Тағам және сусын. Дені саудың- жаны сау Педогогтың аты-жөні



Дата25.03.2022
өлшемі28,76 Kb.
#136749
Байланысты:
matematika.-gwlshad.-sabaq-12.04.21zh











Бөлім:

Тағам және сусын. Дені саудың- жаны сау













Педогогтың аты-жөні:

Кенкараева Гулшад Куанышовна













Күні:

12.04.2021ж













Сынып:



1 “Ә”













Сабақтың тақырыбы:

Есеп шығару. Ақшаны қалай төлейміз?
















Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты

1.5.1.4 сандарды бірнеше бірлікке арттыру, кемітуге, айырымдық салыстыруға берілген есептерді талдау жəне шешу, кері есептерді құру жəне шешу
1.1.3.6 1 тг, 2 тг, 5 тг, 10 тг, 20 тгтиындарымен түрлі операцияларды орындау
1.5.1.2 орынды, бағытты, заттардың арасындағы қашықтықты анықтайтын сандарды, заттарды, тауар бағаларын/терминдердісалыстыру кезінде қолданылатын ұғымдарды пайдалану
















Сабақ мақсаты:

-саудаға қатысты есептерді шығара біледі.
есепке сәйкес тірек сызбаны таңдай алады.


















Саралап оқыту тапсырмалары
































Уақыты

Кезеңдері

Педагогтың әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар
















3минут

Басы

Ынтымақтастық атмосферасын құру іске асырылады.
«Ой қозғау» әдісіарқылыоқу мақсаттары ашылады.
-Біз не іздедік?
-Бұлар не үшін керек?
-Өздерің сауда жасап көрдіңдер ме?
-Ендеше осы сабағымызда саудаға қатысты есептерді шығаратын боламыз.

Оқушылар сабақ тақырыбымен, мақсатымен танысады.





Мадақтау

10,20,50,100 теңгелік монета суреттері


















25
минут

Ортасы



(Ұ) 1 –тапсырма «Талдау жаса» әдісі арқылы жүзеге асады.
Оқулықтың 88-бетіндегі тапсырмамен жұмыс.
Назым асханадан бір тоқаш пен бір стақан сүт сатып алды. Тоқаштың бағасы 20 теңге, бір стақан сүттің бағасы 30 теңге. Назым қанша ақша жұмсады?
Шешуі: 20+30 =50 (тг)
Жауабы: Назым 50 тг жұмсады.


(Т)2-тапсырма«Орындап көр» әдісі арқылы жүреді.
Оқулықтың 89-бетіндегі тапсырмалармен жұмыс.
Айбек дүкеннен бір қарындаш пен бір өшіргіш сатып алды. Қарындаш 10 теңге, өшіргіш 8 теңге. Айбек қанша ақша жұмсады?
Шешуі: 10+8 =18 (тг)
Жауабы: Айбек 18 тг жұмсады.
Сергіту сәті «Қара жорға» әуеніне сәйкес қимылдармен жасалады.



Дескриптор:
- Есептің шартын анықтайды.
- Есептің сұрағын анықтайды.
- Шешуін табады.
-Жауабын анықтайды.
Саралау тәсілі«Диалог және қолдау көрсету» арқылы іске асады.
Кейбір оқушыға қосымша сұрақтар беріледі.
- Назым тура төлем жасау үшін 50 теңгені қандай монеталармен төлеуі мүмкін?
Көмек қажет ететін оқушыларға қосымша уақыт беріледі.
Дескриптор:
- Есептің шартын анықтайды.
- Есептің сұрағын анықтайды.
- Шешуін табады.
-Жауабын анықтайды.
Саралау тәсілі«Диалог және қолдау көрсету» арқылы іске асады.
Кейбір оқушыға қосымша сұрақтар беріледі.
- Айбек тура төлем жасау үшін 18 теңгені қандай монеталармен төлеуі мүмкін?
Көмек қажет ететін оқушыларға қосымша уақыт беріледі.



ҚБ «Бағдаршам» әдісі арқылы жүреді.
Жасыл – Есептің шартын, сұрағын анықтап, шығара алса;
Сары - Есептің шартын, сұрағын анықтап, шығаруда көмек қажет етсе;
Қызыл - Есептің шартын, сұрағын анықтап, шығаруда қиналса.
ҚБ «Дөңгелектер» әдісі арқылы жүреді.
Жасыл – Есеп құрап, оның шартын, сұрағын анықтап, шығара алса;
Сары - Есеп құрап, оның шартын, сұрағын анықтап, шығаруда көмек қажет етсе;
Қызыл - Есеп құрап, оның шартын, сұрағын анықтап, шығаруда қиналса

Оқулық,
Жұмыс дәптері


Бағдаршам суреті

оқулық



Дөңгелектер суреттері


















5 минут

бекіту

Д) 3- тапсырма дәптермен жұмыс.
Баланың ойлау қабілеттерін, логикалық ойлауын дамыту үшін тапсырмалар беру:
-тапсырманы мұқият орындауға үйрету;
.



Дескриптор: тапсырмаларды орындайды.
Саралау тәсілі «Қарқын» арқылы жүргізіледі.
Қарқынды оқушыға: қосымша тапсырмалар жазу.
Қарқыны баяу оқушыға қолдау көрсетіледі

ҚБ «Смайлик» әдісі
Керемет - тапсырманы дұрыс орындай алса;
Жақсы - тапсырманы орындауда қателіктер болса.
Қалыпты - тапсырманы орындауда қиналса

Жұмыс дәптері
смайлик суреттері
















2минут

Кері байланыс

Кері байланыс «Жетістік баспалдағы» әдісі арқылы алынады.
-Бүгінгі сабақтан не үйрендіңдер?
-Сабақтың қай тұсы қызықты болды?
Үй тапсырмасы: 13-беттегі «Орындап көр» тапсырмасы


















Достарыңызбен бөлісу:




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет