Тақырыбы
|
Рационал көрсеткішті дəреже және оның қасиеттері.
11 сынып. Кусаинова Г И
|
Мақсаты
|
Рационал көрсеткішті дәреде ұғымы жайлы түснік алады, оны қолданып есептер шығаруға үйренеді
|
Жалпы мақсат
|
Тақырыпты түсініп оқи білуге баулу. Тілін, сөздік қорларын дамыту арқылы сабаққа деген қызығушылығын арттыру
|
Күтілетін нәтиже
|
Анықтамалар арқылы тақырыптарды меңгереді, есептер шығаруда пайдаланады.
|
7 модульдің қолданылуы
|
АКТ”, “Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер”, “Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау”, “Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету”, “Оқытуды басқару және көшбасшылық”.
|
Қолданылатын әдіс-тәсілдер
|
Формулалар банксы , Кім алғыр, Жигсо, Адасқан формулалар, Кубизм, АВС
|
Қолданылатын ресурстар
|
Ммаркерлер, таратпа материалдар, тақта, стикерлер, ноутбук, слайдтар, таратпа кеспелер
|
Ұйымдастыру кезеңі.
Тренинг
|
Қоңырауға дейін оқушыларды санау арқылы топқа бөлу.
|
Оқушылардың мұндағы мақсаты санау арқылы өз жұптарын тауып, бір топ болып құралу.
|
Қызығушылықтарын ояту.
Сабақ мақсатын хабарлау.
1 мин
|
Бүгінгі сабақта әрқайсыларымыздың: сендер және мен, келген қонақтар 2700 тенге қаражат жинақтауға мүмкіншіліктеріміз бар. Ол үшін сабақта белсенді болу керек. Жаңа тақырыпты меңгеру қажет. Тапсырмаларды дұрыс орындай білу керек және сабақ соңында тест тапсырмасын орындап, жақсы деген баға алу қажет.
|
Оқушылардың зейіні сабақ мақсатына шоғырландырылады
|
Сабақ кезеңдері
|
Тапсырма
|
Мұғалімнің іс-әрекеті
|
Оқушылардың іс-әрекеті
|
Үй жұмысын тексеру
|
№85-86
|
Қойылған сұрақтарды оқушылармен бірге талдайды
|
Орындай алмаған мысалдарынан сұрақтар қояды
|
№85
№86
|
Білу
n- дәрежелі түбірге байланысты формулаларды жинау
3 мин
|
Өткен тақырыпқа байланысты «Формулалар банкі» әдісін пайдалану арқылы формулалардың екінші бөлігін табу
|
Өткен тақырыпты қайталау мақсатында «Формулалар банкі» ойынын қолдандым. Бұл ойында тақтада өткен тақырыпқа сай формулалар екі бөлікке бөлініп жазылған. Оқушылар тақырыпқа сәйкес формулалардың екі бөлігін біріктіреді
|
Оқушылар тақырыпқа сәйкес формулалардың екі бөлігін біріктіріп жазады.
|
|
|