00 ч.

Пл. „Кракра“



„Стоп на агресията в училище“ – флашмоб, инициатива на ОП КИЦ

11.00 ч.

пред РМД - Мошино



„Елате при нас” – концерт за откриване на творческия сезон

17.30 ч.

Малък салон

Дворец на културата


„Фолклорни ритми от България” – концерт на Народния оркестър с ръководител Венцислав Андонов

17.30 ч.

Общински младежки дом



Откриване на новия творчески сезон за художествените състави на ОбМД

19.00 ч.

Театрален салон „Георги Русев”

ОбДТ “Б. Дановски”


„Истинският Запад” от Сам Шепърд, режисьор Асен Блатечки, сценография и костюми Антония Попова, композитор Христо Намлиев, участват: Асен Блатечки, Калин Врачански, Божидар Попчев, Аделина Петрова - премиера

28.09./петък/




16.00 ч.

НЧ “Рома-2001 г.”



”Организиране на лятна школа по изкуствата за деца от 7 – 12 години” - изложба и концерт по проект

28 - 30.09.




По отделна програма

Фестивал “Китариада” – изяви по проекта “КИТАРИАДА – “културна марка” за град Перник” по ОП Регионално развитие 2007 - 2013

29.09./събота/




10.30 ч.

Площада


с. Кралев дол

Кръстовден /стар стил/ - традиционен събор. Концертна програма на НЧ “Отец Паисий-1927 г.”


30.09./неделя/




17.00 ч.

Пред читалището



с. Мещица

“Хората които ни учат на мъдрост” - изложба и фолклорен концерт по проект, инициатива на НЧ “П. К. Яворов-1926 г.”






Каталог: wp-content -> uploads -> 2012
2012 -> Қазақтың батыр қызы Мәншүк Мәметова жоспар
2012 -> Әлия Молдағұлова Нұрмұхамедқызы (шын есімі Ілия) Қаһарман қазақ қызы
2012 -> М.Ә. Хасен төле би әлібекұлы
2012 -> Альберт эйнштейн
2012 -> Л. Г. Матвеенкова
2012 -> Абылай хан
2012 -> Қазақстан республикасының білім және ғылым министрлігі
2012 -> Ыбырай Алтынсарин Мақсаты: ақынның өмірі мен
2012 -> Қазақстан республикасы білім және ғылым министрлігі
2012 -> Қазақстан республикасы білім және ғылым министрлігі


Достарыңызбен бөлісу:




©engime.org 2020
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет