Тақырыбы: «Пейзаж»
Мақсаты: Жыл мезгілдерінің өзіндік ерекшеліктерін ұғыну және тиісті түстерді анықтау
Міндеттері: Есте сақтау, қиялдау және тақырып бойынша табиғат көрінісін бейнелеуге үйрету және түрлендіре отырып туысқан түстер арқылы үйлесімін табу
Сабақтың түрі Жаңа сабақ
Күтілетін нәтиже: Оқушылар ұқсас түстерді пайдалана отырып үйлестіру заңдылықтарын меңгереді және олардың шығармашылық қабілеті артады. Сөздік қоры дамиды
Әдісі: СТО әдістері (ассосация, венн диаграммасы), сұрақ-жауап,диалог, АКТ,білім берудегі жаңа тәсілдер,топты бағалау
Көрнекілігі: Слайд, акт арқылы иллюстрациялар, фото суреттер
Пәнаралық байланыс: Жартылыстану,әдебиет,
Сабақ барысы:
1. Топқа бөлу (сары, қызыл, жасыл, көк түсті үлестірме қағаздар арқылы топтастыру)
2.Жаңа тақырыпқа ену мақсатында оқушыларға жұмбақтар қою арқылы ой қозғау:
Топтық тапсырма:
1 Жыл мезгілдері бойынша асосация құрып, қорғайды.
2 Жыл мезгілдерінің өзіне тән ерекшеліктері,құбылыстар туралы мәліметтердайындайды
3 Жыл мезгілдеріне байланысты түстерді ажыратады
4 Түстердің түрлері туралы мәліметтер дайындайды
Білу: Түстерді ажырата білу,мезгіл уақытына қарай түстердің өзгеруін бақылау
Түсіну: Табиғат көрінісінде жыл мезгілдеріне байланысты түс түрлерін анықтау
Қолдану: Табиғат көріністеріндегі ұқсас түстерді анықтау үшін фото және анимациялық суреттерді талдау,түстер бойынша күннің қай мезгілі екенін анықтау (интерактивті тақта)
Талдау: Қыс және Жаз мезгіліне қатысты ұқсас түстерді анықтау, салыстыру (Венн
диаграммасы)
Жинақтау: топтық тапсырмаларды көшбасшылары шығып қорғайды
Бағалау: топтық бағалау, өзін-өзі бағалау (бағалау парағы таратылады)
Үй тапсырмасы: Қазақтың ақын-жазушыларының шығармаларынан үзінді келтіре отырып, мазмұнына байланысты бейнелеу
Кері байланыс: смайликтер
Тақырыбы: «Пейзаж»
Мақсаты: Қазақ суретшілерімен және олардың табиғат көріністеріне байланысты шығармаларымен танысужәнеорындалу ерекшеліктерін бақылауға бағыттау
Міндеттері: Суретшілер шығармаларын талдай отырып,орындалу техникасымен ерекшеліктерін анықтайды,
Сабақтың түрі Жаңа сабақ
Күтілетін нәтиже: Перспектива заңдылықтарын пайдалана отырып,пейзаж тақырыбына этюдтер орындау дағдылары қалыптасады,түстер үйлесімін тауып,өз бетінше шығармаларын орындайды.Эссе жазуда шеберлік қалыптасады.
Әдісі:СТО әдістері (ассосация, венн диаграммасы), сұрақ-жауап,көшбасшылық,АКТ,өзін-өзі бағалау,жас ерекшеліктеріне сәйкес білім беру
Көрнекілігі: Слайд арқылы суретшілер шығармалары
Пәнаралық байланыс:тарих,әдебиет,
Сабақ барысы:
1. Топқа бөлу рет-ретімен төртке дейінгі сандар арқылы санау
2.Жаңа тақырыпқа ену мақсатында атақты суретшілер туралы қызықты оқиғалар
Топтық тапсырма:
Әр топ көшбасшылары өз топ мүшелерінің үйден орындап келген шығармаларымен таныстыруды ұйымдастырады.
Білу: орындалған шығарманың негізгі мазмұнын әдеби тілмен жеткізе білу
Түсіну: Шығармалардың негізгі орындалу техникасын анықтау
Қолдану: табиғат көріністеріндегі перспектива заңдылықтарын пайдалану арқылы шығармалар орындау
ТалдауӘ.Қастеевпен Ә Ысмайылов шығармаларының ерекшеліктерін анықтау
Жинақтау: Көркем әдеби тілмен тақырыпта суреттеу (эссе жазу)
Бағалау: топтық бағалау, өзін-өзі бағалау (бағалау парағы таратылады)
Үй тапсырмасы акварель бояуын пайдалана отырып еркін тақырыпта шығарма орындау
Кері байланыс:смайликтер
Тақырыбы: «Табиғат көрінісі»
Мақсаты: Нәрсенің алыстаған сайын кішірейіп көрсетуді,жақын жердегі көріністермен салыстыра,түстер үйлесімін табуарқылы шығарма орындауға бағыттау
Міндеттері: Акварель бояуы арқылы пейзаж тақырыбында перспектива заңдылығын пайдалана отырып шығарма орындайды
Сабақтың түрі Жаңа сабақ
Күтілетін нәтиже:Перспектива заңдылықтарын пайдалана отырып,пейзаж тақырыбына акварельмен шығармалар орындауға қалыптасады
Әдісі:СТО әдістері (ассосация, венн диаграммасы), сұрақ-жауап,талантты және дарынды балалармен жұмыс,өзін-өзі бағалау
Көрнекілігі: Слайд арқылы суретшілер шығармалары ,түс түрлері
Пәнаралық байланыс: тарих,әдебиет,
Сабақ барысы:
Ұйымдастыру кезеңі:
Сыныпты рет-ретімен екі топқа бөлу
Топтық тапсырма:
Әр топ көшбасшылары өз топ мүшелерінің үйден орындап
келген эссе шығармаларымен таныстыруды ұйымдастырады.
Білу: орындалған шығарманың негізгі мазмұнын жеткізе білу
Түсіну: акварель бояуыныңнегізгі қасиеттерін білу
Қолдану: «конструктор» ойыны бойынша екі топ оқушыларының акварель бояуын пайдалана отырып дайын планшетке кезең-кезеңімен шығарма орындап .
Талдауекі топтың шығармаларына тақырып қою,салыстыру
Жинақтау: Сабаққа қатысты сұрақтар
Бағалау: топтық бағалау, өзін-өзі бағалау (бағалау парағы таратылады)
Үй тапсырмасы акварель бояуын пайдалана отырып еркін тақырыпта шығарма орындау
Кері байланыс: смайликтер
Бағалау парағы
Қойылатын
талаптар
|
АЙГЕРІМ
|
ЖАНДОС
|
ГҮЛНАР
|
АЙДОС
|
ҚАСЫМ
|
Балл саны
|
|
|
Оқушының
аты-жөні
|
|
Сөйлеу мәнері
|
5
|
4
|
5
|
-
|
3
|
17
|
Теориялық білімі
|
5
|
3
|
3
|
2
|
3
|
16
|
Түстерді анықтау
|
5
|
3
|
4
|
3
|
2
|
17
|
Сурет салудың 1кезеңі
|
3
|
5
|
3
|
4
|
2
|
17
|
Сурет салудың 2кезеңі
|
2
|
5
|
3
|
4
|
2
|
16
|
Сурет салудың 3кезеңі
|
-
|
5
|
3
|
5
|
2
|
15
|
Сурет салудың 4кезеңі
|
-
|
5
|
3
|
5
|
-
|
13
|
Жалпы балл саны
|
20
|
30
|
24
|
23
|
14
|
|
Формативті баға( және топты бағалау )
5 балдық жүйе бойынша есептеледі
Формативті бағалауда 10-15 балл 2
15-20 балл 3
20-25 балл 4
25-30 балл 5
Суммативті бағалау 15-20 балл 2
20-25 балл 3
25-30 балл 4
30-35 балл 5
Орта мерзімді сабақ жоспары
Сабақтың тақырыбы
|
Мақсаты
|
Міндеті
|
Күтілетін нәтиже
|
Қолданылған модульдер
|
«Пейзаж»
|
Жыл
мезгілдерінің өзіндікерекшеліктерінұғыну, тиісті түстерді анықтау
|
Есте сақтау,қиялдау,және тақырып бойынша табиғат көрінісін бейнелеуге үйрету,түрлендіре отырып,туысқан түстер арқылы үйлесімін табады
|
Оқушылар ұқсас түстерді пайдалана отырып,үйлестіру заңдылықтарын меңгереді және шығармашылық қабілеті артады Сөздік қоры дамиды
|
Сто,
Венн диаграммасы,
Диалог,
Білім берудегі жаңа тәсілдер,
Бағалау
|
«Пейзаж»
|
Қазақ суретшілерімен және олардың табиғат көріністеріне байланысты шығармаларымен танысу,орындалу ерекшеліктерін бақылауға бағыттау
|
Суретшілер шығармаларын талдай отырып,орындалу техникасымен ерекшеліктерін
анықтайды.
|
Перспектива заңдылықтарын пайдалана отырып, «пейзаж»тақырыбына этюдтер орындау дағдылары қалыптасады,Түстер үйлесімін тауып өз бетінше шығармалар орындайды.Эссе жазуда шеберлік қалыптасады
|
Сто,
Сұрақ-жауап,
Көшбасшылық,
Акт,
Өзін-өзі бағалау,
Жас ерекшеліктеріне сәйкес білім беру
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Достарыңызбен бөлісу: |